Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

14 lis 2007, 19:45

w naszym wypadku zawsze jest skuteczny OTRIVIN

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

14 lis 2007, 19:54

Otrivin jest lekarstwem,natomiast woda morska nie,dlatego możesz jej używać codziennie i długo.Otrivin tylko jakieś 3 dni.Jak moja Zuza była malutka to ja używałam euphorbium i sól fizjologiczną.sól morską możesz uzywać nawet jak mały jest zdrowy dla zwilżenia śluzówki.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

14 lis 2007, 20:58

W pupci musisz odjąć 5 kresek :-D

Aleksandra
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2007, 16:35

15 lis 2007, 11:20

ZULCIA a ja mam ten Otrivin Extra Care równiez dla niemowlat, napisane jest w jego składzie, ze składa on sie z soli morskiej i witaminy B5, wiec myslałam ze ten Otrivin nie jest lekarstwem, tylko solą morską z witaminka....czy sie myle?jesli tak to wysle meza po sól morską bo nie chce zeby mój synek zazywał juz jakies leki jesli nie jest to konieczne...BUZIACZKI :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-11-15, 10:23 ]
PAULINA82 bardzo mi zalezało na tej konkretnej informacji, dlatego bardzo ci za nią dziekuje :-D POZDRAWIAM CIEPLUTKO!

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

15 lis 2007, 11:56

Aleksandra, nie ma sprawy ja tez mam chora mała istotkę w domku :ico_noniewiem: już nie taka maleńka bo skończyła rok ale nabawiła sie zapalenia oskrzeli moja bidulka ma taki kaszel świszczący :ico_olaboga: a tak P.S nigdy nie wiedziałam czym sie rożni zapalenie oskrzeli od zapalenia płuc?????wiem tylko ze zapalenie oskrzeli jest łagodniejsze a może wiecie coś na ten temat????? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

15 lis 2007, 12:45

zapalenie oskrzeli jest na pewno łagodniejsze od płuc w zapalenie płuc * osłabieniem
* bólami mięśni
* nagłą wysoką gorączką, która spada po 7-9 dniach
* dreszczami
* zlewnymi potami
* kaszlem, najpierw suchym, a następnie wilgotnym z odkrztuszaniem śluzowej lub ropnej wydzieliny
* bóle klatki piersiowej przy oddychaniu
* duszność o różnym stopniu nasilenia.

Podczas osłuchiwania słyszymy szmer oddechowy oskrzeli lub szmer pęcherzykowy zaostrzony. Początkowo we wczesnej fazie choroby występują trzeszczenia, a kolejnym objawem jest rzężenie drobno i średniobańkowe, dźwięczne świsty, furczenia. Stwierdza się stłumiony odgłos opukowy a także wzmożenie drżenia piersiowego. Tarcie opłucnowe może być słyszalne w pierwszych dniach choroby. Gdy w jamie opłucnej pojawia się większa ilość płynu >300 ml - wystąpi przytłumienie lub stłumienie odgłosu opukowego i osłabienie szmerów pęcherzykowych.
zapalenie oskrzeli...Jak się objawia

Kaszlem, początkowo suchym, głębokim, dudniącym. Jest on męczący i napadowy, a napady kończą się odkrztuszeniem wydzieliny. Trzeba pamiętać, że samo odkrztuszanie jest trudne. Początkowo chorobie towarzyszy stan podgorączkowy, charakterystyczne jest to, że kaszel "zamęcza" chorego.
Leczenie

Stosuje się środki wykrztuśne, rozkurczowe, wzmacniające, antybiotyki. Terapia musi odbywać się pod nadzorem lekarza. Wszelkie próby samoleczenia mogą spowodować przejście choroby z fazy ostrej w przewlekłą, bardzo trudną do wyleczenia. Może ona sukcesywnie niszczyć oskrzela i upośledzać oddychanie. Podczas kuracji trzeba pić dużo płynów - wody mineralnej, herbat ziołowych, owocowych. Chory powinien leżeć w łóżku i często zmieniać pozycję ciała z boku na bok, ponieważ ułatwia to odrywanie się i wykrztuszanie wydzieliny. Ważne jest też tzw. aktywne wykrztuszanie - chory musi intensywnie pracować i kasłać, by odkrztusić wydzielinę. Może w tym pomóc oklepywanie pleców dłonią.

To przyniesie ulgę

Podczas infekcji wirusowych, szczególnie zapalenia oskrzeli warto jeść kaszę jaglaną. Ma właściwości antywirusowe i wysuszające produkowaną w nadmiarze wydzielinę błon śluzowych układu oddechowego.

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

15 lis 2007, 16:53

Agnes1980_2006, ojej dziękuje :ico_sorki: teraz to już wiem ze moja ma napewno zapalenie oskrzeli bo wszystko sie zgadza :ico_olaboga: naprawdę dzieki teraz to wogóle sie boje bo moja Oli leżeć?Wogóle nie ma takiej opcji mam nadzieje ze wystarcza lekarstwa które mam w domu no i oklepywanie jutro mam wizytę lekarza to zobaczymy co powie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

15 lis 2007, 18:04

Paulina82 takie maluchy nie musza lezeć nawet to jest niemozliwe :-) mój jak był chory to lekarz powiedział żeby dużo raczkował i wydzielina z noska mu wtedy schodziła jeszcze nie potrafił sam wydmuchac i często trzeba oklepywać i poić a po 16 juz nie podawać syropku na kaszel. :-) Pozdrawiam i zdrówka dla Oliwi

Awatar użytkownika
nana
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 868
Rejestracja: 12 wrz 2007, 21:12

24 lis 2007, 19:02

Witaj Aleksandro :-)
Mój synuś ma 8 miesięcy i już nie raz miał katar. Zawsze stosuje tylko wodę morską i Frida,po prostu nie ma nic lepszego :ico_brawa_01: rzadną gruchą niewyciągniesz babolków jak Fridą(kupisz w aptece,koszt jakieś 22zł)!Poprostu rewelacja,fakt że robie taką czynność kilka razy dziennie,ale przynosi ujgę,polecam :-)

[ Dodano: 2007-11-24, 18:05 ]
A często jeszcze po wpryskaniu soli kładę małego na kolana główka troszke niżej i oklepuje( zawsze od pasa w kierunku szyji)i później ściągam fridą i to dopiero wylatuje na maxsa :ico_brawa_01:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości