Awatar użytkownika
Jola_85
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1029
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:49

29 kwie 2008, 22:13

wpadam powiedziec tylko dobranoc...Jestem padnieta,caly dZien to bieganina...Buziaki :ico_spanko:

Awatar użytkownika
madzia i laura
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2007, 12:56

29 kwie 2008, 22:25

Witam!Mam3,5letnią córkę Laure i 3 miesięczną Sare.Dziś byłyśmy na szczepieniu i kilka dni temu zauważyłam niepokojącą mnie rzecz.Sara ma problem z trzymaniem główki w pionie.Gdy kłade ją na brzuch jest wszystko ok,ale zaciska pięści.Powiedziałam o tym pediatrze i podejrzewa zespół naięcia mieśniowego.Mam przez ok 2-3tyg ją obserwowac i delikatnie rozprostowywać paluszki.Piąstki zaciska także w każdej innej pozycji.Laura w jej wieku sztywno trzymała głowe i dlatego chciłabym wiedzieć jak jest z Waszymi dzieciakami?Sara gurzy i to juz od 2miesięcy,uśmiecha się na widok bliskich osób i śmieje się głośno jak ma dobry humor.Ale jednak martwią mnie te piąstki.Często jak płacze wygina się w łuk i to zawsze w prawą strone.

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

29 kwie 2008, 22:37

Wnioskuję, że Magda masz na imię. A kiedy Sara się urodziła? Mój Norbert w grudniu, skończył już 4 miesiące i raczej nic nie zauważyłam niepokojącego (albo też nie zwracałam na to uwagi :ico_noniewiem: ). Norbert sztywno trzyma główkę, z pozycji półleżącej czy nawet leżącej podnosi się dosyć wysoko. Piąstek tak bardzo nie zaciska chyba, że do buzi je pcha :ico_haha_01: . A tak apropo to ciekawa jestem czemu dzieci zaciskają swe piąstki.
O ewentualnych swoich obawach lepiej zapytaj lekarza, on przecież precyzyjnie odpowie Ci na Twoje pytania, doradzi co trzeba. A co do wyginania się to zauważyłam, że mój maluch jak się denerwuje to się tak wygina, również tak jakby na prawą stronę tylko bardziej tak w górę plecki unosi i ja się czasem boję by sobie karku nie skręcił (tfu tfu) bo głowę tak przekręca jakby miał na głowie stanąć :ico_noniewiem:

sabi_k77
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 347
Rejestracja: 09 lut 2008, 13:15

29 kwie 2008, 22:41

Witam wieczorkiem :-)
Jakoś tak mi dziś dzień przeleciał,że nie miałam kiedy zajrzeć do Was.Przed południem byliśmy z Mają na pobraniu krwi,bardzo dzielna była,troszkę tylko płakała.Potem poszalałam w szmateksie i kupiłam małej pare ciuszków :-),Maja w tym czasie była z tatą na spacerku.A potem obiad,spacerek i jakoś tak zeszło do wieczorka.Maciek na nockę poszedł,Maja śpi po kąpieli więc mam chwilkę dla siebie.
madzia i laura, moja Maja trzyma główkę sztywno w pionie

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

29 kwie 2008, 22:41

Wogóle to gdzie Wy dziewczyny się podziewacie.. prawie cały dzień siedzę w domku, często tu zaglądam ale nawet nie piszę bo nie ma na co odpisywać. Nudy się tu zrobiły :029:

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

29 kwie 2008, 22:43

hey. ja po długiej przerwie sie odzywam!

nie bardzo mam czas tu zaglądac bo przewazbnie cały dzień na polku siedzimy. jutro sie postaram cos napisac i wkleic fotki. mąz mi pojechał w niedziele i znów depresja)-;

dobrej nocki pa pa

Awatar użytkownika
madzia i laura
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2007, 12:56

29 kwie 2008, 22:46

W łóżeczku bawi się zabawkami,chwyta,bawi się rączkami.
Tearz kilka zdjęć moich skrbów
Obrazek

[ Dodano: 2008-04-29, 22:54 ]
sara urodziła się 26stycznia.Tak Magda mam na imię.
Reszte fotek dodam jutro,bo dziś mi błąd wyskakuje.

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

29 kwie 2008, 23:51

Marcia, my wiemy, że mężulek był i spędzaliście cały swój czas razem. A doszliście do jakiegoś wniosku odnośnie powrotu męża lub Waszego wyjazdu do UK? Andrzej pewnie nie mógł się napatrzeć na Krzysia.. :-)

madzia i laura pisze:W łóżeczku bawi się zabawkami,chwyta,bawi się rączkami.

No to chyba dobrze, nie ma się czym niepokoić a rozprostowuj jej piąstki jeśli potrzeba.
Fajniutkie masz córeczki, naprawdę urocze zdjęcie :594: A i widzę, że mało sie udzielałaś dotychczas.. zapraszamy do nas, chętnie przyjmiemy kolejną styczniową mamusię - im nas więcej tym wątek się będzie lepiej kręcił. Jak tylko znajdziesz chwilkę czasu to zaglądaj :-)

Idę się umyć i spać.. Byeee...

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

30 kwie 2008, 08:39

Witajcie :-)
Witam też nową mamę - Magdę :-)
U nas nocka super, Ula zrobiła mi tylko jedną pobudkę około 3:30, więc byłabym wyspana, gdybym wczoraj nie poszła spać po 24.

Marica, jak po wizycie męża, nacieszyliście się sobą, wybywasz do Niego?

madzia i laura pisze:zauważyłam niepokojącą mnie rzecz.Sara ma problem z trzymaniem główki w pionie.Gdy kłade ją na brzuch jest wszystko ok,ale zaciska pięści.Powiedziałam o tym pediatrze i podejrzewa zespół naięcia mieśniowego.Mam przez ok 2-3tyg ją obserwowac i delikatnie rozprostowywać paluszki.Piąstki zaciska także w każdej innej pozycji.Laura w jej wieku sztywno trzymała głowe i dlatego chciłabym wiedzieć jak jest z Waszymi dzieciakami?Sara gurzy i to juz od 2miesięcy,uśmiecha się na widok bliskich osób i śmieje się głośno jak ma dobry humor.Ale jednak martwią mnie te piąstki.Często jak płacze wygina się w łuk i to zawsze w prawą strone.

Moja Ula robi bardzo podobnie. Główkę trzyma w pionie sztywno, tak samo na brzuszku, ale zaciska jeszcze piąstki (nie cały czas) i chowa kciuk do środka. Również wygina się w rogalika (głównie podczas spania), a jak leży na brzuszku, to robi samolocik, rączek nie trzyma z przodu, tylko rozkłada je na boki. Moja Ula była niedotleniona podczas porodu i dostała na początku tylko 2 pkty apgar, więc poszliśmy z Nią do neurologa. Okazało się, że to jest to o czym piszesz, czyli zespół napięcia mięśniowego i zlecono nam masaże. Teraz dodatkowo dostałam skierowanie na Vojtę. Masażystka powiedziała, że to jest do poprawienia, tylko trzeba szybko działać :-) Więc poproś najlepiej pediatrę o skierowanie do neurologa i umow się na wizytę, tylko zwróć uwagę jak wygląda badanie. My na początku poszliśmy państwowo i pani neurolog położyła Ulę tylko na brzuszku i sprawdziła jak małą trzyma główkę, a że trzymała ładnie wysoko, to pani doktor powiedziała, że wszystko jest super. Poszłam wtedy jeszcze prywatnie do innej Pani doktor i badanie trwało 20 minut, badała Ulę na wiele sposobów i właśnie wtedy doszła do takich wniosków.
Poza tym Ula rozwija mi się bardzo dobrze, uśmiecha się, gaworzy i łapie zabawki :-)
Także nie martw się, tylko proś o skierowanie do neurologa jak najszybciej :-) a na pewno wszystko będzie dobrze :-)

Ale się rozpisałam, nie wiem czy to jest czytelne... hehehehe

Miłego dnia dziewczynki :-)

[ Dodano: 2008-04-30, 09:02 ]
No i wszystkiego najlepszego dla Martynki :-) Oby rosła duża i zdrowa :ico_prezent: :gitara: sto lat sto lat....

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

30 kwie 2008, 10:23

Sto lat dla dzisiaejszych jubilatów, Pinko i Martynki :ico_brawa_01: :ico_prezent:

my dziś też noc ok, bywało gorzej.
Aha i byłam wczoraj u tego pediatry bo Artur ma biegunkę i nic konkretnego mi nie powiedziała szczerze mówiąc, wiem tylko ze jak posiew moczu wyjdzie zły to znów idzeimy do szpitala :ico_placzek: może mieć zakażenie dróg moczowych, miał już raz i to ma tendencje do wracania :ico_olaboga: byleby wszystko było ok :ico_sorki:

Klaudia Ty wczoraj siedziałaś cały dzień na forum, pamiętam nie tak dawno ja tak miałam, mmi się na dwór nie chciało wychodzić a was wszystkie wywiało

[ Dodano: 2008-04-30, 10:24 ]
A i miałam wam wkleić zdjęcia w tej chuście, oto i one:
Obrazek
A tyle go widać jak śpi :-D
Obrazek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość