Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

29 lis 2007, 21:23

justyna25 pisze:Aginka u nas jest na topie tata .Dzwonek do drzwi Ada leci i woła tata ,dzwoni telefon to samo, rano się obudzi już słysze tata co to a tylko ze mną jest w domku hehe .A mama powie od święta a tak za nic nie chce powtórzyć.
A wczoraj mąż nauczył ją mówić ziuziu


No ja nie wiem dlaczego - Malwinka też uwielbia tatę .... nie wiem za co ;) zupełnie nie wiem .... liczy się tylko tata .... Tomek może wyjść z domu tyko wtedy gdy puści go córka - a pozwala tacie tylko póść i dać pieskowi jeśc ... także piesek jest "jarmiony" co chwilkę .... gdy usłyszy nadjeżdzający samochód zawsze woła "tata" - a gdy po chwili tatuś się nie pojawia w domu mówi "yma tati" ... ale Malwinka w porównaniu do kapika w jej wieku mówi dużo więcej - co ważne mówi dużo rzeczy po swojemu (ma takie ciągi słów - a co one znaczą podejrzewam że nawet ona sama nie wie :ico_haha_02: ) ale dużo mówi składnie ... mówi mama tata baba niuniu - na Kacperka - niania - to Malwinka - tiotia - to ciocia - yma - to nie ma juju - to wujek , Aaaaa to Anetka - cio to, da - to daj - ma - to masz - woła "opa" to znaczy że chce na ręce.... o i wiele wiele innych ... Mała chłonie jak gąbka ...ćwiczymy z kacperkiem głoskowanie i gdy głoskujemy proste 3-4 literowe wyrazy ona próbuje za nami powtarzać ....

Awatar użytkownika
Barbara
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1123
Rejestracja: 11 wrz 2007, 18:20

29 lis 2007, 22:41

Aginka, :ico_brawa_01: dla Malwinki, duzo mowi. Asia wydaje mi sie ze tez duzo mowi, a i po swojemu to gada jak najeta hihi, a Twoja Malwinka ma troche latwiej, bo przy Kacperku sie uczy, dzielna brat - naauczyciel :ico_brawa_01: :-)


Dobrej nocki dziewczynki! :ico_spanko:

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

29 lis 2007, 22:47

Barbara, pamiętaj że Asia może być rewelacyjną starszą siostrą :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

29 lis 2007, 23:08

Dobry wieczor Baboski :ico_oczko:
U mnie dzionek ladnie minal :-D Mala spala dzisiaj w calosci okolo 2 godzin a teraz przed chwilka zasnela jak aniolek tak spokojnie i grzecznie i szybko jakos :ico_szoking: :ico_oczko: Ale ja sie raczej nie dziwie bo dzisiaj mala sie wybawila za wszystkie czasy.. Najpierw posprzatalam sobie w calym domku,pozniej poszlam z malutka na spacerek i tam poznalismy nowa kolezanka Nicole ta mala dziewczynka ma 19 miesiecy i nazywa sie Krysztina super to tak samo jak ja no podobnie :ico_brawa_01: :ico_oczko: I pospacerowalismy sobie razem mysle ze nawiaze kontakt z ta pania Sabina :ico_oczko: :ico_brawa_01: To jest Niemka i mieszka niedaleko za mostem :ico_oczko: Tak pozatym to ze spacerku przyszlismy i za jakis czas przyszla moja tesciowa :ico_oczko: Bylo fajnie wypilysmy sobie capucinno pogadalysmy i podobalo mi sie jej haselko jak weszla do mnie do domu ze przyszla zobaczyc co robia "jej dziewczynki :ico_brawa_01: :-D Mile to bylo i nawet sie pochwalila mi ze wygrala w totolotka 4 ma skreslone to jest wychodzi okolo 50 € super :ico_brawa_01: a najfajniejsze jest to ze to JA jej tego totolotka oddalam wiec wychodzi na to ze jej przynioslam szczescie :ico_brawa_01: :-D ale jestem skromna :ico_wstydzioch: :-D No a pozniej poszla i przyszedl z pracki maz i ogulnie fajnie minal dzien :ico_brawa_01: pomimo mojego zmeczenia wszystko jest ok

Mama_Kingi dziekuje za milutkie slowa,musze sie przyznac ze jestem osoba zorganizowana lubie miec porzadek i ze wszystko ma swoj czas i miejsce :ico_oczko: pozatym mysle ze sobie poradze dzieki temu ze taka jaka jestem :ico_wstydzioch: :ico_oczko:

Aginka u mnie jest inaczej :ico_oczko: Mala narazie nie jest tak za swoim tata narazie to malutka bardziej jest za mna ,owszem mala sie pobawi z tata i jak go za dlugo nie widzi to tez jej sie zdazy zaplakac ale tak to mowi tylko mama mama i jak do usypiania to tylko widzi mame mysle ze to dlatego ze ja jestem z mala na codzien i tak jakby bardziej do mnie sie przywiazala niz do swojego taty wiadomo podejrzewam ze jakby maz by byl czesciej w domku to by bardziej do niego szla a nie do mnie a ja bym np.pracowala.. tak mysle :ico_oczko: Ale moze sie to z czasem zmieni.. niewiem?? Ciesze sie ze Malwinka tak duzo mowi.. moja Nicolinka i twoja Malwinka8ale mi sie fajnie rymnelo :ico_oczko: ) to sa prawie w jednym wieku a roznica w mowie ogromna!! moze jednak cos w tym jest ze mowimy do malej w dwu jezykach i dlatego potrwa troche dluzej zanim mala zacznie mowic wiecej niz tylko mama czy pokazywac to co chce.. :ico_oczko:

Basia super ze Asia ladnie zasnela ja moja Nicolinke i siebie okapie (wezmiemy prysznic) jutro a pozniej mala pojdzie spac :ico_oczko:

A wiecie co!!! :ico_szoking: Teraz w sobote znowu zagramy z mezem w lotto bo do wygrania jest az 38 milionow euro :ico_brawa_01: :-D :ico_szoking: :ico_szoking: No to jest rekordowy Jackpot i moze akurat cos wygram po tym znaku z tesciowa.. to ja jej oddalam totolottka i prosze wygrala a wiec moze jakis dobry znak :ico_oczko: :ico_brawa_01: :-D

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

29 lis 2007, 23:20

Kristi, powodzenia i nie dziękuj :-)

To że nasze dziewuszki są podobnym wieku nie znaczy że rozwijają się jednakowo .... Kapik mi np. troszkę później mówił ale za to wogóle nie mówił "po swojemu" - od razu pieknie "po naszemu" mówił .... Może masz rację że to przez dwujęzyczny dom ... ale to jeszcze nie pora na ładne mówienie dla naszych dziewczyn - chyba ....

[ Dodano: 2007-11-29, 22:22 ]
Ja uciekam spać .. :ico_spanko:

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

29 lis 2007, 23:26

Aginka - Nie dziekuje :ico_oczko: Mam jednak nadzieje ze moze cos sie uda wygrac :ico_wstydzioch: :ico_oczko: Czasami sobie tak wlasnie mysle ze to moze byc powod jak sie mowi do Nicole w dwu jezykach ze to troche potrwa zanim powie cos po naszemu.. i ciekawa jestem w jakim jezyku najperw zacznie mowic :ico_oczko: :-D Ale co jest ciekawe mala reaguje i rozumie co jest wazne na j.polski i na j.niemiecki :ico_brawa_01:
Moze i za szybko na mowienie dla Nicolinki i Malwinki poczekamy jeszcze troche i pozniej nas beda swoja mowa zaskakiwac :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-11-29, 22:28 ]
Aginka pojde w twoje slady i tez uciekam do lozeczka bo ja tak lubie spac i korzystam moze sie uda wyspac :ico_brawa_01: :ico_oczko: :ico_spanko: :ico_spanko:
Milej nocki i dobranoc wam zycze buziaczki paa

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

30 lis 2007, 10:41

cześć ale miałam gigantyczne problemy z wczorajszym wejściem na TT...cały dzień nie mogłam wejść...

[ Dodano: 2007-11-30, 09:57 ]
Justynka mój Antoś też miał ostatnio taki okres że tylko tata tata ale teraz znowu mu się odkręciło i tylko za mną chodzi i nie spuszcza mnie z oczu na krok...
Aginka, Kristi pewnie ze każde dzieciątko ma swoje własne tempo, nie ma co sie denerwować...
Kristi ja tez uważam że jesteś kobitka bardzo zorganizowaną i pracowitą...dasz sobie ze wszystkim radę, a to że teraz nic Ci się nie chce nie miej z tego powodu wyrzutów kochanieńka bo masz do tego prawo szczególnie teraz, trzymam kciuki, a zdzieciaczkami dasz sobie radę lepiej niż niz niejedna mateńka :one:

Asieńko Kochana nasza wszystkiego naj na półtora roczku zycia

:ico_prezent:

Awatar użytkownika
Barbara
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1123
Rejestracja: 11 wrz 2007, 18:20

30 lis 2007, 12:41

Dzien dobry dziewczynki!
Nocka minela nam nawet nawet, tylko czasami Asiula cos lekko zaplakala

Maggie, dziekuje w imieniu Asi :-)

Aginka, jesli chodzi o starsza siostre, to jest to troche skomplikowane, Asia nie bedzie miala rodzenstwa, ale mysle ze zrobie wszystko zeby az tak tego nie odczula :-)

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

30 lis 2007, 14:14

Hallooo Mamusie :ico_haha_02:
U nas nocka minela pieknie po prostu :ico_brawa_01: Mala zasnela grzecznie jak aniolek i cala noc spala spokojnie i ani razu nie musialam i nie wstanelam do malej.. bo widocznie mala mnie nie potrzebowala tylko sobie spala spokojniutko :ico_brawa_01: Maz chyba raz do niej wstanal tylko ja przykryc bo sie odkryla :ico_oczko: A tak to u mnie ok,wzielam z malutka prysznic i teraz mala juz od godzinki sobie spi i jeszcze pospi mysle ze kolo godzinki :ico_oczko: a ja nasmazylam juz nalesnikow na obiad dojemy ta zupe i obiad z glowy tym bardziej ze Nicolinka moje nalesniki uwielbia :ico_wstydzioch: :-D :ico_oczko: Pozatym to maz juz z pracki przyszedl i niewiem co bedziemy jeszcze dzisiaj robic :ico_oczko:
Dziekuje wam kolejny raz za tak mile i naprawde piekne slowa ktore pomagaja mi i dziki nim bardziej wierze ze sobie poradze i uda mi sie wszystko i nawet z dwoma maluchami moze byc ok :ico_brawa_01:

Maggie ty to jak mi powiesz komplemencik to az mnie zatyka :ico_wstydzioch: Dzieki wielkie ze tak o mnie myslisz i podtrzymujesz na duchu i rozumiesz :ico_brawa_01: buziaczki wielkie dla ciebie i dla wszystkich innych Babosek :ico_buziaczki_big:

Basia fajnie ze Asia miala w miare spokojna nocke :ico_oczko: A z tym rodzenstwem dla Asi to wydaje mi sie ze moge cie zrozumiec :ico_oczko: bo to jednak duze ryzyko jest a z drugiej strony sama niewiem ty wiesz najlepiej co i jak dla ciebie i dla twojej Asienki najlepsze jest :ico_oczko: :ico_brawa_01:

Ide na oboadek milego dnia wam zycze paa

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

30 lis 2007, 15:25

Kristi pisze:Maggie ty to jak mi powiesz komplemencik to az mnie zatyka :ico_wstydzioch: Dzieki wielkie ze tak o mnie myslisz i podtrzymujesz na duchu i rozumiesz :ico_brawa_01: buziaczki wielkie dla ciebie i dla wszystkich innych Babosek :ico_buziaczki_big:

Kristi ja cie nie komplementuje tylko mówie co mysle, szczerze i faktycznie. :ico_haha_02:

Barbara pisze:Nocka minela nam nawet nawet, tylko czasami Asiula cos lekko zaplakala

to dobrze ze juz wszystko wraca do normy...

Wiecie co , ale los jest przewrotny, pamietacie jak Wam pisałam ze czuje juz potrzebe pojscia do pracy...?
To brało sie z depresji, teraz kiedy czuje sie juz dobrze chcuiałabym spedzac kazda chwilunie z Antolkiem, chciałabym zostac z nim w domu....
ale okazuje sie ze teraz musze isc do pracy...bo sie nam kłopoty porobiły...
no i szukam przedszkola dla mojego Skarbenka....a teraz zchecia bym została z nim :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości