myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

23 wrz 2007, 19:04

mi to wydaje sie smieszne ja bym nie mogla powiedziec chrzestna ty kup to a ty chrzestny to.Uwazam ze dziecko powinni ubrac rodzice a goscie w tym chrzestni kupuja tylko prezenty.Takie jest moje zdanie,bo raz z mężem zostalismy zaskoczeni,kuzynka mojego meza wzieła na chrzestnego mojego lubego i tydzien przed chrzcinami sie dowiedzielismy ze mamy kupic szatke gromnice i okapnik,wczesniej nie znalismy takiego zwyczaju,jak to powiedziała bylismy w szoku :ico_szoking: i co uwazacie ze chrzesni powinni kupic do tego jeszcze jaki kolwiek prezent?

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

23 wrz 2007, 19:37

szatka i gromnica na prawde nie są drogie. U nas szatke kupiła chrzestna, a my gromnice, bo chrzestny zapomniał :ico_haha_02:
Oczywiście nie mylić szatki z ubrankiem

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

23 wrz 2007, 20:43

u nas się przyjeło że chrzestny kupuje święce, łańcuszek i medalik lub krzyżyk, i pamiątkę chrztu - oczywiście zalezy od chrzestnego, ale jakos nikt w rodzinie sie nie wyłamuje a dzis właśnie chrzciłamcórkę to wogóle chrzestny był bardzo przejęty bo to pierwszy jego chrzest w życiu a na dodatek jest prawosławny a ja chrzciam w kościele to jeszcze jego mama kupił śliczny rożek i ręcznik bo może będzie potrzebne, bo może zinmo lub trzeba dziecko będzie wytrzeć po chrzcie (w cerwki "moczy" się całe dziecko), a dodatkowo ja i chrzestna dostaliśmy po bukiecie kwiatów, moja starsz córa bamboniere a mąż pól litra.
a chrzestna kupiła całą szatkę i oczywiście chrzczonkę.

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

30 lis 2007, 12:20

no akurat u nas było tak że moja siostra kupiła Szymonowi do chrztu całe ubranko do tego wiązaneczke, pamiątke dała mu prezent i nikt jej nie mówił że musi to kupić sama chciała chrzestny kupił gromnice pamiątke dał prezent i jeszcze chciał za zdjęcia zapłacić ale uznaliśmy że to chyba za dużo , ja jak byłam chrzestną a mam dwóch chrześniaków to ubranka kupowałam szatki pamiątki i prezent u nas jakoś tak jest i wszyscy tak raczej robia i nie ma problemu

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

09 gru 2007, 01:27

MOŻE TAKA JEST TRADYCJA ALE UWAŻAM ZE TO ZALEĄY OD CIEBIE :)
KIEDY MOJA CÓRCIA MIAŁA CHRZCINY JA CHCIAŁAM WSZYSTKO SAMA WYBRAĆ I DOPASOWAĆ WIĘC I UBRANKO I KRZYŻMI ORAZ GROMNICE SAMA WYBRAŁAM A CHRZESTNYM RODZICOM NIC NIE KAZAŁAM KUPOWAĆ
A NAWET WIĄZANECZKE DO FOTOGRAFA SAMA ROBIŁAM BO TAK CHCIAŁAM WIĘC WSZYSTKO ZALEĄY OD CIEBIE :)
W DNIU CHRZTU CHRZESTNI ZJAWILI SIĘ Z DROBIAZGAMI DLA MOJEJ CÓRCI ALE NIKOMU O PREZENTACH NIE MÓWIŁAM ;)
TO JEST WASZE ŚWIĘTO I ŚWIĘTO WASZEGO DZIECKA WIĘC TO WY O WSZYSTKIM DECYDUJECIE * POZDRAWIAM *

avocado
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2007, 14:11

11 gru 2007, 14:18

U nas na przykład wszystko do chrztu kupiliśmy my. Nie chcieliśmy nieporozumień a z resztą wolałam osobiście dopilnować i wybrać co jest potrzebne. Chrzestni kupili tylko prezenty.

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

15 sty 2008, 15:36

u nas się przyjęło, ze ubranko , koszulkę chrzestną i świecę kupuje chrzestna matka, za chrzest płaci ojciec chrzestny.

Ale to sparwa indywidualna.
Ja np. kiedy chrzciłam córeczkę kuzynki - kupiłam wszystko, za chrzest zapłacił chrzestny.
Teraz zbliza się chrzset naszej córci - matka chrzestna powiedziałą, zebym wszystko kupiła na swój gust, a ona zwróci pieniądze.. Jak ją zapraszałam na chrzestną powiedziałam, ze nie musi wszystkiego kupować - no chyba ze koszulkę chrzestną i świecę, przy takim postanowieniu zostanę, nie chcę by ona się wykosztowała .

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

16 sty 2008, 13:13

My wszystko kupilismy sami,za chrzest też placiliśmy my.Chrzestna kupiła wiązanezkę do fotografa+ dała pieniążki dla małej a medalik kupił chrzestny jako prezent.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

11 lut 2008, 23:03

u nas taka jest radycja ,szatke kupuje chrzesna i przynosi ją w dniu chrztu do kościoła nie daje jej wcześniej

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

12 lut 2008, 00:04

u mnie w rodzinie też jest tak, że chrzestna kupuje szatkę a chrzestny świecę

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość