Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

Depo provera - pilna pomoc

13 lip 2007, 08:53

Dziewczyny potrzebuję waszej pomocy
Jestem mamą niespełna 4-miesięcznej córeczki. Postanowiłam wrócić do antykoncepcji ale ze względu na karmienie piersią lekarka dała mi do wyboru albo tabletki do przyjmowania codziennie albo zastrzyk Depo provera raz na trzy miesiące. Oczywiście wybrałam zastrzyk :-) Wykupiłam go nawet w aptece ale jak przeczytałam ulotkę to kurcze nie wiem czy go zastosować.
Proszę Was szczególnie te które miały do czynienia z depo prowerą o opinie.
W poniedziałek idę na zastrzyk więc do tego czasu muszę się zdecydować.

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

14 lip 2007, 10:51

Aga26, wziełam raz. Opłaca się bo nie musisz pamietac o pigułkach itepe ale mi całkiem przeszła ochota na cokolwiek... Zależy więc od organizmu i moze temperamentu, były dziewczyny, które zaczeły plamić- bądź co bądź tutaj dostajesz dawke hormonów na całe 3 miesiace, a nie na jeden dzień. A zeby odczekac i zatrzymac skutki to musisz odczekac do końca czyli te 3 miesiace... jeśli nie masz problemow z hormonami to moze zaryzykuj- bedziesz bogatsza o to wspomnienie. Ja osobiscie nie zdecydowałam sie na drugi zastrzyk i wrociłam do cerazette czyli jedynych pigułek anty przy karmieniu piersią.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

14 lip 2007, 20:32

Aga ja bralam depo provere i po pierwszym zastrzyku bylo super, bylam zadowolona i ogolem nastawiona bardzo pozytywnie, za to przy drugim po 2 tygodniach zaczelam plamic, nie duzo la ejednak... jak sie ponziej okazalo moj gin powiedzial ze mam bardzo cieniutka sluzoweczke i to moglo byc tez dodatkowo przyvczyna plamien przy stosowaniu tego zastrzyku... zadnych innych dolegliwosci nie mialam... niestety zastrzyku nie wzielam juz nigdy wiecej, zaluje, bo z tabletkami mam same problemy, bo wciaz o nich zapominam :ico_puknij: :ico_puknij:

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

17 lip 2007, 16:30

aga ja juz wzielam drugi raz ten zastrzyk miesiac temu- i za pierwszym razem i teraz zero problemow czuje sie super zadnych plamien jestem bardzo zadowolona i jeszcze przez jakis czas bede mysle stosowac ten zastrzyk tylko trzeba rok przed kolejna ciaza przestac tak wiec nie zamierzam brac go dlugo najwyzej jeszcze raz dwa razy
ale bardzo jestem zadowolona.
tylko wlasnie jesli nigdy nie mialas problemu przy tabletkach to i tu nie powinno byc

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

21 lip 2007, 12:20

no ja nie mialam zadnych problemow nigdy przy tabletkach
ale lekarz mi powiedzial ze te plamienia ciagle to przez ta moja cieniutka sluzoweczke... i to nic nie szkodzi.... ale mi przeszkadzlo bo to jednak ciagly dyskomfort, mimo to polecam depo provere bo to super sprawa... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

26 lis 2007, 00:31

a ja brałam te zastrzyki i tylko wygodne były a przyniosła ta wygoda tylko jedno za sobą-łzy i depresję-nikomu nie radzę-ODRADZAM WRĘCZ TO PASKUDZTWO!!!!
Przez rok czasu nie miałam okresu(dodam,ze moje 2 siostry też),poroniłam po odstawieniu go 9 miesięcznym (tzn lek odstawiony jeszcze przez taki okres sie utrzymywał w organiżmie i osłabił ciążę)-wynikiem była skrobanka po połowicznym poronieniu :ico_placzek:

DEFINITYWNIE NIEEEEEE!!!

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

26 lis 2007, 10:58

mi lekarz odradzał po pierwszej ciąży ze względu wlaśnie na skutki uboczne - jeśłi zacznie cie po zastrzyku bolec glowa to będzie cie bolec 3 miesiące - tabletki możesz odstawić.
ja nie zdecydowałam sie na zastrzyk tylko na tabletki - ale to już musisz sama pomyśleć czy ne masz skutków ubocznych po innych lekach.

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

26 lis 2007, 11:40

Osobiście odradzam depo proverę. Wzięłam 3 zastrzyki po pierwszej ciąży i skutek był opłakany. Depresja jak stad do Paryża, hormony tak zwariowały, ze o seksie mowy nie było i wogóle wszystko było na NIE!!!
Skutek był taki, że leczyłam się po tych zastrzykach przez 1,5 roku u znakomitego lekarza, któremu zawdzięczam to, że uratował moje małżeństwo i teraz mam drugiego Dzidziusia.

Jak dla mnie zastrzyk ten powinien być stosowany po badaniu hormonów i innych podstawowych badaniach.
Ja jednak wiem, że nigdy już tego zastrzyku nie wezmę.
Teraz biorę Cerazette i jest super. Nawet po zakończeniu karmienia.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość