Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

30 lis 2007, 22:23

emalia30, kochana,popieram :-D :-D :-D Na jeden dzień facet powinien zamienić się w kobietę,chociaż znając życie mój akurat dostałby @ i pewnie leżałby cały dzień na kanapie narzekając.Mój mężu znajdzie zawsze jakiś pretekst,żeby wywinąć się od roboty,w tym to on jest najlepszy.A wracając do rzeczywistości,to napij się gorącego mleczka z miodem,wypłucz gardziołek solą i do łóżeczka.Zdrówka życzę.
Coś dziś TT słabo chodzi,albo się nie otwiera,albo jest tak wolne,że brakuje mi cierpliwości.
Zmykam kąpać Zuzannę i pewnie dziś już nie wejdę na TT,więc życzę Wam kolorowych snów i udanego weekendu,buziaki

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

30 lis 2007, 22:34

ku ku kochane, ja juz po lekarzu, wszystko w najlepszym porzadeczku, serducho bije jak oszalale, u mnie tez wszystko ok cisnienie super,w srodku :ico_oczko: tez w najwiekszym porzadku ... co do tych boli miesni... to lekarka zalecila poranne cwiczenia rozciagajace :ico_noniewiem: a moze zaczne uprawiac jogging :-D ?

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

01 gru 2007, 09:26

Monia to super,że wszystko jest ok-a to najważniejsze,więc cieszmy się :ico_brawa_01:

Zulciu otóż poleżeć nie mogę zabardzo,bo właśnie do pracy zmykać muszę i jutro też :(
ehhh to życie-moi chłopcy w domku w każdy weekend a ja muszę tyrać :ico_zly:

miłego weekendu chociażby dla każdej z was ,ściskam mocno
papatki

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

01 gru 2007, 10:53

ku ku, to ja ale tylko na chwilke, bo mamy juz goscia... synowa chce zablytsnac przed tesciem i szykuje dwudaniowy obiadek :-D
a jeszcze mi sie przypomnialo... lekarka sie mnie pytala czy chce robic badanie dodatkowe na mongolizm... w pierwszej chwili powiedzialam ze chce, bo chce miec pewnosc ze wszystko jest ok... ale teraz sie zastanawiam ... sama juz nie wiem... przeciez jakby cos bylo nie tak ( odpukac) to i tak nic nie moglabym zrobic...
mam do was pytanko, czy wy robicie badania na zespol downa? co ja mam robic???

zmykam juz i zycze wam wszystkim udanego weekendu, pa pa

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

01 gru 2007, 12:20

MONIKAB fr, zespół Downa wykrywa badanie przesiewu karkowego. Ja miałam w 15 tygodniu.
Moja waga pokazała dzisiaj kolejny kilogram w górę. Chudnąć już nie będę :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kratka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3044
Rejestracja: 28 cze 2007, 17:15

01 gru 2007, 13:20

Witam :-)

Na zespół Downa oprocz usg genetycznego z pomiarem przeziernosci karkowej mozna zrobic test podwojny lub potrojny (zalezy ktory to tydzien ciazy). Badanie nie jest tanie ale zawsze uspokaja... wszystko zalezy od tego czy mozna sobie na taki koszt pozwolic, jesli mozna to polecam...

Pozdrawiam wszystkich :-) i zycze milego weekendu :ico_oczko:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

01 gru 2007, 14:31

tak kochane, zdaje sobie sprawe z tego w jaki sposob badanie sie wykonuje (test przeziernosci juz mialam i wszystko ok) jestem w 16... prawie 17 tygodniu ciazy wiec ciezko stwierdzic jaki to bedzie test... (podwojny czy potrojny - z tego wszystkiego nie zapytalam lekarki :ico_puknij: )
co do kosztow...pani doktor zapewniala, ze nie jest drogo (ale nie podala ceny)... napewno badanie jest w pewnym stopniu refundowane...(inaczej sie z tym sprawy maja jak w polsce)
skoro i tak mi beda pobierac krew do comiesiecznego badania na toksoplazmoze, to mysle ze warto i ten test na mongolizm wykonac...ale "druga moja polowa" troche sie boi... :ico_puknij:

[ Dodano: 2007-12-01, 13:35 ]
szczako, a mi pani doktor powiedziala, ze za duzo na wadze przybieram... :ico_szoking: ze we francji "w normie" jest do 10 kilo przez cala ciaze :ico_puknij: a jak sie dowiedziala ze w pierwszej ciazy przytylam 20 kilo to sie za glowe zlapala...w pierwszej ciazy nikt mi nigdy nie powiedzial ze za duzo... a tu teraz mam przepisana diete :ico_szoking:
ach te kilogramy... ale najwazniejsze aby dzidzia zdrowiutka byla :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kratka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3044
Rejestracja: 28 cze 2007, 17:15

01 gru 2007, 15:04

To juz za pozno na test podwojny, teraz mozna zrobic potrojny... Skoro jest refundowany to ja na Twoim miejscu bym sobie ten test zrobila... w Polsce to koszt rzedu 300-400zl. Skoro na usg wszystko bylo dobrze to raczej male szanse zeby inaczej wyszlo w tym tescie... wynik Cie tylko uspokoi :-) ...

Buzki :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-12-01, 14:07 ]
mi tez ginekolog powiedzial ze moge przytyc max 10kg i jak bede przybierala na wadze zbyt szybko to bedzie krzyczal :-D

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

01 gru 2007, 15:33

Maksymalnie 10 kilo??
Ja myślałam, że minimalnie to 13 :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

01 gru 2007, 15:49

Witajcie :ico_haha_02:
Przy normalnej wadze norma jest do 12 kg,przy nadwadze do 10,a przy niedowadze jakoś do 16.Gdzieś to czytałam,ale nie pamiętam dobrze,w każdym razie coś takiego.Ja z Zuzanką przytyłam 22 kg i lekarz na mnie nie krzyczał,a poza tym zrzuciłam szybciutko,więc sie tym nie martwię,ale i też jakoś staram się nie opychać,a zapewniam,apetyt mam ogromny :ico_oczko:
MONIKAB fr, w zasadzie przezierność wykluczyła,ale jak Ci proponuje doktor,to ja bym się zgodziła.Ale decyzja nalezy do Ciebie.I cieszę się,że u Ciebie i dzidzi wszystko w porządku.I smacznego zyczę,teść na pewno będzie zachwycony obiadkiem ugotowanym przez synową :ico_haha_02:
emalia30, szkoda,że musisz iść do pracy,szczególnie jak przeziębienie Cię łapie.Może weź sobie kilka dni zwolnienia,aby nie zeszło niżej.
A ja dostałam wczoraj 4 pary spodni i 2 bluzeczki,więc mam już w czym chodzić :-D Chociaż bluzki noszę swoje zwykłe.I z Zuzą też nosiłam do końca ciąży.
Buziaki wielkie i miłej soboty Wam życzę

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość