Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

25 lis 2007, 13:59

No ja nie mam tego problemu, bo mój pies jest niesamowicie towarzyski i z każdym chce się bawić :ico_haha_02:

Emka a może warto z nią częściej wychodzić, żeby miała możliwość kontaktu z dużą ilością ludzi, itp.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2007, 20:07 przez biedroneczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

25 lis 2007, 14:21

Emka, kiedyś na ten temat rozmawiałam z szkoleniowcem psów. Mianowicie musicie znaleźć osobę której nie zna jeszcze wasza sunia. Osoba ta ma wejść do mieszkania oczywiście nie sama tylko masz ją wpuścić. Jeśli pies podleci do niej ma nie zwracać zupełnie uwagi na psa. Po prostu całkowita ignoracja a ty weź odciągnij po 30sekundach psa i go skarć. Nie mam tu na myśli bicia i przemocy ale ma to być klaps i słowo FUJ lub FE zależy jaką komendą czegoś jej zabraniasz. Ja bym radziła juz zacząć ją tresować na własną rękę. Mam na myśli podstawy posłuszeństwa. Dużo zabaw z jakimiś zabawkami typu przeciąganie linki itp. Raz wygrywasz ty raz pies.
Szczerze to ciężko mi opisać wszystko. Jakby co to pisz i pytaj. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

25 lis 2007, 20:59

Emka, w takim wypadku na wyjścia na spacer radziłabym już kupić kolczatkę. Wtedy jest tak zwany "strzał" z kolczatki (popuszczasz smycz i energicznie ją napinasz żeby pies poczuł i od razu stanowcze FUJ lub FE) Dziwi mnie że ona w tak młodym wieku już reaguje agresją. A skąd ją masz??

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

26 lis 2007, 10:09

Emka, nierasowy nie zawsze znaczy problemowy. Mój psiak też jest nierasowy. Owszem były w pewnym momencie kłopoty zdrowotne i teraz są ponownie ale to nie tylko tak bywa u nierasowych psiaków ale u rasowych także a wtedy i weterynarz bierze więcej bo widzi rasowego psa to znaczy że stać nas na więcej kasy. A jacy są rodzice Twojej suni?? Tacy sami jak ona??

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

26 lis 2007, 11:55

Emka, to życzę powodzenia w układaniu Waszej suni. A co stało się z poprzednim psiakiem??

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

26 lis 2007, 14:47

Emka u 4,5 miesięcznego szczeniaka nie można mówic o agresji, to jest po prostu psie dziecko, które pewnie chce się bawić! Powiedz ile czasu poświecasz pieskowi, ( owczarki potrzebują ok. 2 h dziennie pracy i zabawy z człowiekiem). Jak wygląda u Ciebie socjalizacja z innymi psami, praca z nim, nauka posłuszeństwa. Żeby od psa czegoś wymagać trzeba psiakowi pokazać, czego od niego oczekujemy. pokazać mu co mu się opłaca, i za co bedzie otrzymywac nagrodę. (praca na bodzce pozytywne ze smakołykami).
Za rzucanie się za samochodami nie powinno sie karcić. U psiaka pokazał się instynkt łowiecki, przejeżdzający samochód to dla niego uciekająca ofiara. Nie należy unikać takich sytuacji, mozesz np, gdy widzisz nadjeżdzający samochód odwócić jego uwage np. zabawką, gryzakiem. Za brak reakcji oczywiście pochwała i smakoł.
Życze powodzenia, to młody psiak, któremu trzeba poswięcić troche czasu i uwagi.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

26 lis 2007, 15:27

A czy on jest "agresywny" w stosunku do wszystkich psów tzn. np większych od niego?
Agresja psa często wywołana jest lękiem, może on atakuje, dlatego, że sie boi!

baba_z_jajami
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 19 lis 2007, 23:37

30 lis 2007, 23:58

Z tego co piszesz to sunia przejawia typowe oznaki dominacji nie agresji.
Ja też nam dominanta :)
nie pozwoli się głaskać z góry bo to oznaka uległości a łeb i kark to psi honor jest ;)- ludzie zazwyczaj chcą psa głaskać właśnie z góry :(
Zaczepiany reaguje warczeniem, obcych rozszarpał by w locie zanim do domu wejdą.
Od szczeniaka był mocno przez nas ustawiany i dzięki bogu to my nad nim panujemy.
Do nauki na spacerach lepszy od kolczatki jest łańcuszek zaciskowy bo brzęczy kiedy go używasz jeśli pies ciągnie to polecam tzw. halti jest zdecydowanie skuteczniejsze od kolczatki.
Kiedy pies warczy należy natychmiast reagować głosem karcić i np jeśli dzieje się to w domu odsyłać na psie posłanie - niech pies wie, że kiedy sama kogoś wpuszczasz do domu to Ty decydujesz nie pies o tym że ten człowiek wejdzie.
tak wygląda halti na pysku psa :)
Obrazek
a to nasz dominat w pełnej krasie ;)
Obrazek

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość