Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

25 sty 2008, 14:49

Hekkate, dzięki za odpowiedź, to moze kupię sobie taką paste i spróbujemy nią myś zębolinki! :ico_brawa_01:
Kurcze mam problem, już druga noc świszczy Bartkowi w nosie. Ja nie mam żadnego doświadczenai z katarami małych dzieci i nie wiem co robic. W sumie to jest to dziwne, bo trudno mu się oddycha, jak wciaga powietrze to tak jakby wciągał gluty, ale jak zaglądam do dziurek to nic w nich nie ma. I jak watką nasączoną kręce w środku to wyciągam standardowa ilość wilgoci i "kuzek", hihi, śmiesznie to brzmi!
Siostra dziś dała mi taki sprej nawilżajacy do nosa i wcisnęłam do dziurek bartusia, oczywiscie strasznie płakał, ale nie wiem co dalej mam robić. Mam fride ale nie wiem co mam odciagnąć jak tam się nic nie pokazuje w dziurkach...
JAk to jest z tym katarem?????
asiam ja też nie chec nic dawać smażonego bartusiowi bo nie widzę sensu obciażania mu organizmu, lepiej jak najdłużej bedzie jeść gotowane mięsko i warzywka, a słodkości to już w ogóle, jakbym zobaczyła że ktoś z rodziny dał mu coś takiego to chyba wybuchnełabym!!! A najbardziej bezsensowne jest dla mnie podawanie słodzonej herbaty!! :ico_puknij:
olala jak Ty robisz jajeczniczkę, chciałąbym zrobić ale nie wiem za barzdo jak??!! :ico_sorki:
Ja ciagle podaję D3 2 krople. A innych rzeczy nie, bo nigdy lekarka nie mówiła nic na ten temat.
magdzinka jejku już jutro roczek Joasi... Ale super!! Pytałąś o sałatkę. Moja siostra ma super przepis na sałatkę z tortelini. Gotujesz tortelini najlepiej z nadzieniem grzybowym i do tego dajesz szynkę, kukurydze, paprykę, gotowany ryż i można ananasa, nie pamiętam co jeszcze ale jakbyś była zainteresowana to daj znać to zapytam!
asiam, lulu, hekkate bartus też nerwus sie robi! Też jak mu cos odbieram to od razu w bek!! Wyrzuca mi wszystko w kuchni, szuflady, reklamówki i uwielbia sie nimi bawić, daję mu pojemniki plastikowe, lłyżki plastikowe i inne takie rzeczy i przez jakieś 15 min się bawi, a potem to znów patrzy co tu zbroić!!
Nie mogę sie juz doczekac jak hustawka bedzie w domu, odpoczne troche, bartus uwielbia sie bujac, huśtać, u moich rodziców mamy taka ogrodowa i najczęściej jak długo się husta to nawet w niej zasypia!! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

25 sty 2008, 14:54

katelajdka ja mam dla Tymka paste z blendamed- Blendi. wlasnie dla dzieci malinowa w smaku i Tymek bardzo ja lubi. bez pasty nie chcial myc zebow

asiam_26 lulu Hekkate Tymek tez cos ostatnio zaczal sie buntowac. wczesniej ladnie jadl a teraz jak mu sie znudzi to obiad wypluwa a kanepke psu rzuca. no i strasznie nerwowy jak mu cos zabieram. a jak mu zdecydowanym tonem powiem ze czegos nie wolno to zaraz placz. ach te nasze chlopaki

Iwona77
Tymek ma szczeniaka i lubi sobie wlaczac piosenki a wtedy mach raczkami i kreci nonono. tak samo wlacza piosenki przy stoliku edukacyjnym. jak ktos nie ma to polecam na prezent. Tymek uwielbia sie przy nim bawic. ciagle cos przy nim grzebie

Hekkate ja mam Tymkowi dawac codziennie cebion multi 6 kropelek i D3 codziennie jedna. tylko cebion zapominam

dziewczyny macie juz spacerowki-parasolki. jesli tak to jakie. albo jakie macie na oku lub slyszalyscie ze dobre i mozecie polecic. bede wdzieczna za kazda wskazowke

[ Dodano: 2008-01-25, 13:57 ]
asiam_26 podaj przepis na ta salatke

Magdzinka gratulacje dla Joasi

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

25 sty 2008, 15:16

kelly, ale śliczne zdjecia Tymka!! No i nareszcie z górnymi jedynkami!! :ico_brawa_01: :ico_haha_01: :-D

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

25 sty 2008, 15:51

kelly, a ile kasy chcesz przeznaczyć na spacerówke? I chcesz kupić nową czy używana? Ja sie zdecydowałam na używany Peg Perego Pliko P3.

katelajdka, jajecznice chyba juz podawałam jak robie:

do szklanki wbijam jajo, troszke masełka i posiekany szczypiorek albo cebulke. Szklanke wkładam do gotującej się wody i w kilka minut jajeczniczka gotowa. Oczywiście trzeba mieszać. A jak już przełoże do miseczki to jeszcze wrzucam troche chlebka w malutkich kawałeczkach. Robie takie śniadanko tak co 3-4 dni i Asia za tym przepada. Jajeczniczka z jednego jaja to dla niej za mało ale nie chce dawać jej więcej.

Pasta do zębów, też kupiłam Colgate, podobno dziecko może połknąć no bo jak mu wytłumaczyć ze ma wypłukać buzie i wypluć?

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

25 sty 2008, 15:55

:ico_tort: dla wszystkich solenizantów
Dzięki za życzenia dla Lenki
Przepraszam ale nie bedę Was narazie czytac bo czasu mam mało muszę zakuwac bo 2 lutego mam 2 egzaminy

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

25 sty 2008, 15:58

olala, chyba przeoczyłąm wcześniej!! Mnie mama też tak robiła jak byłam mała!! Tylko nazywaliśmy to jajko w szklance! Przepadałam za tym! Muszę w takim razie zrobić Bartusiowi, na pewno bedzie mu smakować bo z jedzeniem to ja nie mam problemu! Nie grymasi z niczym!!
Też niedługo chciałabym poszukac lekkiej spacerówki, ale na razie x lander sprawdza sie super, a w zeszłym tygodniu oddali nam go po naprawie z gwarancji i extra sie jeździ, wcześniej znosiło mi strasznie na prawo bo mi spadł ze schodów... A teraz jest super!! Po roku eksploatowania mam nowy wózek, hihi:))

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

25 sty 2008, 16:03

katelajdka, mojego X-landera tez znosi na prawo ale myślałam że to dlatego, że może się zapiaszczył bo jeżdżę nim codziennie drogą polną. A co było trzeba naprawić?

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

25 sty 2008, 16:45

Hekkate ja tak jak olala nie daję Cebionu, raz tylko przy przeziębieniu dawałam ale zwykły nie multi.
A D3 ciągle zapominam bo miałam dawać 1 kroplę 2x w tygodniu. W środę idziemy na szczepienie to zapytam czy coś się ma zmienić czy nadal tak podawać
A o spadku apetytu u rocznialów też gdzieś czytałam. Ale moja Asia ma akurat odwrotnie. Ostatnio zaczęła zjadać 2 dania na obiad!!! Przed i po drzemce :ico_szoking:

Asiam oczywiście poproszę o przepis na sałateczkę :ico_oczko: pestki dyni uwielbiam więc muszę mieć ten przepis :ico_sorki: :-D

Katelajdka ta sałatka z tortellini też brzmi smakowicie hihi, możesz zapytać czy te składniki połączyć z majonezem czy z jakimś inny sosem sałatkowym :ico_oczko:
Ja jajecznicę robię zwyczajnie: 1 jajko wrzucam na patelnię , oczywiście bez żadnego tłuszczu, mieszam i jak się zetnie to daję Joasi i ona to uwielbia, muszę wrzeszcie zrobić jej też ze szczypiorkiem
A huśtawka super sprawa - ja nie wyobrażam obie życia bez czegoś do bujania - Joasia to uwielbia i też czasem zasypia :-D

Dziewczyny odezwę się pewnie dopiero w poniedziałek. Jutro roczek :ico_haha_01: Dziś już przyjeżdżają goście i będą do niedzieli :ico_haha_01:
Dzisiaj wstałam o świcie sprzątałam (większoś zostawiłam mężowi :-) ) i upiekłam ciasto z wiśniami i kremem, zrobiłam też tort :ico_tort: (potem wkleję fotkę hihi bo udekorowałam go jak dziecko :ico_wstydzioch: pisakami do tortów) ale jest pyszny - mąż podjadał mi masę rafaello i już się nie może doczekać na torcik.

Składam najlepsze życzenia na jutro dla 11-miesięczniaków: Dominiki, Łukaszka i Tymka :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

25 sty 2008, 17:08

olala, w naszym wózku to znosiło w zasadzie od początku, ale nie było to jeszcze takie wkurzające. Ale po udadku z półpiętra to cos sie przygięło przy kole i koło w ogóle było trochę przetrącone i nie dość ze troche hamowało to w ogóle coś ze stelażem sie stało ze w prawo jechał. Nie przyznałąm sie i w rekalamacji napisałam ze po prostu znosi mi wózek i bez oplat zadnych nam naprawili. Wysłaliśmy sam stelaż, naprawili ładnie, ponaglinali chyba na gorąco i tą część co jest taka szaroka i jest napisz x lander to nam wymienili.
magdzinka ta sałatka to jest wymieszana z majonezem. I to tylke jeśli chodzi o skłądniki. Naprawde jest smaczna!!
Trzymam kciuki żeby sie roczek ślicznie udał!! Buziaczki dla Joasi i Ty kobieto też sie trzymaj! Będe vczekać na relacje!!
Na pewno pyszny ten torcik, jak bedziesz już po całym szymie i odpoczniesz sobie to poproszę o przepis!!!

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

25 sty 2008, 20:47

Hekkate, staram sie żeby jajko raczej było mocno ścięte, a nie takie pół surowe, choć ja osobiście takiej jajecznicy nie lubie. Może troche sie boje salmonelli, troche ptasiej grypy, wiec Asiuni wole porządnie ugotować. A ciekawe czy dzieci mogłyby jeść jajko',na miękko'.
A jogurcik z owocami albo dżemikiem wlasnej roboty tez daje i uważam że jest to 100 razy lepsze niż danonki i tym podobne.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości