Awatar użytkownika
joanna11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2008, 22:54

twarda kupka przy nutramigenie

04 lut 2008, 18:16

moja cztero-miesięczna Oliwka jest ulewajką i musi pić nutramigen , bo ma skazę. lekarka poleciła podawać jej proszek antyrefluksowy - nutriton. tylko ,że teraz ma twarde kupki i zaparcia. błagam o pomoc :ico_sorki: , bo już nie mogę patrzeć jak moja królewna płacze przy robieniu kupki. :606:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

05 lut 2008, 17:36

joanna11 mama-emilki ma rację idźcie do lekarza. Moja Oleńka też pije nutramigen, bez zagęszczacza wywołuje u niej zaparcia. Zaczęły się w tym samym czasie co u twojej córci. Niestety zmiana mleka na inne nie wchodziła w grę, Ola dostała uczulenia po bebilonie pepti, więc wróciłyśmy do nutra. Zaparcia znów, jabłko nie pomagało, jedynie czopek glicerynowy i woda przegotowana na czczo przed posiłkiem. Potem kupiłam laktulozę, to działało świetnie. a dajesz jej jakieś bakteryjki???lakcid, dicoflor jest dobry, bo w saszetkach i specjalnie dla niemowląt, ale u nas to nie działąło. Zaparcia trwały dopóki nie wprowadziłam dodatkowych dań. teraz też ma kupki twarde, ale nie robi ich z płaczem, czasem jak nie robi kupki 2 dni to daję jej śliwkę suszoną, świetnie działa, ale Oliwka troszkę za mała na to. Spróbuj jabłuszka, soczek jabłkowy świetnie też działa. woda przegotowana, dużo dawaj picia. no a z tym nutritonem nie wiem, a dużo mała ulewa???
A próbowałyście z bebilonem pepti????on nie wywołuje zaparć.

Awatar użytkownika
joanna11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2008, 22:54

05 lut 2008, 18:44

dzięki za rady, ale tak na prawdę to jestem w kropce , bo moja lekarka mówi cały czas , że się zobaczy, że tak to może być , ale to ja patrzę jak małą boli brzuszek przy kupce, a nie ona. nawet nie powiedziała mi , że może coś takiego wystąpić i żeby podawać więcej herbatek bądź jakieś soczki. naprawdę jestem trochę załamana , bo nawet nie mogę zmienić lekarki, bo mieszkam na zadupiu i mamy tu tylko jednego pediatrę. :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

05 lut 2008, 19:58

joanna spróbuj może z tą wodą na czczo. dzieci nie za bardzo chcą wodę, ja dawałam małej na spaniu, mam nadzieję, ze zadziała. I niech duzo pije, bardzo dużo, choć wiem, łatwo powiedzieć, Moja córcia nie bardzo chce pić

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

12 lut 2008, 15:05

ja tez dodawałam małej nutriton do nutramigenu i powiem ci szczerze ze teraz załuje
spróbuj jej nie zageszczac przez jakis czas
wiem ze ulewanie jest nieciekawe ale uwierz mi ze ona niedlugo przestanie a jesli nie chlusta ci po kazdym karmieniu całym mlekiem ktore zjadla to przestan zageszczac
moja ulewala nawet po nitritonie i to kilka godz po jedzeniu
no i daj jej soczku jablkowego
ja swojej dałam jak wlasnie byla w wieku oliwki bo juz nie mogłam patrzec jak sie meczy

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

15 lut 2008, 15:03

moja Gabi tez pila nutramogen na poczatku miala zaparcia zanim organizm sie przyzwyczil do nowego mleka ,a tak pila tylko cycusia
ale troche potrwalo zanim wszystko wrocilo do normy dawalam jej koperek do picia i duzzo soczkow jablkowych i jakos pomagalo :ico_oczko:
a teraz juz je wszystko i pije kaszki mleczno ryzowe i problemow nie ma :ico_oczko:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości