mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

29 lis 2007, 12:55

Czesc dziewczyny ja jestem po ciężkiej nocy moja Julka jest chora.Całą noc wymiotowała ma stan podgoraczkowy no i nic jeszcze nie jadla.Jutro ma bal w przedszkolu tak sie biedactwo cieszylo i nici z balu.Dotego wszystkiego ma katar i caly czas lezy.

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

29 lis 2007, 13:45

mariola, oj to nie fajnie, ale to wszystko przez tą pogodę, raz ciepło raz zimno :ico_chory: życzę Julci przybkiego powrotu do zdrowia :ico_prezent:

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

29 lis 2007, 13:57

witam!
mariola pisze:Czesc dziewczyny ja jestem po ciężkiej nocy moja Julka jest chora.Całą noc wymiotowała ma stan podgoraczkowy no i nic jeszcze nie jadla.Jutro ma bal w przedszkolu tak sie biedactwo cieszylo i nici z balu.Dotego wszystkiego ma katar i caly czas lezy.

oj bidulki :ico_placzek:

Ja tez kiepsko spałam, miałam przerwe od 1 w nocy do 4 rano - taka zgaga mnie złapała ze nie umiałam usnąc i jak na złośc wczoraj popołudniu zjadłam ostatnia tabletkę rennie i w nocy juz n ie miałam - miałam wrażenmie ze połknęłam ogień :ico_szoking:


koło 14.00, 14.30 ide do gina z wynikami zobaczymy co to bedzie!

Jesli chodzi o pieluszki to nie wiem jak Wy ale ja bede troche oszczedzac! Jak pracowałam w szpitalu pediatrycznym przez 3 miesiące to tam ze względu na oszczędnośc robiłysmy tak że zakładałyśmy pampersa, ale do środka dawałyśmy tetrę. Wtedy jak dziecko sie zesika wymieniałysmy tylko tetre w srodku a pampers zostawal, wiadomo ze jak było dolane mocno az do pampersa to wtedy sie zmieniało obie pieluchy. Oszczedzałysmy w ten sposób pampersy i jednoczesnie ubranka, bo wiadomo ze jak sama tetra załozona to czesto dzieci przesikuja ubranko.

Ale to napisałam, sama nie wiem czy to rozumiemn? :ico_szoking:

Może Wy rozumiecie he he o co mi chodzi.

Ja tak bede robić ze swoim maluchem.


Robię dzis na obiad fasolkę po bretońsku :-D

Ciąge nieświadomie gotuje to co óźniej nie wolno!
To dobrze bo sie najem ulubionych rzeczy zanim przyjdzie dieta!

Zmykam zaglądne po wizycie u doktorka albo nawet wieczorem! (bo po wizycie u doktorka najprawdopodobniej wróce z teściami do domu, wiec zanim zajedziemy i sie rozpakuje i siąde do kompa to troche potrwa)

no pa pa

Awatar użytkownika
misia85
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:52

29 lis 2007, 14:54

Cześć kochane!!!!! Ostatnio Was bardzo zaniedbałam, przepraszam...
Jestem ciągle jakaś poddenerwowana tym wszystkim.... święta- trzeba prezenty kupić, małemu meble do pokoju, na szczęście moja mama wpadła w szał zakupów dla maluszka i już nam częściowo skompletowała wyprawkę, mamy problem jeszcze z naszym pieskiem- musimy go oddać bo ja już nerwowo nie wytrzymuje a co dopiero będzie jak przyjdzie dziecko na świat, chociaż jak spojrze w jej śliczne oczka to żal mi się jej robi, ale za chwilę mnie wkurzy i tak w kółko, drzwi mamy całe przez nią podrapane, ściany brudne, wszędzie pełno siersci, masakra i w ogóle myślę coraz częściej o porodzie i boję się że sobie nie poradzę z maleństwem, bo w sumie będę musiała liczyć tylko na siebie, bo mąż będzie w pracy, nie mam pojęcia jak pielęgnować, jak ubierać (czy np. wystarczy kaftanik, spioszek i bluzeczka czy musi być jeszcze body itp.) ,próbuję o tym nie myśleć zeby się nie denerwować i nie zaszkodzić maluszkowi, ale czasami mi się to nie udaje :ico_placzek:
Sorki, że Was tak zamęczam, ale musiałam się komuś wyżalić...
Pozdrawiam Was serdecznie

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

29 lis 2007, 15:47

marcia_pod pisze:koło 14.00, 14.30 ide do gina z wynikami zobaczymy co to bedzie!

Marcia koniecznie daj znać po wizycie :ico_sorki:
mariola pisze:Czesc dziewczyny ja jestem po ciężkiej nocy moja Julka jest chora.Całą noc wymiotowała ma stan podgoraczkowy no i nic jeszcze nie jadla.Jutro ma bal w przedszkolu tak sie biedactwo cieszylo i nici z balu.Dotego wszystkiego ma katar i caly czas lezy.

Mariola to rzeczywiście nie ciekawie tylko kochana uważaj na siebie,żebyś Ty czekoś nie złapała :ico_nienie: tfu tfu odpukać!!Biedna ta twoja Juleczka :ico_olaboga:
misia85 pisze:Cześć kochane!!!!! Ostatnio Was bardzo zaniedbałam, przepraszam...

Za to małe lańsko hehe ;-) :ico_oczko:
misia85 pisze:Sorki, że Was tak zamęczam, ale musiałam się komuś wyżalić...

Po to tu jesteśmy .Zobaczysz,ze wszystko samo przyjdzie i napewno bedziemy wiedziały co i jak robić z maluchami.Fajnie,że twoja mama Tobie pomaga w wyprawce :ico_brawa_01: ,przynajmniej nie musisz się tym przejmowac :-)
Pozdrawiam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

29 lis 2007, 15:53

Mariola,

Biedna Julcia!! Ucaluj ja ode mnie!! Mam nadzieje, ze szybko wroci do zdrowia!

marcia_pod pisze:koło 14.00, 14.30 ide do gina z wynikami zobaczymy co to bedzie!


Czekamy na wiesci i tylko pozytywne maja byc :ico_nienie:

monia26 pisze:misia85 napisał/a:
Sorki, że Was tak zamęczam, ale musiałam się komuś wyżalić...

Po to tu jesteśmy .Zobaczysz,ze wszystko samo przyjdzie i napewno bedziemy wiedziały co i jak robić z maluchami.


Dokladnie! Po to tu jestesmy, zeby sluchac i pomogac sobie wzajemnie!!
Misia nie przejmuj sie kazda z nas napewno troche sie obawia jak to wszystko sie ulozy.
Ja tez jak moj maz pojdzie do pracy to zostane sama z Dzidzia :-)
Ale mysle, ze nasza kobieco-matczyna intuicja podpowie nam w roznych sytuacjcach co trzeba robic. Ja licze tez, ze dowiem sie duzo rzeczy odnosnie pielegnacji dzidziusia w szkole rodzenia.

Buziaki!

[ Dodano: 2007-11-29, 14:55 ]
Renia0601 pisze:A jak często wasz maluszek ma czkawkę? Bo mnie aż to czasem niepokoi, wieczoram ostatnio go straszna czkawica złapała i teraz znowu ma :ico_olaboga: a ja niewiem jak mam mu pomóc, straszna ta bezradność :ico_noniewiem:


Moj ostatnio tez ma dosyc czesto czasami nawet 2-3 razy dziennie :-)

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

29 lis 2007, 16:12

marcia_pod pisze:Ciąge nieświadomie gotuje to co później nie wolno!

bo po prostu bardzo mało będzie nam wolno :ico_oczko:
A tak wogóle to ja jeszcze do tej tetry sobie kupiłam takie ceratki (majteczki) na tetrę i nie będzie mi przesiąkać do ubranek. Ale wiadomo, na noc to tylko pampers bo wtedy nie wiadomo co i kiedy maluszek zrobi a i spać się chce, zmęczenie i wszystko.

A tak wogóle to macie jakieś dobre linki ze stronami dotycząceymi diet po porodzie, żeby nie zaszkodzić maluszkami, bo że dużo jeść nie można to chyba wszystkie wiemy, ale chodzi mi o konkrety.

misia85, ale wtedy będziemy sobi edoradzać czy tyle wystarczy, czy trzeba ubrać coś więcej :ico_haha_02:

[ Dodano: 2007-11-29, 15:13 ]
mz74 pisze:Moj ostatnio tez ma dosyc czesto czasami nawet 2-3 razy dziennie

strasznie łapczywe te nasze maluchy, tak chcą szybko te wody płodowe wypić :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-11-29, 16:30 ]
no a u mnie znowu ta czkawka :ico_noniewiem:
A was coś gdzieś dzisiaj wcięłó, pewnie jak ja sobie już ójdę to się rozpiszecie i rano będę mieć długie strony czytania. Klaudia też coś się dzisiaj nie odzywa, jak tam jej choroba :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

29 lis 2007, 17:35

monia26 pisze:marcia_pod napisał/a:
koło 14.00, 14.30 ide do gina z wynikami zobaczymy co to bedzie!

Marcia koniecznie daj znać po wizycie :ico_sorki:


mz74 pisze:marcia_pod napisał/a:
koło 14.00, 14.30 ide do gina z wynikami zobaczymy co to bedzie!


Czekamy na wiesci i tylko pozytywne maja byc :ico_nienie:


No niestety dziewczynki. :ico_olaboga: Właśnie po wizycie!!!
Przyjechałam do domu sie spakowac i wio do szpitala.
Ciśnienie znowu podwyzszone nawet po lekach no i te wyniki złe z watroby. powiedział ze bezpieczniej bedzie jak poleze 3-4 dni i porobimy wszystkie badania, jak bedzie wszystko ok to wypusci mnie. powiedzial ze to juz 34 tydzień - blisko do porodu i lepiej bedzie jak sie przebadam dokładnie - bezpiecznie!!!


No to trzymajcie za mnie zebym długo nie lezała1 Bede miec ze soba komórke wiec miło bedzie jak czasem ktos cos napisze! Ja tez Wam bede dawac znac co u mnie!

No to pa pa. ide sie skonczyc pakowac i jazda!!!

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

29 lis 2007, 18:19

marcia_pod, :ico_szoking: normalnie szok mnie złapał. Trzymaj się tak kochana cieplutko :ico_prezent: i szybko wracaj do zdrowia i do nas bo to jeszcze za wcześnie żeby maluszek przyszedł.
Aż sama się bać zaczynam co będzie jak ja pójdę na wizytę :559:

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

29 lis 2007, 18:29

Witajcie.

Marcia oj bidulko :ico_pocieszyciel: Wspołczuje Ci. Ale z drugiej stroy to dobrze że lekarz woli dmuchac na zimne. Położą Cie , zrobią wzystkie badania i będziesz spokojna. Wracaj do nas szybciutko :ico_buziaczki_big:

Renia, Justynko jestem pełna podziwu dla Was za te tetrówki. Ja mam nadzieję że mała nie będzie miała żadnych sensacji skórnych po pampersach. Jak urodzilam Pawla to w szpitalu nie bylo jeszcze pampersów i pozwalali tylko na tetrowe i myslałam że mnie cholera strzeli. Co chwilę dzieciaczek miał wszystko mokre :ico_zly: Także teraz stawiam na jednorazówki.

Jesli chodzi o czkawkę to słyszałam że maluszkom podoba sie jak mają czkawkę bo to taka rozrywka dla nich.

Monia karmienie piersia to indywidualna sprawa i tak naprawde to życie pokarze jak to będzie. Pawła karmiłam tylko dwa miesiące, bo zabrakło mi cierpliwości. Poza tym zmęczenie dawało mi tak w kośc że cieszyłam sie jak najadł sie z butli i spał 3 godziny. Po karmieniu piersią spał góra 0,5 godz i darł sie w niebogłosy.

[ Dodano: 2007-11-29, 17:36 ]
Wczoraj na allegro kupiłam laktator, butelki, smoczki uspokajające i pojemnik na smoczek Tommee Tippee. Jak przyslą to wkleje fotki :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość