gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 lut 2008, 13:30

o widzę że interesujący temat. Mój Tomek od zawsze ma zaparcia w końcu trafiliśmy do chirurga dziecięcego z podejrzeniem szczeliny odbytu. Szczelina była ale już gojąca więc nic nie trzeba było leczyć ale lekarka dała nam skierowanie na pasożyty. U Tomka żadnych objawów nie było a wyszło że ma gliste ludzką :ico_szoking: leczyliśmy go i całą rodzinę i psy zapobiegawczo. Teraz znowu zrobiłam mu powtórnie badanie ale jeszcze nie mam końcowych wyników. Jedna próbka wyszła ok, ale to o niczym nie świadczy wtedy na 3 próbki tylko w jednej wykryli glistę

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

19 lut 2008, 13:56

ja teraz z niecierpliwościa czekam na marzec i mam nadzieję ze tej lamblii już nie ma :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: apetyt odzyskał i wydaje się byc wszystko w porzadku,mam nadzieję że tak jest

Gosia 888 powodzenia,oby wyniki były juz dobre

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

19 lut 2008, 14:35

kasiekk pisze:apetyt odzyskał i wydaje się byc wszystko w porzadku,mam nadzieję że tak jest

to trzymam kciuki za wyniki. Tomek na lamblie miał ale wyszła dobrze ale nie powtarzałam mu juz. A co do apetyty u niego strasznie różnie przez parę dni je wszystko i ma taki strasznie wielki apetyt a przez kolejne nic nie je.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

20 lut 2008, 00:06

KAcper miał wcześniej gliste a lamblii nie miał,a potem znowu apetyt stracił to ja mu znowu badania zrobiłam,no i tym razem była lamblia ale glisty na szczęście nie,bo też robiłam znowu

nasza dr mówiła że zauważayła że dzieci jak maja gliste to są bardziej podatne i często łapią inne świństwa,u nas to sie sprawdziło niestety

ciekawe jak jego koleżanka,muszę zadzwonic,ciekawe czy wytępili,biedna mala męczyła sie z dwoma naraz i to dłuższy czas,bo coś ciężko im to leczenie idzie :(

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

20 lut 2008, 11:53

no i niestety glista jest :ico_placzek: a czym wy leczyliście ją?

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

20 lut 2008, 13:22

gosia888 ojej biedny mały,wstrętne robale :(
my mieliśmy przepisany Zentel zawiesinę,to taka nieduża buteleczka i kazała dać jej 3/4 naraz,to zależy od wagi dziecka,dawke ustala lekarz,potem chyba po 3 tygodniach (nie jestem pewna po ilu to dokładnie było) to samo ponownie,i kolejne 3 tygodnie odczekać i wtedy juz badanie kontrolne i było ok

mam nadzieję ze uda Wam się to szybko wytępić powodzenia

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

20 lut 2008, 14:04

kasiekk pisze:my mieliśmy przepisany Zentel zawiesinę,

my początkowo tez ale póżniej lekarka zmieniła na taki inne tabletki co sie dawalo przez 3 dni dwa razy dziennie i 2 tygodnie przerwy i znowu. Wiec moze teraz o zentel poprosze, ale nie wiem jak on to wypije. Ja to pilam i ochyda.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

21 lut 2008, 00:05

no ochyda ale co zrobić
mój nie chciał,dawałam mu na siłę takim wkraplaczem i udało sie

my na te lamblie miliśmy taką tabletkę masakra poprostu,trzeba było rozpuścić w czyms i rozpusciłam w jogurcie i to w całym kubku i czuc było tylko ta gorzką tabletkę,nie wypił tego
poszłam i dała taka zawiesinę która miał przez 10 dni brac 3 x dziennie po łyżeczce,ona juz była normalna,ale po kilku razach przestal też chcieć ja brać i znowu na siłę dawanie aż do czasu kiedy zwymiotował 5 dnia,a potem caly sie obrobił przez nia w nocy aż po plecy,tak więc dostał ja tylko przez 5 dni a nie 10,ale mam nadzieje że to wystarczyło

te lekarstwa są obrzydliwe i to wszystkie na robale,jakby nie mogli jakiegoś zastrzyku wymyśleć,przecież robaki głównie dzieci mają i takie ochydztwa muszą brać,a jak wytłumaczysz dwulatkowi że to dla jego dobra???

Gosia sprobuj też z jedzenia cos przemycić,moze sok z kiszonej kapusty,kiszone ogórki,czosnek,żurawiny,pestki dyni one tez pomagaja w walce z robalami,a może mały cos lubi z tych rzeczy?? mój to lubi ogórki kiszone,a wczoraj kupiłam zurawine suszoną ale jesczze mu nie dawałam

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

21 lut 2008, 10:10

kasiekk pisze:Gosia sprobuj też z jedzenia cos przemycić,moze sok z kiszonej kapusty,kiszone ogórki,czosnek,żurawiny,pestki dyni one tez pomagaja

no własnie on wybredny i nic z tych rzeczy nie lubi. Nawet nie mam pomysłu jak mu mogę takie coś dać.

No właśnie dlatego żeby nie wypił lekarka zmieniła na inne lekarstwo. Wziął całą dawkę nie wypluł ani razu a nie pomogło. Dziady cholerne :ico_zly:

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

25 lut 2008, 21:00

wiem już że koleżanka Kacpra pozbyła sie lamblii w koncu,jeszcze muszą zrobić badania na glistę
ostatnio dzieciaki bawiły się razem,mam nadzieje że ona nie ma juz tej glisty

powodzenia gosia i pisz jak Wam idzie ,bedzie dobrze

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość