Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

09 gru 2007, 22:59

Okropnie nie lubię smoczków.
Tak już mam.
Sławkowi tata dał w drugim tygodniu życia i byłam wściekła przez to, zabrałam w 3.cim mcu życia chcąc uniknąć późniejszych problemów z odstawieniem i nadmiernym używaniem mając tego przykłady w otoczeniu i rodzinie (5latek ze smoczkiem :ico_olaboga: ) poza tym fatalne skutki w mowie i uzębieniu.
Jednak jeśłi ten kciuk ma Cię boleć i martwić to kup smoczek, rzeczywiście dziewczyny maja rację, ze smoczek da radę potem zabrać- a kciuka już nie.
Przyznam, ze siostrzenica R 25letnia kobieta ma zniekształcony kciuk przez to, ze go ciągle ssała w dzieciństwie- jedyny mi znany przypadek ale jakże duży ;)
Tak więc jeśli masz być spokojniejsza to zamień palec na smoka ;)
Powodzenia

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

09 gru 2007, 23:01

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ale jest jeszcze jeden problem.
Iza je co 3-4 godziny w dzień a i to czasem muszę ją lekko przymusić bo wygina się i odchyla od piersi. Nie za kazdym razem - w nocy je ślicznie co 2-3 godziny ale w dzien to koszmar. Raz dla próby dałam jej butelkę z wodą - wypiła śłicznie chyba z 30 ml i jeszcze chciała pomimo przystawaiania do piersi - wypiła kolejne 20 - więcej nie dałam...boje się że zacznie ssać smoczka i wogóle przestanie mi jeść...Poczekam aż skończy 4-5 miesięcy i zobaczę co się będzie działo...
Ogólnie jest pogoda i uśmiechnięta wieć problemów nie ma prócz tego ssania i jedzenia...

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

10 gru 2007, 12:06

ruda, jesli corcia nie chce jesc... to jej nie zmuszaj...poczekaj az zglodnieje... mysle rowniez, ze nie powinnas dawac jej dodatkowego picia w postaci wody w butelce...
kiedy moj wiktorek byl malutki to pediatrzy zapewniali mnie ze piers w zupelnosci wystarczy...
po co dajesz jej wode? przeciez dziecko pijac mleko z piersi rowniez zapokaja pragnienie...
jak odstawisz butelke z woda to Izunia napewno ochoczo zabierze sie za piers :-)
teraz jest zima, wiec napewno niunia sie nie odwodni :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-12-10, 11:12 ]
a co do smoczka...to nie kazde dziecko go chce... moj synus mial odruch wymiotny jak mu wkladalam smoka do buzi... i cale szczescie, bo nie ssal ani smoczka ani paluszkow (jak zabieral sie za paluszki to ja zawsze bylam w poblizu i go zajmowalam czyms innym)
ruda,moze warto sprobowac w ten sposob? wymaga to niestety ciaglej obserwacji maluszka, ale jak chcesz uniknac smoka to moze warto? nie kazde dziecko jest takie samo dlatego nie wiem czy u ciebie cos takiego sie sprawdzi ... mozna probowac :ico_oczko:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

10 gru 2007, 17:19

napewno powinnaś maluszka przegłodzić ale nie dopajaj go w tym czsie - nie przystawiaj go do piersi do momentu aż zacznie się tego wyraźnie domagać napewno poskutkuje - życze powodzenia i owocnego karmienia malca piersią przynajmiej do 6 m-ca :ico_haha_02:
uśmiechnij się nie przejmuj a na pewno wszystko się powolutku ułoży - tylko cierpliwości

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

10 gru 2007, 18:21

dzięki.
małej nie dopajam to była próba czy ewenualnie jak będę musiał gdzieś wyjść na dłużej to będzie piła wodę - karmię tylko i wyłącznie piersią. Sądzę że ta nerwowość to przez antybiotyk który muszę brać :ico_placzek:
a co paluszków - obserwuję i wyciągam za każdym razem :-)

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

10 gru 2007, 18:46

ruda, niestety chyba wszystkie panikujemy w roznych sytuacjach dotyczacych naszych maluszkow :ico_oczko: kazde dziecko jest inne i czy jest sie matka jednego czy piatki to przy kazdym sa pewne obawy... zapewne za rok bedziesz doradzac swiezo upieczonym mamusiom w sprawach o ktore nas teraz pytasz :-)
a juz wkrotce to ja bede sie was pytac... bo wkrotce tez zostane znowu mamusia :-D

dobrze ze jest tt i dziewczyny ktore laczy ta sama "pasja" - dzieci :-)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość