MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

21 kwie 2008, 09:33

witajcie dziewczyny... ciesze sie ze jeszcze jestescie w dwupaczku :-D
Ewelina, jak samopoczucie?

Awatar użytkownika
Ewelina83
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 588
Rejestracja: 08 sie 2007, 11:02

21 kwie 2008, 09:37

Ewelina, jak samopoczucie?
Nie jest najgorzej choc brzuszek znow pobolewa. W nocy paskudnie bo nie mam sily na drugi bok sie odwrocic bo wszystko boli :ico_noniewiem: wiec obudzilam sie z bolem krzyza!

Ale mam nadzieje ze juz teraz sie troche rozruszam to bedzie dobrze!

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

21 kwie 2008, 09:37


W sobotę Michał złożył łóżeczko. Ja teraz wrzuciłam do pralki mojego Kubusia, którego przekazuję Ali. Będzie z nią siedział w łóżeczku :ico_haha_01:
Nie mamy więc tylko wanienki i fridy do noska (z tych rzeczy, które my planujemy kupić). Jest jeszcze 5 pozycji na liście, ale do tego już rodzinka się zadeklarowała. Mamy więc całą wyprawkę.
Mama jeszcze się uparła, że mi obrzuci kolorowym kordonkiem 4-5 pieluch tetrowych, więc czekam aż się za to zabierze i będę je mogła w końcu wyprać.
:ico_brawa_01: szczako, a ten pomysl z obszyciem pieluszek jest rewelacyjny :ico_brawa_01: szkoda ze nikt mi takich niespodzianek oryginalnych nie robi... :ico_oczko:
to bardzo mile ze strony mamy

[ Dodano: 2008-04-21, 09:41 ]

Majóweczki w Polsce - planujecie coś na długi weekend majowy?
My pojedziemy do rodziców. Mają ogród i jeżeli pogoda się utrzyma trochę sobie w ogrodzie poleniuchujemy :-D
zazdorszcze wszystkim dlugoweekendowym majoweczkom tych kilku dni odpoczynku...
u nas ten ostatni weekend byl nieco przedluzony bo trwal "az" 3 dni ... ale to tylko przez bol zeba meza... teraz taka trzydnioowka nie predko sie trafi :ico_noniewiem: ...

[ Dodano: 2008-04-21, 09:42 ]
Ewelina83, a jak idzie kochana szycie wkladziku do wozeczka? pokazuj tu szybciutko postepy :ico_sorki: a co dokladnie uszylas i masz w planie uszyc?

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

21 kwie 2008, 10:51

cześć
my już w Sosnowcu, ale jakos wcale się z tego nie cieszę... już tęsknie :ico_placzek:

tak cholernie swędzi mnie krocze, ze zaraz chyba się zadrapie, i jeszcze ten "zapach" cholernie przeszkadza...
u mnie narazie objawów porodowych brak ale 2 dni temu łoooo tak mi coś w brzuchu szczeliło, że masakra...

co do lewatywy to ja miałam z Mają nie taka straszna, myślałam, ze będzie gorzej :-D teraz też będę chciała bo tak to przez cały poród zamiast myślec o dziecku i żeby urodzić martwiłabym się czy im tam nie zasram całego łożka a :ico_wstydzioch:

Śnił mi się dziś mój Michaś był ślicznym głodomorkiem- śniło mi się, ze zjadał od razu 600 ml mleka :ico_szoking: hihihi

Miłego dnia

Awatar użytkownika
felicity001
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 988
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:25

21 kwie 2008, 11:40

Witam po weekendzie!

U nas wciaz 2w1 :ico_haha_01:

Co do dlugiego weekendu - to w Anglii jest wolny 5 maja (poniedzialek) a potem jest drugi dlugi weekend - 26 maja (tez wolny poniedzialek) - w sumie nie ma tu zadnych specjalnych powodow do tego :ico_haha_02: ale zawsze pierwszy i ostatni weekend jest wolny :-D
My oczywiscie na pierwszy weekend planow nie mamy - lepiej nie wybierac sie gdzies dalej - bo to kolo terminu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

21 kwie 2008, 17:03

witam was po kursie
jutro praca ,ale na razie nie mysle o tym
za oknem zrobilo sie slicznie,sloneczko grzeje,oby ta pogoda na dluzej zwitala :ico_sorki:

mnie cos ost kregoslup dosc czesto pobolewa w ciagu dnia i w nocy tez, no i do toalety czesciej chodze,kurcze oby sie za wczesnie wszystko nie obnizalo :ico_noniewiem:

ja pewnie dlugi weekend spedze w pracy-norma

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

21 kwie 2008, 17:50

ach, zla jestem bo przez te zmiany serwera wcina mi posty :ico_zly:
babe_boom, jesli chodzi o to swedzenie to cie doskonale rozumiem bo mam to samo... sprobuj moze po kazdorazowym skorzystaniu z toalety (zamiast papieru toaletowego) to sie podmywac woda i delikatnym zelem do higieny intymnej...na mnie nawet najdelikatniejszy papier dziala jak papier scierny :ico_zly: ... proponuje rowniez nie zakladac bielizny... ja jeszcze smaruje sie oliwka dla dzieci- z nivei... i troche mi lepiej :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-04-21, 17:58 ]
za oknem zrobilo sie slicznie,sloneczko grzeje,oby ta pogoda na dluzej zwitala :ico_sorki:

mnie cos ost kregoslup dosc czesto pobolewa w ciagu dnia i w nocy tez, no i do toalety czesciej chodze,kurcze oby sie za wczesnie wszystko nie obnizalo :ico_noniewiem:

ja pewnie dlugi weekend spedze w pracy-norma
zazdroszcze Emilko sloneczka bo u nas pada caly dzien :ico_zly:

jesli chodzi o te bole kregoslupa... to musisz niestety troszke zwolnic w pracy albo calkiem isc na urlop :ico_nienie: wspolczuje kochana, bo wiem ze mimo tego bolu musisz pracowac... ja po prostu jak czuje sie zle to leze caly dzien na kanapie i tylko patrze na swojego Wiktorka aby mu krzywda sie nie stala...

dzis np jestem "wypapowana" ale to chyba ta pogoda na mnie tak dziala... az zyc sie nie chce :ico_noniewiem:

u nas dlugi weekend odpada... nawet jesli taki wynalazek istnieje we francji to moj A wzial sobie na boczku mini robotke i za 3 dni zarobi tyle co musialby pol miesiaca ciezko pracowac :ico_oczko: wiec raczej warto spedzic ten czas osobno :ico_oczko:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

21 kwie 2008, 19:24

zazdroszcze Emilko sloneczka bo u nas pada caly dzien
-nie martw sie pogoda sie zmieni na pewno na lepsze i u ciebie-sle nad Francje troche slonka,wczoraj np bylo szaro i ponuro i b.zimno
musisz niestety troszke zwolnic w pracy albo calkiem isc na urlop :ico_nienie:
-oj chyba jak sie zaczna nasilac to bede musiala nad tym pomyslec w koncu moj M zaczal prace,zostalo mi na pewno wytrzymac ze 2 tyg a pozniej lekarz moze pisac zwolnienie

Moniczko a moglabys mi powiedziec jakie srodki pielegnacyjne ci sie sprawdzily przy Wiktorku??bylas wtedy we Francji??
wiesz musze dokonac zakupu tutaj w Irlandii a wiem,ze nie ma tego co proponuja dziewczyny z polskich polek :ico_zly:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

21 kwie 2008, 19:52

tak Emilko, rodzilam we Francji i przez pierwsze 3 miesiace bylismy wlasnie w tym kraju a dopiero potem pojechalismy na miesieczne wakacje do Polski... co do kosmetykow... moge polecic Ci Sudocrem (dostalam z Polski, ale napewno w razie potrzeby lekarz przepisze Ci podobny krem)... nie polecam kupowac kosmetykow na zapas a w razie potrzeby...
u nas w szpitalu lekarze nie zalecaja stosowac u noworodka kosmetykow typu oliwki, balsamy a nawet chusteczki nawilzane do pupci itp.. chodzi o to ze cialko maluszka ma naturalna bariere ochronna (podobno kosmetyki ja niszcza :ico_noniewiem: ) i nie ma potrzeby go niczym smarowac a poza tym czesto kosmetyki uczulaja...
mi lekarz przy wypisie ze szpitala przepisal alkohol do pepuszka, sol fizjologiczna do oczek i noska witaminki, i pamietam ze Wiktorkowi bardzo ropialy oczka, to pozniej jeszcze takie kropelki...

polecam zel do mycia dzidziusia MUSTELA wg mnie jest najlepszy i przede wszystkim uniwersalny (do wloskow i cialka)...w Irlandii powinnas go rowniez dostac

wydaje mi sie ze warto kupic oliwke ( we fr nie ma takich fajnych oliwek jak np z nivei ) dlatego zaopatrzylam sie w Polsce... oliwka jest bardzo dobra na ciemieniuszke i przy Wiktorku uzywalam wlasnie na poczatku tylko w tym celu)

ubolewam nad tym, ze u nas nie ma tantum rosa bo podobno jest swietny do przemywania schorowanej po porodzie pipci...

[ Dodano: 2008-04-21, 19:55 ]
wydaje mi sie ze powinnas do szpitala zabrac tylko to mydelko, ewentualnie sol fizjologiczna... pozniej napewno pediatra odpowie na Twoje wszelkie pytania...
w moim szpitalu nawet jak nic nie wezmiesz ze soba, to szpital zapewni wszystko lacznie z pampersami...

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

21 kwie 2008, 19:55

ubolewam nad tym, ze u nas nie ma tantum rosa bo podobno jest swietny do przemywania schorowanej po porodzie pipci...
-tez nad tym boleje i to bardzo :ico_placzek:
a co do reszty to dziekuje z podpowiedz :ico_buziaczki_big:
o Mustelli slyszalam,ale musze poszukac

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość