Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

06 gru 2007, 12:11

Kamila my jemy Bebiko i mlodej smakuje. od poczatku tylko bebiko jadala. Na poczatku wyprobuj na tych probkach co masz i dawaj to co mu bedzie najwiecej smakowac, a potem juz zostan przy jednym

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

06 gru 2007, 12:46

-indigo- pisze:A kiedys jeden w pieć minut i najedzony był.
[/b]

my jestesmy wlasnie na tym etapie... leos szybko sie najada

jak to wasze koncza 6 miechow?? tak szybko?
jak leos jeszcze 5 nie ma?

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

06 gru 2007, 12:58

Witam!
No wszyztskiego najj z okazji MikołaJEK!!!

nIE ZDĄZEwAM WSZYSTKIM NAPISAĆ, ALE TO CO NAJBARDZIEJ UTKWIŁO W PAMIĘCI , bo mam mało czasu. (ups, sptrka za capsa

A więc:

Kamilko, ja na NOC GOUE WRZATEK I ZALEWAM DO TERMOSU I PRZYGOTOWUJĘ JESZCZE ZIMNA PRZEGOTOWANĄ W DZBANKU. jAK MAŁA OBUDZI SIĘ, TO PRZYGOTOWUJĘ CIEPŁĄ NIEMAL LETNIA WODĘ (TO TAK NA CZUJA TA TEMPERATURA) (o matko przepraszam znowu się włączył..) szybko wsypuję mleko i mieszam, zajmuje mi to minutę, więc dziecko napewno się nie zaryczy!! Na początku jeszcze przygotowywała,m w małym kubeczku odmierzoną potrzebnq ilość melka, zeby juz nie mierzyć tlko od razu wsypać.

Co dotyczy mleka, to Wanesska jadła tylko Enafamil reszta pluła :ico_szoking: królewskie podniebienie wrrr, a teraz dostaje Nutramigen (tez tej samej firmy co Enfamil, bo bebilonem pepti tez plułai marudziła :ico_szoking: )

Smoczki i butelki. Ten link co podałaś , butelka jest jak najbardziej dobra. Trókprzepływowy, to smoczek nie z dziurką tylko otworkiem, przez który kaszka lekko idzie. Wanesska dostaje z trójprzepływowym kaszki i obiadki.

Co do wymiany smoczków, to ja mam te same od urodzenia. Kiedy małej xczas jest pić samo mleko, to podaję czasem nawet smoczek 1 :-D Czasem te smoczki gotuję (co 2 tyg, mniej więcej) Butelki tez mam te same.

Kiedy karmić?? A zamiast kolejnego karmienia cycem. Rób tak samo jak robiłaś dając cyca :)

Madziorka Wanesska tez nie susa nózek :ico_noniewiem: i czekam i czekam...

aha Astrid brawa dla Arusia za raczkowanie :-D :-D :-D :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Dobra lecę! Za 3 godziny wraca moje kochanie!

Awatar użytkownika
Leatka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:52

06 gru 2007, 13:05

dzięki za te porady czopkowe dzisiaj rano jwziełam go z zaskoczenia i poszło nieźle :ico_sorki:

Kamilko co do mleka to mam przegotowaną wodę w butelce i potem podgrzewam w mikrofalówce.
Tak jak ty próbowałam mu dawać kaszkę przed snem żeby dłużej pospał ale i tak się budził za 3 godz. na cyca więc przestałam ją dawać żeby mu nie rozciągnąć żołądka. Teraz daję mu sam Nan przed snem i przesypia trochę dłużej budzi się tylko koło 2 a potem jak tatuś idzie do pracy ok.5

Kleik robiłam w ten sposób że zrobiłam mleko modyfikowane a potem po troszku dodawałam kleiku, najlepiej jak nasypiesz troszeczkę, skosztujesz i znowu troszkę zdaj sie na wyczucie (na wszelki wypadek może zrób trochę więcej mleka bo jak połowę wypijesz hihi :ico_oczko: ) na początku bardzo rzadki robiłam, potem gęściejszy a po trzech dniach już łyżeczką z miseczki. Frankowi najbardziej smakowały kleiki owocowe bo są słodsze.

Fajnie że są te próbki więc można popróbować które dziecku najbardziej smakują.
Dostałyście też próbki? Ja dostałam z bobovity, z Nestle z Hippa. super bo były tam zupki w słoiczkach, deserki, kaszki różne, herbatki, łyżeczki do karmienia, z Hippa śliniaczek nawet kremik pielęgnacyjny. No i fajne poradniki. Z nutrici jest fajny poradnik żywienia małego dziecka po kolei jest opisane co w którym miesiącu wprowadzać, poradnik jest darmowy można go zamówić na stronie www.nutricia.com.pl

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

06 gru 2007, 13:05

jasnie pani dzieki. ta zielona chusta spodobala mi sie na maxa hihi ale sztruksowa tez swietna

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

06 gru 2007, 13:06

witam

przyznaję się bez bicia że przeczytałam was dość pobieżnie, bo dziś mam trochę mało czasu i trochę spraw do załatwienia,
Co do jedzenia to ja podaję Emi bebilon nr 1 na zmianę z nr 2 bo jak zaczęłam podawać samą 2 to miała zatwardzenia i lekarz poradził żeby je mieszać bo podobno według nowych schematów żywienia mleko nr 1 można podawać nawet 6 miesięcy, ponadto daję Emi jabłuszko z biszkoptem i zupkę od przedwczoraj już z odrobiną mięska. No i na wieczór kaszka. z ILOŚCIĄ MLEKA TO BYWA RÓŻNIE ALE eMI NA RAZ NIE ZJE WIĘCEJ NIŻ 120ML. Także dostaje częściej ale mniej, z regóły 90ml.Na wieczór kaszki zje ok 170ml i przesypia pół nocy, budzi się róznie z regóły między 3 a 4.30 zjada 100-120ml i spi dalej tak do 7-8
No i tak to u nas wyglada. Butelkę i smoczki nieprofilowane używam z Campola.
Z herbatka nie ma problemów, Emi bardzo lubi herbatkę, raz jej nawet dałam sok jabłkowy zmieszany z wodą mineralną i piła ze smakiem

Madziorka no i co pojawiła się kupka??

Astrid biedactwo tyle spraw ci się nawarstwiło

Frydza Wikusia-Mikołaj extra

Leatko ja jak podawałam Emi czopki to chwikę przytrzymywałam paliuszkiem żeby nie wyleciał, z regóły nie było problemów, ale jak płakała to za cholere nie dało się go włożyć

Po południu jadę do rodziców, a teraz wracam do obowiązków

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

06 gru 2007, 13:16

leatka juz zamowilam katalog, przegladam stronke, dzieki

[ Dodano: 2007-12-06, 12:18 ]
Asiula kupy brak :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

06 gru 2007, 13:19

Ja staram się gotować smoczki i butelki raz dziennie. A smoczek zmieniam jak widzę że jest już dość mocno sfatygowany

[ Dodano: 2007-12-06, 12:19 ]
Madziorka a podałaś mu tego czopka??

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

06 gru 2007, 13:21

Asiula pisalam ze nie mam czopkow , a tutaj nie dostane
wiec czekamy..

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

06 gru 2007, 13:24

:ico_sorki: przypomniało mi się jak już tego posta wysłałam
kurcze nie wiem co ci mam doradzić ale 12 to strasznie długo,

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość