azja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2008, 17:25

Depresja a ciąża

07 lut 2008, 17:40

Witam.
Piszę, po raz pierwszy! Chciałam się dowiedzieć czy jest wśród was kobieta, która mimo depresji zdecydowała się na dziecko. Być może znacie kogoś kto był w takiej sytuacji? Wiem, że w przypadku chorowania na depresje nawet kilka lat wstecz u kobiety spodziewającej się dziecka jest zwiększone ryzyko depresji poporodowej. Pytam ponieważ jestem osobą chorą na dpresje i pragnącą dziecka. Nie wiem jak to wszystko poukładać w całość. Zresztą podejmowanie decyzji to nie jest moja specjalność. Chciałabym znać zdanie innych na ten temat.
Pozdrawiam

poccoyo
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3962
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:07

07 lut 2008, 17:48

hm... ciężkie pytanie, przynajmniej dla mnie... choć nigdy nie miałam stwierdzonej depresji przez lekarza, sama jednak ja podejrzewałam ... nic mnie nie cieszyło i nic mi się nie chciało...
urodziłam dziecko i myśle ze to było najlepsze co mnie spotkało...
dziecko przynosi więcej radości niż zmartwień...
leczy każdy ból...
przynajmniej ja tak to widze...
Roksi jest moim skarbem...
bo kobieta bierze siły niewiadomo z kąd żeby to dziecko doglądac, dlatego jestem pewna ze tobie też sie uda...

azja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2008, 17:25

07 lut 2008, 17:56

Ja z jednej strony myśle w taki sam sposób jak Ty. Zawsze uwielbiałam dzieci, szybko się w nich zakochuje, wiem, że własne to co innego i dlatego myśle, że byłoby dla mnie wszystkim. Z drugiej jednak strony nie chce eksperymentować na dziecku, jeżeli mój stan miałby się pogorszyć będzie cierpiało na tym niewinne dziecko. Wiem, że czas leczenia przede mną długi i to mnie przeraża.
poccoyo dziękuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

07 lut 2008, 18:32

azja, dzieciątko to nie jest lekarstwo na depresje! Po pierwsze skoro się leczysz, to czy pytałas swojego lekarza co on na to? depresja depresji nierówna, są różne jej rodzaje, rózne moze byc podłoże... Ja bym na Twoim miejscu skupiła się na wyleczeniu, a potem myślała o dziecku. Depresja to ciężka choroba , nie leczy się jej z dnia na dzień, rozumiem,ze bardzo chcesz miec dziecko, ale musisz poczekac na odpowiednią chwilę. Przyjdzie dzień kiedy będziesz wiedziała,ze jestes gotowa na bycie mamą, ze poświęcisz dziecku tyle czasu na ile zasługuje i dasz mu całą miłość którą masz do dania. Dziecko moze ci dawac radość przez pierwsze godziny, dni...tygodnie... Ale wiesz jak wiele mam nie radzi sobie z małym dzieckiem? Przemęczenie, frustracja ciągłym płaczem, brakiem zrozumienia...to wielkie wyzwanie dla kobiety i musisz byc silna,zeby sobie z nim poradzić!
Dzieciątko z pełną pieluszką nie zrozumie, że mama ma zły dzień i nie widzi powodu,zeby wstac z łóżka.
Juz nie mówiąc o tym,ze jesli przyjmujesz antydepresanty to są medyczne przeciwskazania do ciaży.
A co twój lekarz na ten pomysł?

azja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2008, 17:25

07 lut 2008, 19:05

Przerwałam terapię, która była moją pierwszą. Uznałam, że w rzaden sposób mi nie pomaga. Wiem, że to norma w moim stanie dlatego powinnam znowu zacząć się leczyć. Takie przerywanie terapii może nastąpić jeszcze kilka razy. Mam tego świadomość tak samo jak tego, że nie jest to najlepszy moment na zajście w ciąże ale odpowiedni moment to pojęcie względne. Taki moment może nigdy nie nastąpić w mniemaniu różnych osób czy też moim. Mój mąż również jest po terapii. Jest osobą uzależnioną jak wiemy może w każdej chwili wszystko wrócić. Ja będe zdrowa ale będą inne problemy. Mój wiek na rodzenie dzieci się skończy a o adopcji w naszym przypadku nie ma co marzyć. Jedyne co potrafie to zajmować się dziećmi, kiedyś umiałam więcej rzeczy teraz wiem tylko, że potrafie to jedno i dlatego myśle o własnym dziecku. To mnie też motywuje do tego aby podjąć leczenie. Przygotowując się do zajścia w ciąże rzuciałam po 10 latach palenie papierosów. Sama w to nie wierze:)
żona dziękuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Agnieszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4815
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:47

07 lut 2008, 19:07

Ja też uważam że najlepiej skonsultowac to z lekarzem.ja cierpiałam na depresję ale nie była ona tak silna.Nie wiem jak to wygląda u ciebie.Depresja ma różne stadia.Najlepiej poradź :ico_noniewiem: sie lekarza :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

08 lut 2008, 22:29

azja, ja nie wiem co ci powiedzieć chciala bym ci poradzić ale nie wiem co może dziecko bylo by dla ciebie teraz najleprzym lekarstwem a możewręcz przeciwnie...może lepiej z lekarzewm porozmawiać na ten temat...? Ale zapraszam cię na watek upragnione maleństwo sa tam dziewczyny które pragną i czekają na ukochane i upragnione maluszki :ico_oczko:

azja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2008, 17:25

09 lut 2008, 13:15

Izunia, ja też myśle, że najlepiej skonsultować to z lekarzem. Jak narazie nie mam ubezpieczenia ale mniejsza z tym...Ja ogólnie nie chodzę do lekarzy.Eh. Dzisiaj mam wyjątkowo zły dzień. Dziękuje za zaproszenie napewno skorzystam :-)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

09 lut 2008, 18:49

azja, kochana czy ty leczysz tą depresje teraz?

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

09 lut 2008, 19:13

azja pisze:Dzisiaj mam wyjątkowo zły dzień.


Pisz z nami może uda nam się podnieśc cię na duchu i poprawić chumorek ;)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość