Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

29 lis 2007, 13:04

Astrid sama niewiele wiem, alergolog tyle gadała ze tych terminów nie w sposób zapamiętać. Ale napiszę co pamiętam

Wanesska z jelitach ma złą bakterię - drozdzaka ( łac. candida albicans ) , którą najprawdopodobniej zaraziła się przy porodzie. Ta bakteria powoduje zmiany na skórze przypominające AZS i skazę, bo są to suche placki na całuym ciele zwłaszcza łokciach i kolanach (jak AZS) i ma tez luszczącą się skórkę na zgięciach łokci, kolan, paszek, za uszkami i pod szyją (jak w skazie). Tyle ze atopia wygląda o wile gorzej, a nasza pediatra uznała sibie za specjalistę, bo w przypadku AZS czasem te ranki pękają i krwawią, oglądałam zdjęcia u pani alergolg, ledwo oddech złapałam :ico_szoking: matko i to przypoisywano mojemu dziecku! brrr.
No a jak ped. uznała ze to skaza, to mleko typu bebilon pepti uczuliło ją jeszcze bardzioej!!!! kosszmar.
Treaz mała berze "dobre bakterie" zeby wyrzukrzyć złe. Dostaje kropleki i tabletki, zeby to wszystko wyleczyć. Musze tez uwazać z pokarmami, bo niektóre choćby kleik kukurydziany, który nam zaleciła pediatra :ico_puknij: jest najlepszą pozywką dla drozdzaka i on się super w nim rozmnaza. Jabłek jak najmniej i innych kwaśnych rzeczy (ale to juz zpowodu refluksu zołądkowo-przełykowego)
Mam nadzieję, ze trochę się ode mnie dowiedziałąś.

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

29 lis 2007, 13:20

A tak nawet duzo sie dowiedzialam.
No walsnie chcialam zapytac, bo ostanio pediatrzy co widza krostke krzycza -skaza i dlatego bylam ciekawa co i jak, fajna babeczka ze cos sie dalej tym zainteresowala, tak by Wanneska sie mezyla.
Nie sadzilam ze kleik moze uczulac :ico_szoking: to niby takie bezpieczne.

Duzo dzieci zaraza sie jakimis paskuctwami w szpialu :ico_zly:
Jeszcze raz dziekuje

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

29 lis 2007, 13:24

dobrze, ze skopiowałam posta :ico_zly: bo widzę ze się nie wysłał

Juli no właśnie!! Super uśmieszek! Te dziąsełka (no teraz juz u niektórych z dwoma białymi krechami na dole) największa pociecha dla matki, co? mi się płakać chce, kiedy Wanesska do mnie się uśmiecha, zwłąszcza z rana, kiedy pierwszy raz do niej pododzę i witam się :ico_haha_02:

Kamilko ten gryzaczek jest super! Ja nawet chciałam taki kupić jak byłam w Kościerzynie, ale jako ze Wańka nie uznaje smoczków i gryzaczków, to dałam sobie spokój. Podobał mi się takze ten zielono-fioletowy (tam na zdjęciu ogólnym z aukcji widać) jest super, oglądał go na zywo i dzieciakom, które lubią smoki mozna polecic :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Juli
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2201
Rejestracja: 19 mar 2007, 09:58

29 lis 2007, 13:26

Astrid - Co do tetrowek, ja tez jestem jakosprzeciwna..Czesto sa odparzenia, nie wychodzi to wcale tak tanio,a poza tym... Po cotracic cenny czas!? Lepiej pomalowac sobie pazury, albo polezakowac..
A jeslichodziokupki- powiedz o tym pediatrze, bo to naprawde nie jest zdrowo. Jak moj Krzysio tak srał,to lekarka od razu wprowadziła leki na jelita i inne mleczko. Albo - jesli wprowadzilas gluten- moze miec celiakie- byc bezglutenowcem... i nie trawi tego. Ja bylam bezlaktozowcem i bezglutenowcem i sraaałaaaam... :ico_olaboga:

Alinko-no wlasnie.. Misio ma skaze białkowa, skora w stanie kiepskim, no i jak chce podac jakas nowosc to sie cała trzese. No ale chyba nie moze miec uczulenia na WSZYSTKO!?!?! Wiec oby do poniedzialku... :ico_sorki:

Madziorka-no mam nadzieje ze w Irlandii skosztuje jakichs pysznosci :): A jesli chodzi o kupe - to Misiek wlasnie sie zesrał - tak, ze sie obudził. I teraz robimy dezynfekcje w pokoju i sie wietrzy :ico_olaboga:

A w ogole to jeszcze nawiazujac do moich wczorajszych zakupow w Ikei - to musze sie tu rozwinac,ze to najlepszy sklep w jakim byłam i jaki jest w Polsce. I nie mowie tu o meblach czy pomysłach - bo to przeciez rzecz gustu.. Mowie o przygotowaniu dla milusinskich - wszedzie,od poczatku zabawki w koszach. Dzieci biora, bawia sie, a przed wyjsciem zostawiaja. Restauracja - fajne menu, super tanio.. Foteliki do karmienia, miseczki i sztucce dla dzieci, gerberki do kupienia.. No pieknie po prostu.. No i basen z kulkami :): Juz sie smialismy z Duzym, ze jak Misio podrosnie, to juz nie pochodzimy sobie, tylko bedzie "do kuleeeek!!!"..
W kazdym razie - super. I wszystko bym chciala miec stamtad w nowym mieszkanku. Tu tez mamyduzo.. Ale juz mamy upatrzone mebelki na przyszły rok :): Nie ma to jak marzenia... :ico_haha_01:

Oooo! :ico_brawa_01:
Przyniesli mi muchomora z kubusiem! :ico_brawa_01: Super.. Bo ostatnio przyszlo mi czekac na paczki po 3 tygodnie :ico_noniewiem: Poczta jest zajebista po prostu... :ico_noniewiem: :ico_zly:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2007-11-29, 12:31 ]
Alinko - ale Ci lekarze to debile.. Tacy wyksztalceni.. Tacy eksperci - a dzieciom pozniej krzywde robia.. Ja tez mam nadzieje, ze ten dermatolog-alergogolpowie mi wszystko co i jak.. I nie bedzie wszystkie przypisywał AZS! Bo z tym atopowym.. to oni przeginają pałe - juz nikomu nie chce mi sie wierzyc :ico_zly:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

29 lis 2007, 13:32

Astrid do tej babki sama dotarłam, bo mi pewien tatuś w aptece ją polecił. Pojechałam do niej, zeby się skonsultować ze specjalistą. I co się okazało? Matko i zła byłam i płakać mi się chciało :ico_placzek: Rozpoznała uczulenie i leczenie rozpoczęte. Coprawda wydałam juz ponad 200 złotych na leki, ale starch pomyśleć ile bym wydała gdyby leczenie szło w złym kierunku, a przede wszytki ile mała by się namęczyła :ico_olaboga:
Zastanawiam się co mi powie ped. kiedy jej o tym wszystykim opowiem? A moze poprostu zmioenię lekarza i juz! Wiecie pojechałam przedwczoraj do przychodni po receptę na Nutramigen (ten akurat małej nie uczula, a na receptę jest 50% tańszy :-D ) U nas w przychodni wypisuje się taką kartkę dla lekarza z danymi dziecka i nazwą leku i się zgłasza następnego dnia po receptę. No i piszę tą kartke, a nasza ped. wychodzi z gabinetu, bo ma akurat okienko w pracy. Ja się z nią witam i mówię, ze właśnie po mleko przyszłam. A ona nawet palca nie ruszyła, zeby pójść po bloczek z receptami, tylko kazał mi przyjść jutro. No kur.. co jej kosztowało pójść po te recepty i napisać na nich 7 wyrazów!!!??? zwłaszcza, ze miała okienko :ico_zly: To jest lekarz z powołania??teraz musze się tłuc wózkiem po mieście po receptę echh

[ Dodano: 2007-11-29, 12:40 ]
Ci co tak bezmyślnie stwioerdzają atopię to chyba nie wiedzą co to jest. Mówię Wam, jak mi alergolog pokazała zdjęcia dzeici z AZS gały mi wylazły!!!! To jest coś okropnego przeciez!
Przypominam sobue teraz ze w złobku była u nas dziewczynka,która miała chyba to AZS, pamiętam jest zliszajone nadgrastki i kolana, wiecznie się po nich drapała i czasem jej to ropiało i krwawiło i nikt z nią nie chciał za rękę chodzić , wiadomo jak to dzieci... Okropieństwo.

Juli trzymam kciuki z całej siły, zeby lekarz Ci wszystko wyjaśnił. Napewno Misiek nie jest uczulony na wszystko, więc moze lekarz Ci da liste na co nie jest?

Muchomor jest suuuper :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

29 lis 2007, 13:42

alinka ja radze zmienic pediatre. tym bardziej ze od poczatku nie wydawala sie trafiona.. dobrze ze wreszcie trafilas na specjaliste i wanka jest leczona wlasciwie..
to tylko kwestia czasu jak jje skorka bedzie idealna..

[ Dodano: 2007-11-29, 12:54 ]
astrid leos kiedys tez smial sie na widok fridy i czyszczenie nic mu nie przeszkadzalo. a teraz nic nie pomaga

ale bede probowac , moze z czasem mu przejdzie
choc watpie

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

29 lis 2007, 13:58

Alinko a ja bym poszla do tej pediatry i bym jej cos nie milego powiedziala, a no i oczywiscie potem zmienila pediatre.
Te 200zl fakt duzo ale czego sie nie robi dla zdrowia dziecka :ico_haha_02: a co recept to ja kiedys poszlam w poniedzialek to mi powiedzieli ze w poniedzialki nie wypisuja- nie wazne ze nie mialam mleka.

Juli maz mial celitake wiec gluten po 10 miesiacu z dusza na ramieniu, a co do kup to zapytam.
Dawaj maila - slyszalas o rekacjach krzyzowych? Nie bedziesz musiala sie trzasc nad kazdym produktem tylko spojrzysz na tabele chodzi o to ze jak uczula banan to napewno owoce z tej samej grrupy itp.

[ Dodano: 2007-11-29, 12:59 ]
Madziorka- hihih powodzenia

Awatar użytkownika
Juli
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2201
Rejestracja: 19 mar 2007, 09:58

29 lis 2007, 14:05

Super. Astrid moj mail to zoogs@wp.pl
Dzieki.. Kochana jestes :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

29 lis 2007, 14:14

Astrid wiesz nagadałabym tej lekarce, ale nie wystarczy mi odwagi. Nie jestem z tych. czasem zazdroszczę takiej Dodzie, co wypala wszystko co boli i nie myśli o konsekwencjach.. Mysle, ze jak się zorientuje, ze juz do niej nie chodzimy, to się zastanowi.. a jak nie, to nie! Wazne, ze my będziemy mieli innego ped.

Czyszczenie nosa, to dla nas równiez horror!! Wogóle czyszczenie buzi! Mała wpada w szał jak jej chce buzie wytrzec czy nochal lub oczko przemyć, uszu to wogóle lepiej nie dotykać!! :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-11-29, 13:18 ]
chce jeszzce o jedno zapytać.
Wasze dzeciaki tez nie chcą jeść z łyzeczki??
matko u nas jest masakra!! a jezeli podaję jej zupkę lub deserek przez smoczek, wcina jak stara! Moze za wcześnie jeszcze nałyzeczkę? Sama nie wiem :ico_noniewiem:

Lucy mam nadzieję, ze Oli przestawi sie na wcześniejsze spanie. Cholera nie wiem co Ci doradzić... Nie wiem, moze zasłaniaj łózeczko moskitierą taką nieprzezroczystą, zeby nie docieralo do niego całe światło...

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

29 lis 2007, 14:22

alinko leos pieknie je z lyzeczki hihi mial kilka okazji..
a poza tym codziennie dostaje z niej witaminki z mleczkiem hehe
takze lyzeczka go nie dziwi
ja bym nie praktykowala ,maczania smoczkow w jedzeniu
potem moze byc ciezko

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości