Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

07 sty 2008, 13:58

A kartka u mnie tym razem rto konieczność, tyle mam pytań i niejasności po tej 4 tygodniowej przerwie, że teraz pewnie już szybciej mi wizytę wyznaczy, żeby tego było mniej na przyszły raz. Muszę go zapytać o zasiłek rehabilitacyjny, o piersi, o swędzenie brzucha ( podobno gin wysyła na jakieś badania wątroby, jak swędzi brzuch), o USG połówkowe, o USG 3 i 4d, i jeszcze o parę innych rzeczy o których teraz nawet nie pamiętam. Jestem strasznie ciekawska z natury i lubię wszystko wiedzieć, chodzi oczywiście o ciążę i dzidziusia :ico_oczko: bo wścibska wobec innych staram się nie być :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

07 sty 2008, 14:08

spinka, jak bardzo cie swedzi brzuch to owszem ale lekkie swedzenie każda :ico_ciezarowka: ma bo skóra sie rozciaga i czesto przesusza itp.
a ja byłam 5 tyg. temu na wizycie czyli w 10 tc według Um to wtedy nie słuchała jeszcze serducha, czytałam że po 12-14 tc na wizycie to robia. wic teraz juz powinna zacząc, ale nawet sie spotkałam że w 16 tc dopiero to zaczynaja :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-01-07, 13:11 ]
spinka, jeśli chodzi o zasiłek rehabilitacyjny to jeśli od zeszlego roku nic sie nie zmieniło to wyglada to tak ze jak wykorzystasz 182 dni chorobowego w ciąży to żeby dostawac dalej kaske musisz przejśc na ten zasiłek. w tym celu wypełnia coś twój lekarz, pracodawca i do zusu to niesiesz i komisja ci przyznaje Lepiej zająć się tym 2-3 miesiace zanim upłynie te 182 dni bo w innym wypadku możesz mieć przerwę w dostawaniu kaski :-D
co do piersi to ja mam na jednej 3 roztępu na dolnej częsci, masakra, nie wiem kiedy mi tak skóra pekła bo wczesniej tego nie było :ico_placzek:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

07 sty 2008, 14:16

Dziewczyny, a czy u Was tez są takie cyrki jeśli chodzi o chrzest. U mnie w mieście niektórzy księża, jesli ktos chce ochrzcić dziecko w dzień powszedni, to są oburzeni i twierdzą, że żaden z niego katolik :ico_puknij: Strasznie mnie to wkurza :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

07 sty 2008, 14:18

NOWA, nie wiem ,u nas każdy chrzci w nidziele , no bo jak tu gości sprosić np. na środe :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

07 sty 2008, 14:19

Marta26 pisze:co do piersi to ja mam na jednej 3 roztępu na dolnej częsci, masakra, nie wiem kiedy mi tak skóra pekła bo wczesniej tego nie było :ico_placzek:


To nie jestes sama, ja mam już na obydwu :ico_placzek: , praktycznie z dnia na dzień.

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

07 sty 2008, 14:20

Dzieki za kompleksową odpowiedź :ico_haha_02: Z zasiłkiem rehabilitacyjnym wiem, u mnie 182 dni mijają ok 15 kwietnia, więc już powoli mogę się dowiadywać bo do 15 lutego muszę złożyć dokumenty w Zusie, ale nie wiem niestety ile można być na tym zasiłku, jakoś nigdzie o tym nie piszą. Co do brzucha, to swędzenie jest inne niż to jak się skóra rozciąga ( wiem bo na początku tak miałam), poza tym mam jakieś krosteczki na brzuchu, więc wolę, żeby to jednak obejrzał, a co do piersi, to już na pierwszej wizycie mówił mi, że mąż będzie musiał nad nimi popracować, a ostatnio (pisałam Wam), miałam jakby opuchniętą, no i ten ból, czytałam gdzieś, że gin może zalecić stosowanie linomagu w maści, ale lepiej tego nie stosować na własną rękę. Oj pomęczę go, na szczęście jako pierwsza, nie będzie jeszcze zmęczony, dopiero po mnie :ico_haha_01:

Nowa co do chrztu to się nie orientuję, wiem że w mojej poprzedniej parafii nie było z tym żadnego problemu, jak jest tu nie mam zielonego pojęcia, ale ja myślę, że my będziemy wyprawiać chrzciny - tylko najbliższa rodzina - ponad 20 osób, mój A ma 3 rodzeństwa a oni żony i mężów i dzieci, A. jest najmłodszy.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2008, 14:24 przez spinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

07 sty 2008, 14:23

spinka, no to faktycznie zapytaj bo krostki plus sedzenie to co innego :ico_noniewiem:
Co do zasiłku to nie wiem ale myslę że już do konca ciąży bo nie słyszałam żeby komuś brakło dni , moliwe że sama określasz na jak długo. lekarz na pewno to wie :ico_brawa_01:
Nowa ja nawet nie skapłam sie z tymi kreskami, M. mi mówi że mi sie odcisnął śmiesznie slad po biustonoszu, ja patrze a to wstręciuchy rozstepuchy. To nie chcę wiedzieć co będe miala na brzuchu :ico_olaboga: mam skłonnoś do ros\zstępów, biodra mam w paseczki od czasu dorastania :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-01-07, 13:25 ]
spinka, jak chdzisz prywatnie to pytaj, pytaj i pytaj. Ja nawet na NFZ mogę pytac sppokojnie, babka mnie nie spławia jak to lubią inni lekarze robić w przyhodni, zawsze pyta czy coś jeszcze, jakieś pytania itp. Tylko ja jakos nie mam pytan :ico_noniewiem: no bo w sumie o co, nie pracuje więc papierkowe rzeczy odpadaja, piersi w normie, reszta też .Oby tak dalej było :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-01-07, 13:27 ]
U nas bedzie na chrzcinach chyba tylko moja strona- rodzice i siostra z mężem i córcia a od m. jego brat z zona, bo ojciec M. pewnie nie da się zaprosić- nie rozmawiamy z nim na razie od 1,5 roku, no a teściowa sie go słucha tosama pewnie nie przyjdzie :ico_noniewiem: Będzie nas więc 8 dorosłych, dwoje dzieci plus jeden (nasz) niemowlaczek :-)

[ Dodano: 2008-01-07, 13:28 ]
A jutro lekarke zapytam o badania jeśli sama nie da mi skierowania i tyle, no i o to słuchanie serducha, ewentualnie o witaminy czy jakieś brac. O, to już beda 3 pytania jakby co :ico_oczko:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

07 sty 2008, 14:31

Ja też będziemy robic chrzciny tylko w najblizszym gronie, ale jeszcze nie mam sprecyzowanej listy gości :-)

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

07 sty 2008, 14:33

NOWA, u mnie nie ma innej opcji bo jakbym chciała jakies ciotki prosic to by sie mini wesele zrobiło :ico_oczko:

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

07 sty 2008, 14:34

A ja spotkałam się z czymś takim, że jak się kończy rehabilitacyjny to z macierzyńskiego zabierają, tylko nie wiem jak to dokładnie wygląda, może jak rodzisz po terminie :ico_noniewiem:
Oj co do rozstępów ja też mam tendencję, z czasów dojrzewania mam na biuście, bo mam spory, ale teraz nie zauważyłam jeszcze żadnego nowego, ale jak mają być to i tak będą niestety :ico_olaboga:
Ja piszę na jeden temat a Wy w tym czasie już do następnego przechodzicie i tym sposobem cały czas jestem w tyle :ico_smiechbig: jak jakiś ..... sama nie wiem kto :ico_oczko:
Ostatnio zmieniony 07 sty 2008, 14:37 przez spinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość