Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

pocenie się 8miesięcznego dziecka

10 lut 2008, 23:53

witam, moje dziecko od ok 2, 3 tygodni poci się dość często, mam wrażenie że ma wilgotnawe ciałko, zwłaszcza rączki, plecki, szyjkę, a czasami, przede wszystkim w nocy, po karmieniu, ma spocone czółko i nosek, czy macie jakieś doświadczenie jezeli chodzi o pocenie, jakie mogą być przyczyny??czy może to byc sygnał tego że cos jest nie tak??jakie jeszcze objawy mogą towarzyszyć np. niedoborom witaminy d ??wydaje mi sie ze wita,minki d daje mu dostatecznie dużo, ostatnio nawet 4 kropelki vigantolu, co zalecił pediatra; dodam jeszcze ze przyczyną pocenia sie dziecka nie jest raczej przegrzanie, ponieważ ubieram go w bawełniane ciuszki, nie za grubo, w pokoju nie włączam nawet na noc kaloryfera

[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogtdr20070619_-8_Nasz+Aleksander+ma+już.png[/img]

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

11 lut 2008, 02:11

Słyszałam że pocenie może być objawem krzywicy...ale chyba najlepiej będzie jak udasz się do lekarza...
Mój Antek ok 5-6 miesiąca zycia trochę się pocił też się zaniepokoiłam ale wszystko wróciło do normy.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

11 lut 2008, 12:45

kochana - nie wydaje mi się by był to wynik niedoboru witaminy d, choć nie można tego wykluczyć. Twój Maluszek jest juz na tyle dużym chłopcem, że na pewno stał sie bardzo mobilny i zaczyna się bardzo szybko przemieszczać, prawda? Poza tym przy krzywicy najczęściej poci się przede wszystki główka. A to, że poci się przy jedzeniu - to może wynik wysiłku jaki w to wkłada - pijąc np. z butelki, z której słabo mleczko leci. Najlpeiej dla Twojego spokoju i zdrowia Maluszka byłoby wybrać sie do pediatry.
I pamiętajmy jedno - o wiele groźniejsze jest przedawkowanie wit, d niż jej niedobór. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie daje sie jeszcze dzieciom kropelki z tą witaminą.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

11 lut 2008, 17:41

zgadzam się z eve.ok, to raczej wynik wysiłku. Moja córcia też się poci, ale lekarz ją obejrzał i jest ok.

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

12 lut 2008, 23:14

Dziękuję Wam kobietki za info, dziś byliśmy u pediatry, wg lekarki synek nie ma objawów krzywicy, ale ze względu na to ze jest duży mam przez jeszcze ok 1 tydz dawać mu po 4 kropelki, jak pytałam czy można zrobić badania krwi żeby sie upewnić, stwierdziła, że nie ma potrzeby, wiec jestem juz troche uspokojona, a poza juz drugi dzień jak nie zauważyłam zeby nosek czy czółko miał spocony,,widocznie to pocenie to efekt wysiłku przy jedzeniu

[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogtdr20070619_-8_Nasz+Aleksander+ma+już.png[/img]

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

23 lut 2008, 21:59

Aleksandrowicz, jeśli chcesz koniecznie sprawdzić czy to nie objaw krzywicy to o ile się nie mylę robi się badanie z krwi na fosfatazę zasadową.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość