Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

15 kwie 2008, 19:57

moze wy macie cos na zaparcia jakies spsoby
Moja jak nie robiła kupy przez 4 dni to lekarka kazała jej włożyć czopek glicerynowy i za 3 goziny drugi ale już po pierwszym zrobiła kupę

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

15 kwie 2008, 21:40

Ponoc trzeba ostroznie z czopkami, ze mozna zaszkodzic i rozstroic organizm. Ja na razie nie mialam krytycznej sytuacji, by ratowaac sie czopkiem, dzieki Bogu. :ico_sorki:

Ja uzywam raczej tych domdowqych sposobow, typu suszarka, oliwka, kladzenie na brzuszku, podnoszenie nozek do brzuszka, masowanie, pozytywka uspokajajaca..., na razie te sposoby dzialaja. :-) Oby tak dalej i wam ez tego zycze. :ico_brawa_01:

Co do zrezygnowania calkowietego z nabialu, to moim zdaniem to zla decyzja, no chyba ze to skaza bialkowa czy uczulenie. Nie jedzac w ogole bialka, robimy sobie krzywde. Uwazaj na siebie Sylwia, musiz tez myslec o sobie, bo malenswtwo wyciagnie z Ciebie, to co najlepsze, a Ty nabawisz sie problemow zdrowotnych. :ico_olaboga: Lepiej pogadaj z lekarzem, bo ja dzis bylam u lekarza i powiedziala mi zeby ewentualnie ostroznie z jajkami i mlekeim ale sery i jogurty jak najbardziej, bo ciezko bez tego zyc w zdrowiu. :ico_noniewiem:



PO naszej dzisiejszej wizycie u lekarki, jestem zadowolona i spokojna, maly wazy 5300g czyli od urozenia w ciazgu 1,5 miesiaca przybral na wadze 1,300g. Jest 64 dlugi czyli 5 cm wiecej od urodzneia. Na samym cycu jest karmiony, oczywiscie na zadanie w miare, wiec jestem dumna. Lekarka mowi, ze obym miala taki pokarm jeszcze choc przez kilka mesiecy, to bedzie dobrze. Dziecko jest gladziutkie, mimo ze wszystko jem, wczoraj nawet zjadalm lyzke kapusty zasmazanej, :-D ale na groch czy fasole jeszcze sie dlugo nie odwaze :ico_sorki:

Ile wasze pocieszki waza i mierza??

I chcialam zapytac, czy juz bylysice na szczepieniach niektore? I jak dzieci zareagowaly na nie? Ja robie te skojarzona z HiB. Kosztuje u nas 180 zł.

Ide lulu, do jutra, laseczki! :-D

[ Dodano: 2008-04-15, 21:42 ]
Sylwia.O., jeszcze wracajac do tego czopka, to oczywiscie po 4 dniach to ja tez bym dala, tylko wiem z przykladu mojej kuzynki, ze ona laduje czopki z byle powodu, a to nie na tym polega, nie?

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

15 kwie 2008, 22:07

Co do zrezygnowania calkowietego z nabialu, to moim zdaniem to zla decyzja, no chyba ze to skaza bialkowa czy uczulenie. Nie jedzac w ogole bialka, robimy sobie krzywde.
Anuszka moja już ma zdjagnozowany AZs mój Kub amiał skaze i ona prawdopodobnie też ją będzie mieć. Dlatego mysle że to jej marudzenie i płacze były z tego powodu. Zresztą zauważyłam że jak ja jadałam sporo nabiału (np przed świętami jak był post) to mała baaardzo ulewała a można powiedzieć że to bylo takie małe żyganie :ico_olaboga: Poczekam jeszcze miesiąc i zaczne wprowadzac do swojej diety nabiał. Wolę sobie robic krzywde niż dziecku.
Sylwia.O., jeszcze wracajac do tego czopka, to oczywiscie po 4 dniach to ja tez bym dala, tylko wiem z przykladu mojej kuzynki, ze ona laduje czopki z byle powodu, a to nie na tym polega, nie?
Dokładnie. W krytycznych przypadkach trzeba dać czopek ale nie należy tego nadużywac bo dziecko się przyzwyczai i nie będzie się umiało samo załatwiać.

My jutro chyba jedziemy do szpitala z malą bo tak jej strasznie to oko ropieje że szok. Czasami ma tak zalepione że nie moze go otworzyć. Jak uda nam się z rana załatwić skierowanie to pojedziemy jutro i pewnie umówimy sie na czyszczenie kanalika. Lepiej już to zrobić bo mała się bardzo męczy z tym oczkiem i w dodatku ma je bardzo podpuchnięte. A teraz mamy taki arsenal kropelek że wpuszczam jej co 1,5 godz :ico_olaboga:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

16 kwie 2008, 09:40

mi pediatra też kazał się na jakiś czas wstrzymać z nabiałem :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-04-16, 09:41 ]
dziewczyny powiedzcie mi kiedy zaczynają wychodzić zęby??

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

16 kwie 2008, 10:16

z zębami to jest różnie, zwykle już ok 4-6 mies trzeba kupować żele na swędzące dziąsła, znam przypadki gdzie noworodki urodziły sie z jednym ząbkiem, niektorym dopiero koło roczku wychodzą

nabiał nabiałem, wstrzymać sie mowicie, a jesli chodzi o kozie mleko? można pić i jeść np budynie czy inne rzeczy na kozim mleku?

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

16 kwie 2008, 10:46

wstrzymac sie jak lekarz kaze, a nie samemu...

[ Dodano: 2008-04-16, 10:49 ]
ja na razie tylko mleka i jaj nie spozywam, jogurciki i serki biale jem :-)

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

16 kwie 2008, 11:16

a ja jestem ciekawa czy mleko kocie kozie można, krowie uczula i na te skazy nie wskazane ale kozie mleko sie daje dzieciom ze skazą więc i może matka karmiąca może? :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

16 kwie 2008, 11:43

lalunia, chetnie bym ci powiedziala, ale nie wiem.. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

16 kwie 2008, 11:50

bede musiala sama zapytac mojego pediatry ale wizyte mam 30 kwietnia dopiero :/ duzo mleka sie zmarnuje do tego czasu :/

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

16 kwie 2008, 16:26

dziewczyny czy Wasze maleństwa mają ciemieniuchę?? czym smarujecie??
my smarujemy Olejuszką, narazie nie ma efektów :ico_noniewiem:

była dzisiaj położna, nasz pępek wreszcie zaczął odchodzić powolutku :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość