Awatar użytkownika
Edyta21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, 18:12

Czy tatus moze isc do wojska?

10 sty 2008, 14:56

Witam.
Mam pytanie czy tatusiów mezatych i dzieciatych mogą wziasc do wojska,podobno ma wejsc nowe prawo na ten temat :ico_olaboga:
Pozdrawia Edzik :ico_haha_02: :ico_haha_02:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

10 sty 2008, 22:02


malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

18 sty 2008, 10:59

Edyta niestety mogą zabrać żonatego i dzieciatego do wojska. Sama jestem w takiej sytuacji - męża wzięli do wojska, a mi dwa tygodnie później lekarz potwierdził ciążę. Mam też kilku znajomych, którzy są żonaci i dzieciaci i są w wojsku.
W takim wypadku Twojemu mężowi przysługuje tzw. zasiłek na utrzymanie członków rodziny (zależny od dochodów sprzed powołania, ilości członków rodziny i innych takich). Dodatkowo żonatemu żołnierzowi przysługuje co miesiąc 5 dni urlopu rozłąkowego (oprócz zwykłych przepustek), a także jeśli zajdzie potrzeba urlop okolicznościowy (np. chore dziecko lub żona). jak dobrze się zakombinuje, to taki męzunio może większość służby w domu przesiedzieć. No i oczywiście może starać się po odbyciu połowy służby, o przeniesienie do cywila ze względu na sytuację rodzinną.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

04 lut 2008, 16:09

U mnie w rodzinie był pozytywny przypadek :-) Odroczyli szwagra ze względu na to, że siostra właśnie urodziła Eryczka :-) To zalezy od człowieka, na którego się trafi. niekoniecznie od przepisów...

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

18 kwie 2008, 21:49

Ja dzis cos slyszalam o tym ze nie moga wziac ojca dziecka do bodajze 5 roku zycia, ale wydaje mi sie to dziwne. Dobrze by bylo, bo Marek mial juz 2 nieudane proby studenckie, a teraz pracuje. Jak cos to musimy kombinowac z jedynym zywicielem, bo choc to prawo juz nie istnieje, to ponoc przenosza do rezerwy, bo armia nie ma pieniazka na zasiłki dla rodzin. Mi niby mama dostarcza kase, bo sie ucze, ale przeciez nie musi tego robic

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość