Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

CONTRACEPTIVE IMPLANT wiecie cos o tym????

24 wrz 2007, 16:07

Pisano mi o takiej metodzie antykoncepcji ale wiem ze jest dostępna za granica a może któraś z was już słyszała o tym i u nas w Polsce????

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

04 paź 2007, 22:24

paulinko to jest implant ktory wszczepia sie w ramie pod skore na 5 lat- oczywiscie mozna wczesniej wyjasc... tu w uk dostepne za darmo bez problemu, bardzo wygodne i skuteczne znam wiele dziewczyn zadowolonych z tego... tyle ze dla mnie sie to nie nadaje bo ym chyba zwarjowala majac tak ok 5cm rurki w ramieniu i to czuc pod palcami :ico_haha_01: mam nadzieje ze o to pytalas
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

05 paź 2007, 11:26

O to mi chodziło ale w Polsce chyba jeszcze tego nie ma????

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

05 paź 2007, 11:28

nie bardzo wiem ale chyba w pl moze byc z tym ciezko... zapytaj lekarza moze bedzie wiedziec :-)

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

05 paź 2007, 12:05

Ja na razie mam zlecenie od dermatologa na tabletki anty bo leczę też trądzik który sie przyczepił do mnie i jakoś odejść nie moze :ico_noniewiem:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

03 lis 2007, 10:06

oj ja tez za taki implancik to bym podziekowala... :ico_chory:
moj piesek ma wszczepionego pod skore czipa... podobno niewyczuwalny, ale ja pod palcami zawsze go wymacam i slabo mi sie robi jak sobie pomysle jak mu to wszczepiali... :ico_chory: a czuc pieciocentymetrowa rurke na wlasnej skorze... :ico_chory: :ico_chory: :ico_chory:

Pafi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2007, 18:24

14 lis 2007, 21:11

w zasadzie tez bym sie obawiała. Z tego co słyszałam to jeszcze go u nas nie ma ale wzbudza duze zainteresowanie juz teraz.
tu jest opisane jego działanie ( o ktorym juz w ktoryms watku wspominałam):
"Implanty

Implant jest niewielką, giętką rurką (w przypadku niektórych marek są to dwie rurki) nasączoną hormonem progestagenowym, wszczepianym pod powierzchnię skóry wewnętrznej części ramienia. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Implanty muszą być wszczepiane przez lekarza. Hormon uwalnia się w bardzo niewielkich dawkach w okresie trzech lat, po czym implant się wyjmuje i wkłada się nowy. Metoda ta działa przez zahamowanie jajeczkowania i zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, utrudniając plemnikom przedostanie się do jamy tego narządu. Płodność wraca do normy tuż po jego usunięciu.





Jaka jest skuteczność tej metody?

Implant wykazuje 99,95% skuteczność (w ciążę zajdzie 0,5 na tysiąc kobiet na rok)7, 8.

Jakie są zalety tej metody?

Implant nadaje się do stosowania przez kobiety, które pragną uzyskania długotrwałej antykoncepcji. Mogą go również używać matki karmiące piersią i kobiety nietolerujące estrogenów. Może zmniejszać nasilenie obfitych, bolesnych miesiączek.

Jakie są jej wady?

Implant czasem może być trudno usunąć. Mogą występować przemijające działania niepożądane, takie jak podrażnienia skóry w miejscu podania, nieregularne krwawienia, bóle głowy, zmiany nastroju i tkliwość piersi. Na ogół objawy te ustępują jednak po pierwszych kilku miesiącach. Niektóre kobiety mogą przybrać na wadze, a u innych miesiączki mogą się stać nieregularne po pierwszym roku. Niektóre kobiety mogą również zaobserwować korzystny wpływ implantu na skórę."
(cyt. z www.your-life.pl)

W zasadzie jak kazda metoda anty ma swoich zwolennikow i przeciwnikow. Nie dla akzdego jest odpowiednia... Standard

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość