Aguś21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2008, 02:03

prośba o poradę

01 lut 2008, 22:31

Dziewczyny prosze o porade. Jestem 9 tygodni po porodzie. Nie karmie juz piersia i od 2ch tygodni zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne Microgynon, prze z te 2 tygodnie caly czas krwawie najpierw troche a teraz mocno. Czy miała moze któraś z Was tez taki problem. Jak sadzicie czy to tabletki sa zle dobrane czy tak moze byc przy pierwszym opakowaniu tabletek branych po porodzie.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

01 lut 2008, 22:55

hmmm.... niewiem jak było u ciebie po porodzie , czy sie dobrze wszystko oczysciło bo np. było mało krwi i krótko miałaś to wszystko możliwe ,że teraz sie odblokowało jak przestałaś karmić ,ale najlepiej skonsultuj sie ze swoim ginekologiem on bedzie wiedział najlepiej....... ja w twojej sytuacji nie znam takiego przypadku i dokładnie nie wiem co to może byc ..... pozdro

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

01 lut 2008, 23:02

Aguś21, na Twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem. Może faktycznie jeszcze się tam coś oczyszcza ale wydaje mi się że to nie jest naturalne.

Powodzenia

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

01 lut 2008, 23:08

KOniecznie do lekarza i nawet jeśli to coś błahego, to przynajmniej będziesz spokojna.

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

01 lut 2008, 23:44

Aguś21, ja miałam podobną sytuacje, karmiłam 5 tyg, potem zaczelam brać tabletki i przez całe 3 tyg stosowania PLAMIŁAM.. nie krwawiłam. Wiem, że plamienie jest normalna reakcją organizmu na dawke hormonow jakie mu dostarczasz. Przy drugim listku już plamienie ustalo i było wszystko w porzadku. Jesli ty krwawisz, to tez bym sie skonsultowała z lekarzem.

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

01 lut 2008, 23:46

Moja koleżanka brała zastrzyk antykoncepcyjny (nie pamiętam nazwy) i też krwawiła non stop 3 tygodnie. Wchodziła na stronę tego leku i tam na forum okazało się, że nie ona jedna. Może spróbuj też wejść na stronkę, może dowiesz się czegoś więcej. A w ulotce nie ma na ten temat informacji? Tak czy inaczej wydaje mi się to trochę nienormalne. Najlepiej chyba iść do lekarza.

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

02 lut 2008, 08:57

Ja po zastrzyku wlasnie krwawilam non stop(z malymi przerwami) przez 8 miesiecy
Trafilam na dobrego ginka i juz wszystko jest ok,ale nie bylo wesolo :ico_zly: :ico_zly: Z tego co sie orientuje plamienie przy tabletkach ,a zwlaszcza przy pierwszym opakowaniu zdaza sie czesto i nie jest to nic :ico_zly: nienormalnego,natomiast jesli chodzi o krwawienie przeszlabym sie jednak do lekarza.A nie masz nadzerki??

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

02 lut 2008, 11:10

Aguś21, ja tak miałam kiedy mi xle dobrano tabletki. Poszłam do gin, zmieniła mi tabsy i wszystko się unormowało. Jednak ja nie byłam po porodzie, wiec na twoim miejscu koniecznie skonsultowałabym to z lekarzem!

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

02 lut 2008, 11:44

Aguś ja biore te same tabletki :ico_brawa_01: i brałam tabletki 8 lat wiec troszkę Ci powiem na ten temat, bo to o co pytasz to nie jest nic czym mozesz sie niepokoic :ico_oczko:
na poczatku brania tabletek ( prawie zawsze ) zaczynasz krwawić, a to dlatego ze dostajesz hormony, które rozregulowują Ci twój organizm i przystosowują sie do innej zmiany, czyli: po pierwszym opakowaniu mozesz nawet krwawic miesiąc czasu, w drugim opakowaniu bedzie juz lepiej, aczkolwiek mozesz tez krwawic ale tylko troszke, ale przy trzecim bedzie juz oki, to troche trwa zanim organizm sie dostosuje i nie ma powodu do niepokoju ( chyba ze Ci sie kręci w głowie i sie źle czujesz) ale jesli czujesz sie ok to wszystko jest w porzadku, jesli przy trzecim opakowaniu nadal bedziesz krwawic to wtedy musisz isć do lekarza bo to znaczy ze masz źle dobrane tabletki, ale z tego co wiem to microgynon mają mała dawkę hormonów, wiec nie są az tak silne jak inne tabletki
ja własnie tez zaczełam brac tabletki i krwawie ale nie denerwuje sie bo wiem ze to jest normalne, czuje sie super wiec wszystko gra

[ Dodano: 2008-02-02, 10:46 ]
a po drugie Ty jestes dopiero 9 tyg po porodzie, ja karmiłąm cycem 6 tyg a pierwszy okres dostałąm po 4 miesiacach, wiec u Ciebie tez nie jest uregulowany okres, ale tabletki Ci go powinny uregulować
ale jesli Cie cos niepokoi to idź do GP

Aguś21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2008, 02:03

02 lut 2008, 15:24

Dziękuje Wam za odpowiedzi. Poczekam jeszcze do konca opakowania i zobaczymy co sie bedzie działo. A jak sie bede gorzej czuła to pójde jedna do lekarza. Pozdarwiam Was wszystkie i jeszcze raz dziekuje

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość