robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

Kolki i preparaty wspomagające

21 sty 2008, 17:39

witam ,dziewczyny mam problem jak wiele z was mianowicie corcia sie prezy jest niespokojna placze biedna ,przy robieniu kupy, chcem jej podac infacol ale wyczytalam ze mozna je podawac od 2 miesiaca zycia a moja mala ma ponad 2 tygodnie i nie wiem czy jej nie zaszkodze...jak wy podawalyscie swoim pociechom??a moze cos innego podawalyscie co mozecie polecic dla maluszka??
z gory dzieki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 11:28 przez robak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

21 sty 2008, 18:18

Ja podawalam infacol jest bardzo skuteczny :-D tylko nie pamietam od ktorego miesiaca go dawalam :ico_wstydzioch: dobre tez sa czopki viburcol :ico_oczko: Pozdrawiam

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

21 sty 2008, 20:32

Ja również to dawałam,choć krótko bo córka nie miała kolek(tylko kilka dni).Pomagał jej masaż brzuszka i noszenie brzuszkiem do dołu(brzusio w tej pozycji masowałam dodatkowo) tylko Twoje dzieciątko nie trzyma jeszcze sztywno główki więc nie wiem czy to dobry dla Was sposób.Możesz spróbować przykładać ciepłą pieluszkę do brzuszka,zagrzej ją np na grzejniku.Inny sposób to połóż się na plecach a córcię polóż nagim brzuszkiem sobie na brzuchu-też odkrytym,ciepło Twojego ciała działa kojąco a jednocześnie oddychając masujesz jej brzuszek.Możecie się przykryć żeby nie zmarzła córcia. Pozdrawiam i życzę zdrówka.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

21 sty 2008, 21:33

robak, czopki Viburcol można chyba stosować od początku ale nie jestem pewna. Na 100% można stosować herbatkę koperkową z Hippa. Jest naprawdę skuteczna. Poza tym to wszystko co napisała aniulek, też pomaga. Ja jeszcze dodatkowo brałam nóżki i zgięte leciutko dociskałam do klatki piersiowej. W tedy z reguły mała puszczała bączki i już było ok :-)

Powodzenia

robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

22 sty 2008, 11:16

dzieki wielkie za wasze rady,wczoraj wytestowalismy ciepla pieluszke i nic, suszarka chyba troszke dziala,herbatke hipp podaje juz od tygodnia i nie ma zmian nawet sama pije zeby z mlekiem malej podawac .wyprobuje jeszcze te czopki ale slyszalam ze dziecko moze sie przyzwyczaic do czopkow i nie bedzie chcialo robic pozniej sama kupy... :ico_noniewiem:
masaz brzuszka tez robimy i nawet pomaga tylko ze na krotko...
ta bezradnosc zabija :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
ania0709
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1131
Rejestracja: 28 sie 2007, 13:19

22 sty 2008, 12:50

U mojego Maleństwa sprawdziły się czopki Viburcol tylko, że ja dawałam na początku tylko pół czopka bo tak mi lekarka zaleciła. Ja też się bałam, że Mały przyzwyczai się do czopków ale lekarka kazała dawać i się nie bać. I przez pierwsze 3 miesiące Krystianek robił tylko kupke po glicerynie, aż pewnego pięknego dnia zaczął robić kopkę sam bez wspomagaczy i kolki też się skończyły :-D Polecam też masaże!!! Naprawdę działają. Tylko masuj Dzidzię jak ma dobry humor i rób to regularnie to w końcu zacznie to lepiej działać :ico_haha_02:

Na tej stronce jest pokazane jak masować http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,7 ... 49645.html

robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

22 sty 2008, 19:13

maz pojechal do aptei do nimiec i kupil krople sab simplex sprobuje te bo slyszalam same pozytywy mam nadzieje ze pomoga :-) a moze ktoras z was podawala??
a co do czopkow probowalam glicerynowych 2 razy ale dawalam 1/3 czopka i efekt byl super,kupa szla od razu,ale faktycznie lepiej nie dawac bo mala sie przyzwyczai i wtedy bedzie problem... :ico_szoking:

robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

22 sty 2008, 21:22

dalam malej krople o 16 i na razie odpukac mala wyraznie spokojniejsza i kupe zrobila konkretna no i wyraznie lzej jej gazy puszczac :ico_brawa_01: oby pomoglo :ico_sorki:

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

27 sty 2008, 00:17

ja podawałam infacol od urodzin mojego maluszka ( mimo ze nie miał kolek) ale mozna podawac zapobiegawczo, to nic nie zaszkodzi

Awatar użytkownika
joanna11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2008, 22:54

05 lut 2008, 14:47

witaj, ja podaję mojej Oliwce espumisan dwa razy dziennie po trzy kropelki. lepiej robi kupkę i puszcza gazy . lekarka kazała mi odstawić i mała miała straszne problemy z gazami, nie mówiąc już o kupce, więc wróciliśmy do espumisanu. :ico_haha_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość