mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

22 lut 2008, 12:32

Kiciu, nic sie nie martw, uwazam ze na poczatku glowka Kazperka bardzo duzo rosla a teraz juz nie musi tyle, u Nell jest tak: przy urodzeniu 35, potem 6 tygodni 38,5, 3 miesiace 41,5 a teraz 42,5 . Wiec u nas od 5 tygodni urosla glowka tez tylko centymetr!!! I wczoraj bylam na kontroli i jakos nikt nic nie mowi ze jest cos zle. W siatce centylowej rosnie idealnie. A ty nanosisz wymiary na siatke? Jak nie to polecam, przestaniesz sie martwic.

Kocurka, no z tymi zabkami u nas jest tak, ze ja musialam sie jakos dziecko duzo wycierpiec aby miec ladne zeby, ojciec Zuzi tez wiec chcemy tego oszczedzic Zuzi. Ona byla u dentysty 3 razy w zyciu na kontroli. Za pierwszym razem miala stresa bo nie wiedziala o co chodzi, a za drugim i trzecim to wbiega do gabintu, wskakuje sobie sama na fotelik, usmiechnieta, wie ze nie ma sie czego bac, bo zabki ma zdrowe. Jak ja pomysle jak sie strasznie balam dentysty to brrr..... Do dzis mam traume :-(


U nas nocka super, mala spala od 20.30 do 7.30. I tak mysle o tym co napisala Eve, z tym karmieniem przez sen i powiem ci ze nie wiedzac ze jest to gdzies polecane tak robie odkad mala sie urodzila. Tzn, byl okres kiedy spala ciagiem od 20.00 do 7.00 ale potem zaczela sie budzic na karmienie ok. 4 wiec teraz jak sie klade spac tak kolo 23.00 to jej daje cala flache mleka z kleikiem i na tym spi ciagiem do 7.30-8.00. Wiec u mnie to dziala.
A u Szymcia moze nie, bo to tez jest kwestia oduczenia dziecka budzenia sie w nocy. Ja nie sadz aby Szymus byl glodny, on po prostu sie budzi od zawsze i to chyba nie glod go wybudza a ciekawosc swiata :-)

Agnieszka, no Darus to niezle je :-D
U nas teraz jest tak: 8.00 mleko (210 ml z kleikiem, ale tylko daje dwie miarki na 6 miarek mleka), potem ok. 11.00 deserek, 12.30 mleko ( jak wyzej), 15.00 zupka, 17.00 mleko (jak wyzej) i potem dopiero 21.00 mleko. Wiadomo czasem sie pory przesuna bo mala dluzej pospi czy cos takiego ale z grubsza jest tak.

A ze spankiem to jest roznie ale ogolnie spi 3-4 razy w dzien. Ok. 9.00, 11.30, 14.00 i 17.00, czasem jeszcze 10 minutowka na Wiadomosciach :-) System sie psuje jak jedziemy gdzies samochodem i wtedy ona odpada zawsze.

I ciesze sie bo odkad zaczela jesc zupki i owoce to ladnie robi miekkie kupki i jaka zadowolona przy tym :-D

Awatar użytkownika
ania0709
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1131
Rejestracja: 28 sie 2007, 13:19

22 lut 2008, 12:49

mama_zuzi1980 pisze:A u Szymcia moze nie, bo to tez jest kwestia oduczenia dziecka budzenia sie w nocy. Ja nie sadz aby Szymus byl glodny, on po prostu sie budzi od zawsze i to chyba nie glod go wybudza a ciekawosc swiata


Też tak uważam. Moje słonko jeszcze 2 tygodnie temu wstawało mniej więcej 7 razy na karmienie. Myślałam, że jest głodny a On po prostu się przyzwyczaił do takiego karmienia. Na szczęście łatwo Go odzwyczaiłam bo tylko 30 minut płaczu :ico_olaboga: i od tamtego czasu załapał i tylko 2 razy teraz sie budzi. Na razie tak będę Go karmić bo podobno zdrowe jest w tym wieku karmienie nocne.

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

22 lut 2008, 13:23

:ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Zezarlo mi dlugasnego posta :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
Zjawie sie pozniej, bo to takie wnerwiajace znowu pisac to samo

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

22 lut 2008, 14:15

Dziewczyny dzięki ogromne,już mi o wiele lepiej :-D :-D ,ale mnie schiza dopadła po tym co przeczytałam w necie,więcej niebęde tego robić :ico_nienie: i nikomu nie radzę i wiecie co,chyba będę się zaliczać do mam nadopiekuńczych,hehe :-D :-D

Potem odpisze wam bo teraz lecę na zakupki bo moja mama przyszła i zajmie się małym.

[ Dodano: 2008-02-22, 16:19 ]
Dziewczyny jak dobrze że jesteście :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Paulina super że do nas zajrzałaś,jakbyś zaglądała co dzień to by było świetnie :ico_brawa_01:
Dominisia spóźnione życzenia dla Jasia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: niewiem czy wcześniej pisałam ale jak nie to :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za wagę też będzie wysoki chłopak :ico_brawa_01:
Aga :ico_brawa_01: dla Dariuszka że zasypia sam,ja też bym tak chciała,czasami Kacperkowi się to zdarzy ale tylko czasami :-D
Eve pisz co powiedział dermatolog,a jeszcze Ci powiem że super ubierasz Szymka,no te ciuszki co są na zdjęciu w podpisie są boskie po prostu :ico_brawa_01:

Dziewczyny wasze maluchy to duzo jedzą.Kacper jak wstanie o 8 to dopiero je o 10 i tylko 100ml mleka potem o 13 zupka,16 deserek,19mleko i też 100ml i 22 kaszka i to różnie czasami wypije 170ml a czasami tylko 100ml i jeszcze o 5-4 rano 100ml mleka.Czasami to tak o pół godzinki różnicy w tym planie jest :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

22 lut 2008, 18:26

Kicia10 pisze:Eve pisz co powiedział dermatolog


to Dominisia idzie do dermatologa z Jasiem :ico_oczko:

Kicia10 pisze:super ubierasz Szymka


a dzięki, staram sie jak moge..hehe :-D

a wiecie co, dzisiaj jak Szymon chwile siedzial spokojnie to zaczelam czytac ten poradnik żywienia małego dziecka z bobovity i wiecie co sie dowiedziałam...że nieświadomie dałam mojemu dziecku gluten :ico_szoking: ostatnio w sklepie zakupiłam taki mus owocowy jabłko z bananem frutapura właśnie z bobovity i w tej książeczce jest taka tabela i tam wychodzi na to ze ten deserek zawiera gluten, normalnie sie wystraszylam troche, no wiem ze pewnie niepotrzebnie bo przeciez pisalo na nim ze po 5 mies. wiec ok, ale ja jakos sie tak boje tego gluteny i tej choroby celiaki :ico_puknij: nawet napisalam do nich e-maila czy oby napewno sie nie pomylili :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

22 lut 2008, 18:50

eve jesli chodzi o ten gluten to ja rozmawialam z moja lekarka i ona mi powiedziala ze ten nowy schemat zywienia niemowlat ktory wszedl w zeszlym roku tzn. zeby m.in. gluten podawac po 4 m-cu to troche czysta fikcja i nie jest miarodajny bo:
- po pierwsze zostal opracowany na podstawie badan przeprowadzonych na grupie tylko 100 dzieci
- po drugie dzieci te pochodzily ze Szwecji
dlatego nie ma tu porownania do dzieci np. z Polski ani juz tym bardziej nie ma zadnych badan mowiacych ze np. rozpoczecie podawania glutenu po 10 m-cu jak to bylo kiedys wplywa niekorzystanie na rozwoj dziecka. Dlatego mnie lekarka powiedziala ze wcale nie musze szalec z tym glutenem i go nie podawac wiec tak poprostu zrobilam. A poza tym tez mi powiedziala zebym sie za bardzo nie sugerowala tym schematem ze jak np. soczki dla dzieci karmionych piersia podaje sie np. od 7 m-ca zycia to mi powiedziala ze juz moge probowac dawac. i zebym zaczela pomalutku rozne rzeczy wprowadzac to dziecko szybciej nauczy sie nowych smakow a poza tym bedzie dostawalo wiecej witaminek. no i to tyle :-D

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

22 lut 2008, 20:07

mama_zuzi1980 pisze:Agnieszka, no Darus to niezle je :-D

:-D noooooo
mama_zuzi1980 pisze:robi miekkie kupki

no mój właśnie nie wiem dlaczego ma z tym problemy, dlatego daję mu dużo pić....
mama_zuzi1980 pisze:i to chyba nie glod go wybudza a ciekawosc swiata :-)

kurcze to u Darka też chyba.....bo odlatuje znów jak tylko dostanie pierś nawet czasem nie pociągnie tylko zassa... :ico_olaboga:
Dominisia pisze:Zezarlo mi dlugasnego posta :ico_zly:

ja też tak wcześniej miałam :ico_zly:
Kicia10 pisze:Aga :ico_brawa_01: dla Dariuszka że zasypia sam

ale musi mieć smoczka i podusię przytulankę.... :ico_noniewiem:
paulina1978 pisze:dla dzieci karmionych piersia podaje sie np. od 7 m-ca zycia to mi powiedziala ze juz moge probowac dawac.

moja ostatnio mi dała tabelkę jak wprowadzać pokarmy....pst nic jej nie mówiłam, że coś daję, bo by mnie chyba zabiła....

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

22 lut 2008, 20:47

Dziewczynki ale naklikałyście :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_brawa_01:

ja dziś króciutko (ostatnio coś często mi sie to zdarza :ico_wstydzioch: , chyba musicie przywrócić mnie do porządku :wpale: )

nie pamietam która pytała o jedzonko ale odpowiadam: Olo dostaje mleko (210) ok 8.30, o 12.00 zupka , o 15.00 mleko (180) , o 17.30 deserek i po kąpaniu ok 19.20 mleko (210) no i rano o 5.30 cyce ale z nich to juz neiwiele wyciąga.

i już nie pamieteam co mialam jeszcze pisac :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-02-22, 19:50 ]
agnieszka01.04 pisze:moja ostatnio mi dała tabelkę jak wprowadzać pokarmy....pst nic jej nie mówiłam, że coś daję, bo by mnie chyba zabiła....
no to widze że nasi lekarze mają podobne podejście :ico_puknij: Ja też z moim nei gadam na temat wprowadzania jedzonka bo nic tylko nosem kręci , Paulina nic tylko pozazdrościć takiej lekarki jak twoja :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

22 lut 2008, 21:19

eSKa, to przywracam cie do porzadku Obrazek hihi sorki ze tak brutalnie :ico_oczko:

dzieki za zaproszenie na naszej-klasie
fajne fotki wrzucilas i czemu tu nam ich nie pokazalas :ico_nienie:
a ja od razu chcialam wiecej wiec weszlam na bobasy i widze ze tam duzo nowych fotosow :-D a Oluś jaki juz wielki chłop :ico_szoking:

ja uciekam spac bo cos pustki tu u nas :ico_placzek:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

22 lut 2008, 23:14

eve81 pisze:dzieki za zaproszenie na naszej-klasie
fajne fotki wrzucilas i czemu tu nam ich nie pokazalas

Jak to nie pokazałam? Wydaje mi sie że te świąteczne wrzucałam na tt,hmm a może mi się tylko wydaje :ico_noniewiem: A to gdize jestem z Olkiem jest robione kilka dni temu wiec jeszcze nie doszlam do tego żeby tu wkleić :-D
Fajnie by było gdybysmy sie wszystkie odnalazły na naszej-klasie :ico_brawa_01:
No i wielkie dzięki za komentarze :ico_sorki: :ico_sorki:
A szymuś ma rewelacyjne trampeczki, gdzie kupujesz takie buciki??

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 0 gości