Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

27 kwie 2008, 21:39

Moje dziecię ślini się już dawno, piąstki też pcha do buzi, ale jak już mówiłyście-to nie znaczy, że zęby idą, ale od ponad tygodnia jest taki płaczący :ico_olaboga: i normalnie łapie się paluszkami za dziąsełka, raz się aż udrapał, kupiliśmy mu żel na ząbkowanie i jest nieco spokojniejszy więc być może idą ząbki... ciekawa jestem ile to potrwa? bo Gabik straznie przez to płacze :ico_noniewiem:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

27 kwie 2008, 21:45

Fintifluszka, probujesz podawac Gabrysiowi zmrozone zelowe gryzaczki?
warto tez swedzace dziaselka pocierac delikatnie kostka cukru

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

28 kwie 2008, 20:58

Monika On nie chce gryzaczków, akceptuje tylko rączkę swoją lub moją :ico_noniewiem: czasami mu daję palca do pogryzienia-a jest wtedy na prawdę brutalny :ico_oczko: bo mu to przynosi ulgę... a o cukrze pierwszy raz słyszę :ico_noniewiem:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

28 kwie 2008, 22:33

Fintifluszka, to moze kup taka szczoteczke co na palec sie zaklada i masuj mu dziaselka... wtedy nie bedzie swoich raczek wkladal do buzi :ico_noniewiem:
a z tym cukrem to ponoc prawda (sama nie wyprobowalam bo moj Wiktorek przechodzil zabkowanie bardzo lagodnie :ico_sorki: )

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

04 maja 2008, 15:12

Mojemu pierwszemu synusiowi zabek wykielkowal w wieku 3 miesiecy :ico_szoking: drugiemu miesiac pozniej.I slyszalam,ze im szybciej sie wyzynaja tym szybciej sie psuja.Wprzypadku mojego pierworodnego nie sprawdzilo sie :ico_sorki: bo ma sliczne,zdrowe zabki...tyle tylko ze karmilam go butelka.Mlodszy byl na cycusiu i powiem wam ze mam problem z jego zabkami...tzn.ma prochnice :ico_placzek:

NICOLA_1985

20 maja 2008, 08:38

moja karolka a 8 miesiecy (niespełna) i nie ma jeszcze ani jednego ząbka, widac takie białeodciski( jakby) na dolnych dziąsłach ale nic po za tym.. :ico_oczko:

elzbieta.mp
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2009, 13:57

07 wrz 2009, 20:47

Nikola i inne dziewczyny, pierwsze ząbki wychodzą u dzieci zwykle między 6. a 12. miesiącem życia, a zanim z białych dziąseł wyrżnie się perełka, może minąć jeszcze kilka tygodni albo miesięcy! Trzeba cierpliwości. Można zobaczyć filmik o ząbkowaniu w Mamopedii http://mamopedia.pl/7-9-mies/zdrowie/zabkowanie. Omawiane są w nim także te nieprzyjemne strony ząbkowania u maluchów, na które warto się przygotować.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość