Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

27 lis 2007, 17:36

Moja też wit dX2

Sczepionka na grype brrrrr, raz się dałam w to wciągnąć, bo miałam poważne powikłania po przebytej grypie, ale nigdy więcej. Chorowałam na wszyskie inne badziewia :ico_zly: Ja pewna jestem tego szczepiena na pneumo, na rota wątpię. Zgadza się każda szczepionka to ingerencja dlatego długo tak zwlekałam, ciekawa byłam jak to będzie po tych szczepieniach na pneumo. Nie słyszałam jak do tej pory nic złego na ich temat wręcz przeciwnie dlatego chyba się zdecyduję.

Wiecie taki strach wszystkich ogarnął na słowo sepsa,jasne boję się tego,ale są bardziej groźniejsze choroby na które umiera tysiace, a nie set ludzi w PL. Zawsze się robi dużo szumu,firmy farmaceutyczne zarabiają na tym. Ale nie można się dać zwariwać...

Wyrzuce taklawiature chyba jeszcze dziś :ico_zly: Muszę dosłownie w nią walić, spacja mi się zacina :ico_zly:

Awatar użytkownika
nella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 410
Rejestracja: 30 lip 2007, 10:54

27 lis 2007, 17:38

skąd się bierze gronkowiec w moczu, Maziu ? :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-11-27, 16:43 ]
Asiu, ja szczepię Maksa na te pneumokoki i odpukać wszystko ok. Trochę kosztują ale czego nie robi się dla dzieci .... :-) Fakt ostatnio sieją postrach tą sepsą! Ciekawa jestem czy to jakiś nowy twór czy zawsze było.... kiedyś o tym nic nie mówili :ico_noniewiem: Może faktycznie to nagonka firm farmaceutycznych - u nas jest to możliwe :ico_zly:

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

27 lis 2007, 17:47

Nelluś sepsa to posecznica, zawsze była, ale teraz jest tak o niej głośno

Awatar użytkownika
nella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 410
Rejestracja: 30 lip 2007, 10:54

27 lis 2007, 17:49

Uciekam na solarium bo muszę być piękna na piątkową imprezę andrzejkową :ico_oczko: Wpadnę wieczorkiem :-)

[ Dodano: 2007-11-27, 16:52 ]
Jak to dobrze mieć mądre koleżanki Asiu :ico_oczko: Nie miałam pojęcia co to za świństwo i skąd się wzięło :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-11-27, 16:55 ]
Zaraziłaś mnie tą "naszą klasą" Asieńko . Codziennie dostaję kupę emaili od ludzi z podstawówki, liceum i ze studiów :ico_olaboga: kiedy im wszystkim odpisywać :ico_noniewiem: . Uciekam już naprawdę :-D

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

27 lis 2007, 17:57

Nellu to musisz tez mnie odnaleźć wiesz jak się nazywam :-D
Wiem cos o tych e-mailach :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Reeni
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 468
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:45

27 lis 2007, 18:03

Ja zaszczepiłam na pneumokoki juz dwie dawki, ostatnia będzie w marcu. Zastanawiam się nad meningokokami. Jakoś rotawirusa nam pani doktor odradziła, że niby doustnie, nie wiadomo czy taki maluszek polknie itd i teraz pluję sobie w brodę, a to trzeba było zdrobić do 24/6 tygodnia życia.

Jednakowoż strasznie się boję szczepionki przeciwko śwince itd.
Chloee, jeślibyś mogła dopytać też o nią byłabym wdzięczna :)

[ Dodano: 2007-11-27, 17:04 ]
Erni mierzy 79,5 cm, waży 10kg a i tak prz waszych dzieciaczkach wygląda jak wykrzykniczek, chudzina straszna.

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

27 lis 2007, 18:29

Kurde kiedys tak nie szczepili, no ja rozumiem postęp medycyny ect. ale bez przesady, zapewne cześciowo rozpuchane są te choroby, tzn o tym że moga tak szkodzić, przez firmy farmaceutyczne...
Nasza pani dr powiedział nawet że jak dziecko chce zjeścbłoto to niech zje, bo najgorzej co mozne zaszkodzic to trzymanie w sterylnych warunkach.

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

27 lis 2007, 19:16

Nellu nie wiem z kąd się bierze gronkowiec w moczu w grudniu tamtego roku wyladowałam z matyldzią w szpitalu przed świętami miała gorączke i sine nóżki i rączki lekarka bała się że to sepsa. więc wysłała nas do szpitala po paru dniach dowiedziałam się że w moczu mojej małej rozwijał się gronkowiec więc moje podejżenia to takie że nabawiłą się tego w szpitalu :ico_noniewiem: no wypóścili nas na wigilie do domu ale musiałam z nią jezdzić 3 razy na zastrzyk horrrorrrrr :ico_zly:

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

27 lis 2007, 19:48

ja też rozmawiałam ze swoją lekarka na temat tych wszystkich strasznych chorób,dzczepionek itd i ona też potwierdziła,ze to nie są nowe choroby tylko teraz sie bardziej sprawe nagłaśnia,bo firmy farmaceutyczne na tym zarabiają.Czasem lekarze też maja jakieś profity za namawianie na szczepienie.Ja w każdym razie nie szczepię ,może jak Bartek bdzie szedł do przedszkola to wtedy...

Idę bo wojna w pokoju obok :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

27 lis 2007, 21:40

hej hej
Agatko cieszę się, ze już jesteście w domciu :ico_brawa_01:
Anetko jak tam po sprawie??/ jesteś bardzo dzielna, normalnie szacun dla Ciebie :ico_sorki:
ja nie szczepiłam na rotawirusa i na pneumokoki jeszcze też nie, ale zaszczepię za rok, nim Jaś się wybierze do przedszkola
co ro MMR to ja też byłam mocno przeciwna, ale mnie kuzynka Krzysia przekonała wspominając coś o tym, że jak dziecko zachoruje (konkretnie chłopiec) to mogą byc kłopoty z płodnością i jakoś się przełamałam i zaszczepiłam Jasia
dużo zdrówka dla dzieciaczków!!!!!!!

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość