maminka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2008, 17:19

słabe ząbki

22 kwie 2008, 20:17

moja kala ma słabe ząbki.bardzo późno ząbkowała i ma poczatki próchnicy :( poszperałam w internecie i znalazłam coś ciekawego.zainteresował mnie pewien artykuł (Profilaktyka próchnicy – rola fluoru w wodzie pitnej) . podobno to, że nasze dziecko ma słabe ząbki jest spowodowane małą zawartością fluoru w wodzie pitnej!!!!!! Polecam do przeczytania: http://www.forumpediatryczne.pl/txt/a,1842,0,0,4,1 a potem dalej http://www.sfd.pl/POLECANE_WODY_MINERALNE-t321495.html . Autor podaje ,że najwięcej fluoru z dostępnych na polskim rynku wód ma aquarel (0,4 mg/l). co o tym sądzicie? Czy może też słyszeliście o tym? zgodnie z powyższym artykułem dla dzieci o słabych ząbkach powinniśmy szukac właśnie wód z jak największą zawartością fluoru. podzielcie sie jeśli macie jakieś doświadczenia w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

22 kwie 2008, 23:43

Witam!
Mojego starszego synka dopadla prochnica w wieku 2 lat ale tylko miedzy jedynkami gornymi.Poszlismy kilka razy do dentystki na lapisowanie i nie rozwija sie dalej :-)
Myslalam ze uda i sie uniknac tego problemu z drugim synkiem ale niestety znowu to samo jeszcze przed 2 urodzinami :ico_olaboga: lapis pomogl i tym razem na szczescie nawet nic nie widac bo moja reakcja byla prawie naychmiastowa :-)
Dentystka powiedziala ze maja scisle zabki stad problem ale powiedziala tez ze to ze dzieci maja slabe zeby mleczne nie oznacza ze stale tez beda slabe :-)
W kazdym razie chcialam jeszcze polecic zel Elmex ktorym 1 w tyg smaruje dzieciom patyczkiem zabki ma wysokie stezenie fluoru i hamuje rozwoj prochnicy :-)
A co do wody ze specjalna zawartoscia fluoru pierwsze slysze :ico_szoking: ale poczytam :-)

maminka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2008, 17:19

06 maja 2008, 21:25

a ten lapis to nie barwi zębów ? i jeszcze mam pytanie o elmex- czy on nie jest od 4 roku życia? moja znajoma stosuje zymafluor -znacie? i dziekuję za Wasze rady! :)

Awatar użytkownika
minka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 25 kwie 2008, 20:15

08 maja 2008, 11:43

Autor podaje ,że najwięcej fluoru z dostępnych na polskim rynku wód ma aquarel (0,4 mg/l). co o tym sądzicie? Czy może też słyszeliście o tym?
maminka, ja słyszałam o tym i swemu synkowi daję bez obaw nawet smakową aquarel, bo nie zawiera cukru.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość