Aniczek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:14

03 lut 2008, 14:07

Pati85, wiem wiem musze sobie zamontowac suwaczek :ico_oczko: pisalas ze mialas ciezka noc, ja tez strasznie zle sie czulam wieczorem , okropne mdlosci, w nocy wstawalam wymiotowac i teraz tez mnie muli :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

03 lut 2008, 15:16

Aniczek, oj to przykro mi ja na razie nie wiem co to znaczy, dzis zrobilam sobie na sniadanko jajka gotowane na twarde i jakos mnie zemdlilo nie dobrze mi sie zrobilo i nie moglam jesc, a przed chwilka wrocilismy ze spacerku, ale zimno, ale dobrze mi to zrobilo.

[ Dodano: 2008-02-03, 15:52 ]
Jakie tu pustki, szkoda, ze tylko my tu jestesmy :ico_placzek:
ja wlasnie koncze gotowac rosolek i zaraz bedziemy jedli, mniam mniam pychotka. Jejku jaka ja mam dzis ochote na chipsy, ale nie wiem czy to nie zaszkodzi dzidzi :ico_noniewiem: bym troche pojadla

[ Dodano: 2008-02-03, 20:38 ]
Jejku nie mam z kim pogadac :ico_olaboga: a ja zjadolam dzis troche chipsow, taka mialam ochote, a teraz mam wyrzuty sumienia, ze maluszka nakarmilam chemia, a i troche zgaga mnie meczy zeraz

Aniczek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:14

03 lut 2008, 22:51

Pati85, witaj!!!! nie martw sie nic sie nie stanie jak zjesz chipsy! takze nie ma co sie przejmowac! a jak ogolnie dzis samopoczucie? bo ja sie zle czuje caly dzien! :ico_placzek:
mam nadzije ze jutro bedzie lepiej! a propo tych pustek tu to tez chcialam zapytac czy tylko my mamy jestesmy wrzesniowkami???? :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-02-03, 21:54 ]
powiedz mi czy wybierasz sie na usg genetyczne?

[ Dodano: 2008-02-03, 21:55 ]
uciekam do wyrka bo chodze dzis jak snieta ryba!!! fatal, bede jutro to pogadamy!! papapa

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

04 lut 2008, 13:25

Aniczek, witaj :-) oj to szkoda, ze czujesz sie nie zadobrze, ja na razie nie narzekam, juz brzusio tez mnie boli, takze jest ok.

Co do USG genetyczne to nie wiem na czym to polega :ico_wstydzioch: ja mieszkam w Niemczech i bede miala robione dwa USG za ktore bede musiala placic, jedno sie robi w przeciagu 11-14 tydzien a drugie jakos po 20 czy jakos tak, na tym pierwszym lekarz bedzie mierzyl maluszka i sprawdzal czy wszystko jest ok a na tym drugim to bedzie sprawdzal czy wszystkie narzady sa dobrze rozwiniete itpi czy nie ma wady serduszka, te dwa moj maz kazal mi zrobic wiec bede musiala :-)

Aniczek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:14

04 lut 2008, 21:47

Pati85, witaj :ico_ciezarowka: nio wlasniew chodzi o takie usg jak Ty bedziesz miala robione! to jest genetyczne, ja robie u nas i to pierwsze miedzy 11 a 13 tyg! tez jest platne i do tego nagrywaja film z dzidziusiem!!!! :ico_brawa_01: takze moj lekarz polecal to usg aczkolwiek w naszym wieku i biorac pod uwage ze w rodzinie bylo oki nie jest wymagane, ale dobrze sobie zrobic :ico_haha_02: takze ja skorzystam, dzis nawewt dzwonilam do kliniki by sie umowic ale niestety nie udalo mi sie dodzwonic bo caly czas bylo zajete :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

05 lut 2008, 10:27

Ja robiłam USG genetyczne w 11 czy 13 tygodniu, jakoś tak. Robi to lekarz specjalizujący się, że w USG. Nie rózniło się ono zbytnio od normalnego usg "brzuchowego" :-) aczkolwiek dla lekarza pewnie jest różnica, bo on patrzy poprzez inne parametry. Sprawdza czynność serca - nie mam pojęcia jak ! - kształt czaszki, pęcherz, żoładeczek. Mój lekarz robił to badaie bez komentarzy, w skupieniu a na koniec wystawił oswiadczenie, że nie ma podejrzeń chorób genetycznych. No i trwało to badanie troszkę dluzej niż normalnie. Proście śmialo o nagranie, ja mam dwa i to świetna sprawa :-)

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

05 lut 2008, 11:16

Aniczek, no dokladnie wlasnie bede miala te badania, niedawno wstalam, ale przyznam sie, ze jeszcze bym sobie pospala :-D ale musialam wstac, jesc mi sie chce, trzeba troche mieszkanie ogarnac.

Milego dnia

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

05 lut 2008, 11:17

ja miałam usg w 12tc też lekarz widział żołąek, pęcherz -pokazywał nam, mirzył przezierność karkową i akcję serduszka ale to chyba było zwykłe usg, :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

05 lut 2008, 11:23

Marta26, ja to sie na tych sprawach za bardzo nie znam, a tym bardziej, ze ja mieszkam w Niemczech i tu sa nazwy niemieckie :-D ale z tego co mowila pielegn iarka na czym to polega to te badanie jest dokladnie takie o jakim pisala Aniczek.

Jejku mam jakas lekko zgage :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-02-06, 11:08 ]
Witam, ja juz po sniadanku, dzis troche sobie polezalam dluzej, ale u nas pogoda brzydka, leje deszcz i czasami slonko sie wybije z zza chmurek, musze jeszcze dzis :ico_odkurzanie:

Aniczek chyba sie zle czujesz, bo nie zagladasz od wczoraj

Aniczek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:14

08 lut 2008, 14:44

Witajcie!!! nareszcie dodzwonilam sie do kliniki gdzie robia usg genetyczne i umowilam sie na 6ego maraca to bedzie 13 tygdzien!!!!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość