Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

17 gru 2007, 14:26

Włączyłam sobie muzyczkę świąteczną od razu zrobiło się milej :ico_brawa_01: Teraz pewnie pójdę zjeśc obiadek, będę miec przysmażane pierozki ruskie :ico_haha_01: (uwielbiam pierożki od mojej mamy). Potem pewnie zabiorę się za :ico_prasowanko:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

17 gru 2007, 14:32

NOWA, a ja czekam jak M. zadzwoni że wraca z pracy, muszę mu powiedzieć żeby chleb kupił bo nie byłam rano w sklepie. a na obiad dziś zjadłam pierogi z barszczem 9ale papierkowym niestety) a teraz chyba ryż sobie ugotuję, bo mnie mdli to może po ryżu bedzie OK

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

17 gru 2007, 14:33

Marta 26 naprawdę Ci współczuję tych ciągłycha mdłości i nie tylko. Nic, a nic sie nie polepszyło w zwiazku z przejściem na II trymestr?
A Ty już po wizycie u gin, czy przed? jesli przed to trzyzmam mocno kciuki :-)
Kasiulinka przyjemnych porządków. Jak przychodzą znajomi do nas, to zawsze mówią, że u nas taki piękny porządek (wiekszośc juz dzieciatych) i smieją się, że jak pojawi się dzidziuś to juz nie będzie tak czysto i poukładanie.
Spinka uważam , ze jesteś bardzo cierpliwą osóbką (o gofry mi chodzi :-) ). Ja bym az tak długo nie wytrzymała :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-12-17, 13:36 ]
Dziewczyny, a powiedzcie mi o co chodzi z tym badaniem na przeziernośc karkową , ja pierwszy raz o takim badaniu słyszę :ico_olaboga: Czy to jakieś rutynowe badanie, czy trzeba sie upominac o to gin. ???

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

17 gru 2007, 14:49

NOWA, a więc odpowiadam na twoje pytania:
dzis mam USG o 17.30, robię prywatnie, bo na NFZ to zdążę urodzić a się nie doczekam. Badanie na przeziernośc karkową polega na pomiarze jakimś u dzidzi podczas USG i pozwala eykluczyć kilka genetycznych wad jak np. zespół downa. Chyba teraz robią to standardowo ,najlepiej w 12 tc, ale potem też jeszcze mierzą. Tylko szczerze mówiąc, jak pisałam wcześniej to sama nie wiem czy to taie dobre bo mogą wyjść jakieś podejrzane wyniki, człowiek się martwi a to nic złego oznaczać nie musi. Dlatego chcę mieć to już za sobą :-)

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

17 gru 2007, 14:51

Nowa Przezierność karku ( Nuchal Translucency- NT).
Jest to przestrzeń płynowa na karku płodu mierzona między 10 a 13 tygodniem ciąży. Wraz ze wzrostem wartości pomiaru tego ultrasonograficznego markera wzrasta ryzyko występowania u płodu nieprawidłowości chromosomowej, wady serca i innych chorób uwarunkowanych genetycznie. Warunkiem uwzględnienia w ocenie ryzyka urodzenia dziecka z aberracja chromosomową wartości NT jest prawidłowe wykonanie tego pomiaru. Cytat z http://www.prenagen.com.pl/pl/przeziernosc.php
Ja np nie miałam, ale czasami lekarz robi, tylko nic nie mówi, trzeba w karcie ciąży sprawdzić lub zapytać.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

17 gru 2007, 15:13

Ja już po obiadku, teraz popijam :ico_kawusia: zapraszam kto chętny :-) Dzieki na info, tez cos znalazłam na necie.
Wiem, ze u mnie gina tego nie robiła, bo ostatnie USG miałam w 9 tyg.

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

17 gru 2007, 15:18

No to dołączę do Ciebie z tą :ico_kawa:
Wiesz Nowa może i dobrze, że nie miałyśmy tego badania robionego, ominęły nas niepotrzebne nerwy, ja od samego rana widzę jak Marta przeżywa, więc chyba jednak dobrze, nie sądzisz...
A ja świruję, najpierw naszło mnie na słodkie, więc zjadłam cukierka, potem mnie zemdliło więc zagryzłam ogórkiem z octu a teraz znowu nachodzi mnie na odrobinę słodkiego :ico_szoking: normalnie rozwalę sobie takim czymś żołądek.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

17 gru 2007, 15:28

Wiesz Spinka ja juz sama nie wiem, czy dobrze, czy źle. Teraz jak o tym wiem, to bedę się zastanawiac, głupie mysli będą mnie nachodzic.
Dziś np włączyłam na chwilke TV, leciało "Dzieeń dobry TVN" akurat był wywiad z kobietami, które poroniły. No i ja oczywiście musiałam na ten moment trafic :ico_olaboga: No i już mam o czym myślec, ja takie rzeczy biore sobie strasznie de serca i potem sie tylko martwę. :ico_puknij: Ze mnie niezła panikara

[ Dodano: 2007-12-17, 14:30 ]
A Ty żołądkiem się nie martw, poradzi sobie. Przeciez nie odzywiasz się tak na co dzień, to stan przejsciowy :-D

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

17 gru 2007, 15:33

Ja też oglądam ddTVN i wiesz jak zapowiedzieli temat to przełączyłam, ja nie oglądam teraz żadnych programów, ani nawet reklam o chorych dzieciach, poronieniach itp. i Tobie też radzę tak samo, potem tylko niepotrzebnie się nakręcamy.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

17 gru 2007, 15:37

A ze mnie głupia baba jest :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: . Jakby był m. w domu, to na pewno by mi to wyłączył.

[ Dodano: 2007-12-17, 14:39 ]
Dobra zmykam, bo prasowanko sie do mnie uśmiecha.
Wpadne wieczorkiem zobaczyc co słychac, może siunia się odezwie (chociaż nie sądzę :ico_haha_01: )
Przesyłam buziaki

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość