SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

IRLANDIA

14 mar 2007, 23:05

witam i zapraszam wszystkie mamy z irlandii na pogaduszki :516:

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

17 mar 2007, 13:17

witam serdecznie ja tez sie melduje :-D :-D
sandrusiaale ten twoj synus juz duzy ale sliczny chlopczyk!! :-D :-D :-D pozdrawiam serdecznie :-D

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

17 mar 2007, 18:43

witam witam jakos nas tu malo narazie ale mysle ze sie rozkreci
dziekuje twoja corunia tez jest urocza :ico_haha_01: a co tam u was ciekawego dzis mamy swieto parady sa podobno wode w rzekach na zielono farbuja hi hi slyszalas o tym wybieracie sie dzis gdzies ??

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

18 mar 2007, 20:00

witam sandrusia!! :-D no bylismy wczoraj ale nic ciekawego unas myslalam ze bedzie cos lepszego chcialm zdjecia popstrykac :ico_placzek: :ico_placzek: a tu nic tylko poprzebierani i to wszystko :ico_szoking: :ico_szoking: moze w Dublinie bylo lepiej hehe no a dzis jest w irl.dzien matki heehe wszystkiego najlepszego :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a tk to unas wszystko ok 22 marca lece z Wiki do Polski na miesiac :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :-D :-D :-D i jestem na walizkach pozdrwiam serdecznie :-D :-D

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

18 mar 2007, 20:15

no wlasnie dostalam od mezusia kwity na dzien matki hi hi ale masz fajnie ja tez bym poleciala ale czekac musze na paszport na spotkanie ide dobiero w maju i niewiem moze na lipiec bedzie paszport milego pobytu w pl :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

witam

18 mar 2007, 20:46

Witam,
mam kikla pytań związanych z Irlandią. Bardzo bardzo proszę pomoc w odpowiedzi na kilka pytań? W przyszłym roku wrzesień-październik wybieram się za granicę i nie wiem czy wybrać Irlandię czy Szkocję? Chcemy wyjechać z mężem i córeczką bo w Polsce nie widzę perspektyw... (możeliwe że na początek pojedzie jedno z nas). Nie wiem gdzie jest łatwiej z mieszkaniem, pracą, przedszkolem i wogóle nie wiem od czego zacząć...
Będę bardzo wdzięczna za kilka rad i wskazówek.
Pozdrawiam
Ania_R

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

18 mar 2007, 23:19

Ania_R, oczywiscie moge ci opowiedziec tylko napisz co dokladnie chcesz wiedziec niewiem szczeze jak jest w szkocjii ale tu o irlandi moge ci napisac tylko ze ja mieszkam w polnocnej irlandii nie w republice jak ta wlasnie irlandia cie interesuje to napisz co chcesz wiedziec a ja ci odpisze pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

19 mar 2007, 09:18

SANDRUSIA
chodzi mi o jakiś zarys i opinię kogoś kto mieszka już w Irlandii. Najprawdopodobnie pojedziemy właśnie do Irlandii a nie Szkocji, choć nie wiem kładnie gdzie bo jak już wspomniałam planujemy wyjechać pod koniec przyszłego roku (musimu najpierw w Posce pozałatwiać wszystkie swoje sprawy).
Tak jak już pisałam nie wiem zupełnie od czego zacząć. Bardzo chcemy wyjechać i w zasadzie to już postanowiliśmy choć mamy dużo obaw z tym związanych. Nie wiem jak łatwo jeszt znaleść mieszkanie, pracę, jak wygląda sytuacja z przedszkolem (nasza Madzia ma 3 latka). Boję się czy Madzia zaklimatyzuje się w nowym miejscu, gdzie nie będzie rozumiała co dzieci do niej mówią. Jak się żyje w Irandii? Czy gdy pracuje jedno z rodziców jest w stanie utrzymać rodzinę z jednym dzieckiem? W Polsce na razie pracuje jedno z nas bo Madzia dopiero od września pójdzie do 17 do przedszkola (narazie jest do 13) i szczerze mówiąc nie jest nam łatwo. Wciąż się zastanawiam czy mamy jechać wszystcy razem od razu czy najpierw jedno z nas.
Napisz od swojej strony jak wam tam jest - będę wdzięczna.

Pozdrawiam

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

20 mar 2007, 00:21

Ania_R, kochana wiec tak zyje sie tu nie zle u nas tylko moj L pracuje mieszkamy w nowym domku z trzema sypialniami kuchnia i salonem stac nas na nie choc nie mozemy za wiele zaoszczedzic jesli chcemy dobrze mieszkac ale w pl nawet na to nie bylo by nas stac . z praca jest roznie jest praca przez agencje ciezej ze stala praca ale trzeba szukac to sie znajdzie :-) mieszkan jest bardzo duzo i z tym nie ma problemu jesli chodzi o przedszkole to nie wiem na 100% ale slyszalam ze jest bardzo drogie bo sa tu tylko przywatne przedszkola tak slyszalam ale jesli sie nie myle to dzieci zaczynaja tu szkole od 4 lat tzn to cos jak przedszkole ale od 4 lat mysle ze twoja corcia jaest w takim wieku ze by sie zaklimatyzowala bez problemu gozej ze starszymi dziecmi ludzie sa raczej mili :ico_haha_02: teraz naswietle ci jak to u mnie wyglada wiec tak moj L zarabia ok 1300 fontow miesiecznie za mieszkanie placimy 525 funtow + inne oplaty takie jak prad ogrzewanie tel internet ok 150 funtow na zycie wydajemy ok 400 funtow mozna wyzyc spokojnie za 200 ale pisze ci tak jak jest u nas nie odmawiamy sobie za bardzo :ico_haha_01: teraz dostajemy jeszcze tax credyt to taka pomoc od panstwa dla osob przacujacych my dostajemy 160 funtow miesiecznie child tax credyt dla mnie to taka pomoc dla osob ktore maja dziecko i ja dostaje ok 200 funtow miesiecznie oprucz tego jeszcze rodzinne na Kubusia to jest 68 funtow miesiecznie i to wam sie tez by nalezalo tylko ile to zalezy od zarobkow jak byscie zarabiali mniej to oczywiscie dostaniecie wiecej :ico_haha_01: jest jeszcze pare tych benefitow (dotacji) ale nie kazdemu je przyznaja nam akurat nie przyznali :ico_zly: ale nie jest chyba tak zle :ico_oczko: jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz :ico_haha_02: a jesli byscie byli zdecydowani przyjechac chciala bys wiedziec cos wiecej o tych benefitach np jak sie starac gdzie skladac z kad formy brac to ci napisze na gg ale to juz jak bedziesz wiedziala ze wyjezdzacie ja bardzo zachecam wiadomo ze teskni sie za polska nie ma gdzie wyjsc nie mozna odwiedzis starych znajomych wpasc na kawke ale nie trzeba sie martwic czy bedzie co jesc i ctarczy na wszystkie rachunki no i oczywiscie uciecha jest najwieksza jak idziesz do sklepu i kupujesz dzidzi droga zabaweczke bez najmiejszego zastanowienia :ico_haha_02: :ico_oczko: pozdrwaiam ciebie i coreczke
Ostatnio zmieniony 08 maja 2007, 22:26 przez SANDRUSIA)), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

21 mar 2007, 00:53

SANDRUSIA bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :ico_haha_02:
Uspokoiłaś mnie bardzo i jeszcze bardziej przekonałaś do wyjazdu. Napewno nasunie mi się jeszcze wiele pytań, ale pewnie już bliżej wyjazdu. Niby mamy jeszcze ponad rok, ale tak ważnej decyzji nie da się podjąć od razu i załatwić szybko.
Mój mąż zastanawia się czy znajdzie tam jakąś pracę jeśli nie zna języka? Ja znam (choć nie mogę powiedzieć że biegle).
Czy rzeczywiście jest tak zimno w Irlandii i ciągle pada? :ico_oczko:
Czy są jakieś instytucje które pomagają Polakom w sprawach socjalnych, prawnych, mieszkaniowych (np "zameldowanie" itp.)?

Podaję nr GG :)
GG 2615110

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-03-21 ]
A oto moja najcudowniejsza istotka pod słońcem :-D (mam nadzieję że uda mi się zamieścić zdjęcie).

Obrazek

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość