Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

18 kwie 2008, 20:48

Napisałam sms-ka do MAMAMONIA , bo coś długo się nam nie pokazywała.

Bidulka pisze ,że jest jeszcze w szpitalu i będzie jeszcze jakiś tydzień bo Julka ma początki zapalenia płuc i dostaje antybiotyk .Monika jest załamana i płacze .

Mamamonia ma jeszcze do nas pytanko:"Jaki smoczek jest najbardziej podobny do cyca?"

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

18 kwie 2008, 20:50

Na pupcie ja używam Linomag w pudełku a na siusiaczka i pachwinki Linomag w tubce. Często wietrz tyłek małemu. A pieluszke zakładam po minucie,dwóch od umycia.
No ja właśnie Linomag w tubce używałam i sudocrem też. Oba specyfiki uważałam dotąd za świetne, ale widać nie każdemu dziecku służą. Muszę też wietrzyć małej pupkę i zamiast chusteczkami to narazie wodą zwykłą myć.
Problem tez mam trochę z tymi kropelkami do oczu, bo jak tu takiemu maluchowi zakroplić oczka-naprawdę trudno.
A co do tych wszystkich witaminek, to teraz masakra jakaś z tym jest-tyle tego. Rok temu Ewie tylko Vigantol dawałam i było ok. A teraz aż trzy różne mam dawać (tak jak wcześniej pisałam). Vigantolu 1 kropelkę, Cebion 3, a tej VIt K to jedną kapsułkę. I to nie wszystkie o jednej porze, bo to za dużo na raz będzie. Żebym tylko nie zapominała. Aha no i dodatkowo te vit D3 i Cebion ma stać w lodówce podobno, to już możliwe, że całkiem o nich zapomnę.

Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

18 kwie 2008, 20:51

Joanna , AgaSza my mamy tylko przepisany Vigantol czyli D3 i Wit.K

[ Dodano: 2008-04-18, 20:53 ]
Cebion a co to jest ??? i dlaczego ja tego nie mam :ico_zly: co oni nawymyslają .Zgadzam się z tobą AgaSza 7 lat temu też dawałam tylko D3 i było dobrze a teraz ... ciekaweco jeszcze wymyślą?

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

18 kwie 2008, 20:58

słoneczko4, napisz koniecznie mamamoni, że ma nie płakać, bo ja rok temu z Ewą też miałam podobną sytuację. Też tydzień leżałyśmy, bo mała miała szmery w płucach i podejrzenie zapalenia płuc. Dostawała antybiotyk jakiś przez wenflon (notabene miała go w główce-przykry trochę widok) i wszystko dobrze się skończyło. Najważniejsze że to wykryli i zaczęli leczyć. Będzie na pewno wszystko ok. Głowa do góry!

[ Dodano: 2008-04-18, 21:04 ]
Cebion a co to jest ??? i dlaczego ja tego nie mam :ico_zly:
CebionMulti-taka jest pełna nazwa. To jest zestaw różnych witamin dla dzieci (coś jak Vibovit na przykład) o smaku owocowym. Nie wszyscy lekarze to zalecają. Teraz dla Kingi nam przepisano, a dla Ewy rok temu nie miałam dawać. Za to jak się zaczęła zima, na którejś z kolejnych wizyt kontrolnych pani doktor kazała zacząć Ewie podawać, bo twierdziła, że zima to taki okres, że nie ma świeżych warzyw i owoców i dobrze jest brać jakiś suplement diety. No to dajemy narazie :-)

Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

18 kwie 2008, 21:08

AgaSza, dzięki , to ja tez kupie jutro te witaminki dla Oliwii.A masz jakis typ smoczka ? bo Mamamonia pyta .

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

18 kwie 2008, 21:21

Ja mam smoczek Canpol Babies, ale on nie jest taki jak sutek. Kinga w miarę łapie o co chodzi ze ssaniem go, ale kiedyś gdzieś widziałam reklamę takiego co to imituje sutek właśnie. Teraz nie pamiętam jaki to był, ale mogę przejrzeć gazety i może znajdę. Jednak mamamonia sie do smoczka przekonuje, a mówiła że nie będzie dawać. Życie weryfikuje jednak nasze zamierzenia. :-) Ale to dobrze, dzidzia nie będzie niepotrzebnie płakać, tylko się ładnie uspokoi, a i mama wtedy spokojniejsza będzie.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

18 kwie 2008, 21:30

słoneczko4, ja mam smoczek NUKA. Mój Patryk go doi. :) Pozdrów ją od nas i powiedz że ma nie płakac bo podobno pokarm może zaniknąc od płaczu. A z malutką wszystko bedzie dobrze.

Ja nie mam witaminy K. A co do dawki to Vigantolu-witD3 mam 2 krople a CebionuMulti 3 krople. Mój Cebionu nie pija. Ja piej za niego. Pluje nim na wszystkie strony.

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

18 kwie 2008, 22:30

słoneczko4, pozdrow monie od nas i niech sie trzyma mocno i wszystko bedzie dobrze!!!!
wy macie pozdrowienia od myszki,biedna pisze ze strasznie ja porozrywalo,szfow ma multow i strasznie ja to boli chociaz dostawala przeciwbolowe dawki i kroplowek i innych specyfikow :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

18 kwie 2008, 23:49

Myszka gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
niech synek sie zdowo chowa :-D

Biedna Mamamonia z Julcia :ico_olaboga: a juz myslalam ze wracaja do domku :ico_placzek: biedne malenstwo ledwo sie urodzilo a juz antybiotyk :ico_olaboga: trzymam kciuki zeby szubciutko malutka wyzdrowiala :-)

Asiu wlasnie zapomnialam ci powiedziec o Bepantenie nam w szpitalu Zydlewska polecala i moze on byc tez stosowany do pupki :-) aha i nie pamietam czy konieczne jest zmywanie masci przed karmieniem :ico_noniewiem: bo wiem ze jakas masc nie wymagala tego :ico_noniewiem:

Jejku w :ico_szoking: jestem ile witamin teraz podaje sie noworodkom :ico_olaboga: pamietam tylko ze Dawid 2 lata temu dostal wit K w szpitalu ale tylko 1.Oprocz tego Vigantol po 3 tyg zycia i tyle :ico_noniewiem:

Edit wiec ty zamkniesz krag rozdwojonych kwietniowek i zycze ci zeby jak najszybciej :ico_haha_01: bo braciszek juz doczekac sie nie moze :-)

słoneczko4, z tymi smoczkami to wszystko jedno jakiej firmy wazne zeby wybrac anatomiczny :-) a czy lateksowy czy silikonowy to juz wybor mamy pytalam sie kiedys w aptece
:-)

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

19 kwie 2008, 00:25

a ja Mai podawałam i do dziś podaje sam Cebion bez Multi i to jest zwykła witamina C. W aptece farmaceutka powiedziała mi,że Cebion Multi jest dla starszych dzieci

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość