newtella
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 27 mar 2007, 16:42

Nocne jedzenie

01 gru 2007, 22:17

Dziewczyny,kiedy Wasze dziciaczki przestały jeść w nocy?Mój ma 14 misięcy i ciągle pożera ogromne ilości w nocy,to jest 2-3 razy po 210ml.No i w sumie nie wiem czy to normalne...A może macie jakieś sposoby na oduczenie tego?

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

01 gru 2007, 23:24

Witaj newtella,
Mój Antek w zasadzie od kiedy odstawilismy Go od cyca przestał jeść w nocy...nie upomina się, nie dostaje.
W nocy jest czas na sen a nie na jedzenie...
Z napelnionym po
brzegi brzuszkiem ciezko spac, wiec sie dziecko budzi. (a jak sobie juz zakoduje że o tej porze dostaje jeść to instynktownie woła)
poza tym wieczorne mycie zebow nie ma sensu i widmo prochnicy
juz wisi nad maluchem...no i jest to również napewno męczące dla Ciebie...

Może zamiast mleka, sprobować dawać synkowi wodę...może być niespokojny, płakać...ale moze to poskutkuje, a głodu ie umrze, a może to go odzwyczai... :ico_noniewiem:

oczywiście każde dziecko jest inne...może poradz się newtello lekarza...

Życzę wytrwałości :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

02 gru 2007, 00:14

moja przestała jeśc w nocy jakis miesiac temu .

newtella
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 27 mar 2007, 16:42

02 gru 2007, 01:03

Z wodą już próbowałam i jest taki płacz jakby mu się działa najgorsza krzywda i nie da się go uspokoić.On jest żywcem głodny! W sumie w dzień je normalnie,ani dużo ani mało,wygląda raczej na szczupłego.No cóż,chba rzeczywiście zapytam lekarza przy najbliższej wizycie do szczepienia.Dzięki za odpowiedź.

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

02 gru 2007, 08:21

newtella, Moja Córcia ma prawie 21 miesięcy i nadal budzi mi się 1-2 razy w nocy na mleko. Próbowaliśmy dawać jej herbatki, wodę i nic nie pomaga. Ja też już nie wiem co robić. Przecież Maja ma już prawie 2 lata, więc powinna przesypiac nocki :(

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

02 gru 2007, 11:11

Dokładnie, trzeba przeczekać ten płacz, w końcu robimy to dla dobra dziecka...i jasne, że budzi się z przyzwyczajenia...
Napewno nie jest głodne :ico_nienie:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

02 gru 2007, 12:09

Moja Amelka sama odrzuciła nie miałam z tym problemu ,a teraz jak sie budzi przy ząbkowaniu to podaje herbatke i dalej w kimono :-D

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

02 gru 2007, 12:13

Kacprowi przestałam dawać cyca w nocy jak skończył 8 miesiecy,na kolacje dawałam mu oprócz piersi kaszkę i wiedziałam dzieki temu że jest najedzony,a budził się jeszcze przez jakis czas z przyzwyczajenia,próbowałam mu dawać wode w niekapku ale nie chciał,to przestałam i nic nie dawałam.Też płakał i budził sie co kilka godz.ale wytrzymałam.Najważniejsza jest konsekwencja i duużo cierpliwości,nie jest to łatwe ale napewno wykonalne :ico_oczko:
Dziecku w tym wieku nic sie nie stanie jak nie będzie jadło w nocy,daj mu na kolacje cos bardziej sycącego żeby miec pewność ,że jest najedzony.No i zęby,próchnica,lepiej nie ryzykować :ico_puknij:

mój teraz czasem wcale nie chce jesć kolacji i idzie spać bez i nic mu sie nie dzieje,na siłę mu przecież nie dam.

POWODZENIA!

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

02 gru 2007, 12:59

Ja uważam że nie powinno dawać się w nocy nic, najwyżej wody (herbatka odpada...bo psują się zęby po słodkim)...bo pić może się chcieć dziecku...przecież nam w nocy też często zasycha w ustach.
kasiekk pisze:Najważniejsza jest konsekwencja i duużo cierpliwości,nie jest to łatwe ale napewno wykonalne :ico_oczko:

Zgadzam się...tak samo jak przy odstawianiu dziecka od piersi...jak już się podejmie decyzje, to trzeba być konsekwentnym...moze być cięzko, ale dziecko w końcu zrozumie i odzwyczai się...

ivon
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5984
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:41

02 gru 2007, 13:36

Ja przestalam dawac Mai jesc w nocy jak skonczyla 5 miesiecy za rada lekarki, ktora powiedziala ze skoro wracam do pracy to czas najwyzszy odzwyczaic dziecko jesc w nocy, chociazby dla wygody matki... poza tym uwazam,ze żołądek dziecka tez kiedys musi odpocząc...

U Mai odbylo sie to bez wiekszych problemow ale jakis placz tez byl...

newtella, musisz przetrzymac placz malego i konsekwetnie przestac dawac mu mleczko... trzymam za Was kciuki, napewno sie uda :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość