Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

26 lis 2007, 17:20

Emalia no witaj :ico_brawa_01: co do Twojego postu to sie zgadzam z Toba całkowicie, zacofanie Iroli i ich edukacja sa do tyłu o jakies 100 lat :ico_szoking:
służba zdrowia mnie to wkurza no i ich niechlujstwo i bałagan :ico_szoking:
w sumie duzo rzeczy, ale jest mi to dobrze pod względem finansowym bo nie żałuję dziecku i kupuję to na co mam ochote, ale pieniądze to nie wszystko prawda???? aczkolwiek dają dużo w życiu :ico_oczko: my prawdopodobnie wrócimy do Polandu bo i tak tęsknimy za rodziną i domem tym ojczystym :ico_noniewiem: aczkolwiek oststnio jak byłam w Polsce to drażniło mnie to chamstwo na ulicy ( jak przechodziłąm przez ulice usłyszałam :" uważaj szmato jak chodzisz !!!! :ico_puknij: )
no ale w Polsce to sie czujemy swojsko a tutaj zależy , w końcu nie jesteśmy u siebie nie ?????? co do rasizmu to mogłabym wiele na ten temat opowiadać jak nam szyby powybijali i chcieli dom podpalić za nic ( w sumie zato ze jestesmy Polakami) no ale co zrobić ?????
emalia30 pisze:Masa ludzi nawet nie wie ile teraz znaczy przyjechac do kogos i sie zalapac w pracy,dostac dach nad glowa na poczatek-pomocna dlon.

dokłdnie i jest mi przykro czasami że nie powie ten ktoś słowa "dziękuję" nic wiecej nie trzeba
Emalia ładna z Ciebie kobieta :ico_oczko: wklej jakieś foty :ico_oczko:
a co do badania ginekologicznego to ja tez ani razu tu nie miałam jak byłam w ciąży i nawet jak rodziłąm to nie sprawdzil :ico_puknij: dopiero jak było ze mną kiepsko ( po 10 godzinach) to lekarz przyszedł i zbadał :ico_puknij:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

26 lis 2007, 20:35

hej martuchafrost
cieszę sie wiec,ze masz podobny poglad do mojego:)
Niestety nic nie poradzisz na brak kultury osobistej naszych rodakow tutaj i u nas w kraju.
Mlodziez dorasta w innych czasach,ma wiele z tego o czym nasi rodzice a nawet my moglismy sobie pomarzyc.
Nie docenia nawet tego,jest rozkapryszona i zle wychowana.
Sama patrzac na dzieci nasze,ktore rosna w swiecie komputerow i braku wrecz zabaw na swiezym powietrzu jak to mialysmy my,nasze mamy i babki takie jak ciuciubabka,podchody,czy w panstwa miasta-zal mi,iz oni tego nie znaja tak i nie beda miec tylu wspomnien co my,i to pieknych,bez tych drogich x-boxow,playstation itd
Nam wystarczyl kawalek gumy do skakania kupiony w pasmanterii :ico_haha_01:
Bylo moze biedniej,ale lepiej-to moje zdanie.
Dzieci majac to co maja teraz nawet tego nie doceniaja :ico_olaboga:

ehhh....


dziekuje ci pieknie za komplement to mile
Ile juz jestes w Belfascie??I co porabiasz na codzien??
Ja tez tesknie za rodzicami i najmlodsza siostra,pomimo,ze mam juz tutaj dwie ze mna,ale nie ma to jak rodzinka w komplecie :-D

pozdrawiam cieplo

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

26 lis 2007, 22:55

Emalia ja jestem w Belfaście juz prawie dwa lata , ale Irlandia w porównaniu z Belfastem jest cudowna i piękna bo Belfast to syf za przeproszeniem jest :ico_olaboga:
pracowałam jako opiekunka osób starszych i pracowałm do ósmego miesiąca ( bardzo ciężko) nie miałam żadnych ulg z tego powodu ze byłam w ciąży :ico_puknij:
ja jade teraz na Boże Narodzenie do Polski bo nie byłam juz rok :ico_olaboga: i strasznie tęsknię za moją rodzinką i siostrą :ico_placzek: ale jeszcze troche i bede z nimi :ico_brawa_01:
napisz na kiedy masz termin bo widze ze jeszcze troszke i bedzie małe dzieciątko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
wiesz co? ja jeździłam z moim dzieckiem do Dublina do polskich lekarzy bo tu mu nie potrafili pomóc, jeździłam do tej polskiej kliniki Medicus nie wiem czy znasz ?
a mały chorował od urodzenia, a tu mu konowały kazały paracetamol brać :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

27 lis 2007, 00:05

Nie mam porównania co do Belfastu,przejeżdżałam kiedyś nieopodal.
Wiem i da się to odczuć,że Irole się nie lubią z częścią północną-mam auto stąd i widać to było.
Termin porodu mam na 29 maja wstępnie,ale po drugim USG miałam juz na 24,więc okaże się jak to będzie :)
I tak dzidzia wybierze sobie swój dzień podróży na świat :ico_oczko:
Ja pracuję w hotelu od początku i powiem,że wywalczyłam sobie ulgi i to na piśmie :P
hehe-z tym to jestem uparta,w zasadzie niby po awansie prawie 2 lata temu ,gdy to przeszłam na accomadation supervisor i tak muszę sprzątać pokoje plus robić to co powinnam jako supervisor.
Ale nie jest tak zle już teraz,gdyż miałam rozmowę z szefostwem i postarają mi się wszystko ułatwić -oby miejmy nadzieję,bo znajac Iroli to duzo obiecuja a malo robia.
Z tym paracetamolem to tak tuaj juz jest-on jest na wszystko hehe
A Medicusa znam,ale i tez duzo negatywnych ocen i opini naszych,ze sa tam sami naciagacze a tak naprawde nie znaja sie w porownaniu z naszymi prawdziwymi fachowacmi z Polski.
Bylam tam raz po poronieniu w zeszlym roku-tzn dla potwierdzenia go.
Teraz prowadzi mnie lekarz GP-bardzo fajna babeczka,taka od serca,udala mi sie,ale nie jest Irolka,tylko z Indii:)
A takze mam wizyty w szpitalu Coomb w Dublinie.
Milej nocki

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

27 lis 2007, 09:48

Emalia no włąsnie co do medicusa to tez tak odczułąm jak Ty bo jeździliśmy z małym az 4 razy zeby coś zrobili a to dla nas i maluszka kłopot bo jechaliśmy 3 H w jedną stronę i tylko kase wyciągnęli od nas :ico_olaboga: teraz w Polsce zrobie mu wszystkie badanie jak pojade :ico_oczko:
a co do lekarzy to nawet po porodzie nie miałam nigdy badania gin. czy wszystko jest ok i czy sie dobrze goi :ico_olaboga: nawet cytologii nie miałam, ale zrobie w Polsce :ico_oczko:
co do Twojej ciąży to uważaj na siebie kochana :ico_oczko: i oszczędzaj sie i jak bedzies miałą zdjęcia USG to wklejaj :ico_brawa_01: a jak tam Kacperek na to ze bedzie miał rodzeństwo???????? pwnie szcześliwy :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

27 lis 2007, 19:44

martuchafrost no widzisz jakie zgodne jesteśmy hehe
Ale szczerze mówiąc to jest smutne wręcz-mamy te przychodnie a one tylko kasę trzepią zamiast pomóc :ico_zly:
A maluszkowi co jest czy też było?? :ico_noniewiem:
Koniecznie w Polsce zrób kompleksowe badania dzidzi i siebie kochana.
Kacperek się cieszy,on już dawno pragnął rodzeństwa,ost jak poroniłam był smutny,ale dzielny,chyba bardziej odemnie,bo ja wpadłam w depresje a on głaszcząc mnie po głowie powiedział-nie martw się mamusiu,uda się napewno za drugim razem,dzidzia była słaba,chora,jest u Bozi.
Kochany smyk.Teraz nie może się doczekać jak brat,czy siostra sprzeda mu kuksańca hehe :-D
Zaraz postaram się wkleić zdięcie z ost USG,kolejne dopiero 13 lutego.No chyba,że pojadę do Medicusa-nie wiem.

oto i zdięcie w 12 tyg

Obrazek

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

27 lis 2007, 23:44

emalia30 pisze:Kacperek się cieszy,on już dawno pragnął rodzeństwa,ost jak poroniłam był smutny,ale dzielny,chyba bardziej odemnie,bo ja wpadłam w depresje a on głaszcząc mnie po głowie powiedział-nie martw się mamusiu,uda się napewno za drugim razem,dzidzia była słaba,chora,jest u Bozi.

:ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
o Jezu jakie to smutne i masz cudownego syna
no mój misiek od urodzenia najpierw miał kłopot z pępkiem bo mu nie odpadał, a tu spirytusu nie było bo żule z aptek wypili :ico_szoking: a ja nie miałam w domu :ico_olaboga: wiec od urodzenia dostał antybiotyk, potem miał kaszel przez 6 tyg, i sie strasznie dusił męczył, katar ale to nie było przeziębienie, byłam tu u 5 lekarzy ale stwierdzili ze to od mleka :ico_puknij: no wiec jeżdziłam do Dublina i dali mi antybiotyk bo co sie okazało to było zapalenie oskrzeli, ale musiałam tam jeżdzic 4 razy bo na poczatku mysleli ze to alergia i dali mu leki na alergie ale nie przechodziło a to juz oskrzela były, nadal do dzis pokaszluje ale juz sie nie dusi wiec ja nie wiem co jes, ale mam nadzieje ze sie dowiem w Polsce

a zdjęcie z Usg boskie :ico_brawa_01: juz widać raczki takie malusie i nózki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ale bosko byc w ciąży i mieć takie super maleństwo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

28 lis 2007, 15:02

Hej
Witam ciepło w ten typowo irlandzki dzien-wieje i leje
Mam nadzieję,ze Franusiowi nic powaznego nie jest i ze sie wszystkow w Polsce dokladnie dowiesz-a to ci lekarze partacze-kazdy lepszy od drugiego a zaden dobry brrrr. :ico_zly:
Sama juz dzis sie martwie co to bedzie jak urodze,przeciez ta opieka tutaj jest tak fatalna.
Dopiero sie docenia nasza sluzbe zdrowia jak sie wyjedzie co??
Kacperk masz racje jest kochanym synem i takim trosliwym,ciagle mnie upominajak cos dzwigne przy nim,odrazu biegnie i pomaga :ico_haha_02: -a to ci smyk.
Ty masz juz 4 miesieczne malenstwo i napewno za jakis tam czas znow bedziesz po raz kolejny mama i kto wie,moze bedziemy wciaz sie dzielic relacjami z dnia codziennego,trosk i tego co nas drazni hihi
Milego dnia-ja dzis i jutro wolne :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

28 lis 2007, 15:58

Emalia masz racje służbę zdrowia doceniam teraz dopiero :ico_olaboga: a na drugie maleństwo chyba sie nie zdecyduje :ico_oczko: bo jak mój Jacek chce wracać do Polski to nie bedzie nas stać na drugiego bąbla :ico_olaboga: a ja nie chce za bardzo wracać, wiec czsem mamy dylemat :ico_olaboga:
u nas dzis pada wiec nie mogę iść na spacer :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
musze kończyć bo mały coś amrudzi chyba zębole :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

28 lis 2007, 20:47

Słońce nigdy nie mów nigdy-nie wiadomo co może przynieść kolejny dzień:)
To teraz będziesz bidulko miała trochę urwania głowy przy tym ząbkowaniu-trzymaj się dzielnie.
Ściskam

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość