Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

Co to za dziadostwo sie przyplatalo??:(((

19 kwie 2008, 13:30

Lusce wyszla brzydka wysypka na twarzy, przedramieniach i lydkach Miala wczesniej troszke na twarzy i lekarz w PL powiedzial, ze to alergia pokarmowa, ale teraz toto zaatakowalo niemal cale cialo, a irlandzki lekarz powiedzial, ze "tak czasem jest, a potem znika" i nic nie kazal z tym robic....
Na co Wam to wyglada????

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

19 kwie 2008, 17:11

Jasnie Pani :), ale ten polski lekarz uściślił od czego to może być????matko nie mam pojęcia od czego to. Chociaż wysypka u każdego dziecka może wyglądać inaczej. Łatwo jest powiedzieć alergia pokarmowa i róbta se co chceta. drugi znowu, że jak wyskoczyło to zginie samo, no ale od czegoś to musi być. A podawałaś jej coś nowego do jedzenia???Może faktycznie coś ją uczuliło.Może jakieś nowe ubranko, proszek???

Awatar użytkownika
mika;)
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwie 2008, 21:57

19 kwie 2008, 18:42

Moja Hanusia miała coś podobnego na pleckach,wydaje mi się,że mogło to być od proszku bo jak zmieniłam to zniknęło.To może u Twojej małej też,ale na buzi się zaczęło-dziwne. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

20 kwie 2008, 12:37

delicja pisze:Jasnie Pani :), ale ten polski lekarz uściślił od czego to może być????

hehe cytat: "to alergia pokarmowa, ale u takich malych dzieci nie robi sie testow, a elimonowac alergenow z diety tez nie ma sensu, bo to i tak powinno samo zniknac do drugiego roku zycia" :ico_noniewiem: i przepisal Elocom, ale nie stosuje, bo za mocny mi sie wydaje

Luska od dluzszego czasu "wszystkozerna" jest, wiec na pokarmowa nie stawiam juz, ale ide bardziej w strone kontaktowej, bo w PL pralam w orzechach, a tutaj w Persilu. Wczoraj dwa razy ja cienka warstwa sudocremu posmarowalam, a w nocy spala w nowej pizamce, jeszcze w tym proszku nie pranej i zniknelo okolo 30 % wysypki

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

20 kwie 2008, 15:58

Hm,moja Zuza miała skazę białkową,ale ona trochę inaczej wyglądała.Miała czerwone bardzo drobniutkie suche krostki na całych policzkach,na rączkach,pośladkach i nóżkach.
Potem z tego wyrosła,ale odkąd zaczęła chodzić do przedszkola i przedobrzyła z nabiałem,to miała tylko na pośladkach,piszczelach i przedramionach.Ale to wyglądało zupełnie inaczej.Wydaje mi się,że masz rację,co do tego proszku.Ale medykiem nie jestem.

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

20 kwie 2008, 17:27

Jasnie Pani :), -moj syn mial skaze bialkowa i dokladnie wysypka wygladala tak na samych jej poczatkach,pozniej wygladala jak `pokrzywka` tzn, tak jakbys wpadla calym cialem w pokrzywy-takie placki,pod kolankami,lokciach i kolankach skora twardniala i mial krostki
swędziało go bardzo to a wiem,ze przy tej skazie tez od srodka wysypuje ale tego nie widac
cieplo ma wplyw na to,ze jak sie nonono do zjedzenia czegos nadto niz powinno z tych zakazanych alergenow tzn-mleko(moj mial tylko Humane MCT ),owoce cytrusowe,czekolada,jogurty-tego unikaj i nie dawaj malej-wiec konczac zdanie pod wplywem ciepla,jak cialko sie nagrzeje wychodzi ta pokrzywka
na to nic nie stosowalam nadto jak Elocom ,jak i ograniczylam spozywanie bialka pod kazda postacia,proszek tez moze miec wplyw na wysypke,gdyz dziecko ze skaza jest bardziej delikatne na wszelkie zmiany
moja znajoma ma 4 synow i kazdy z nich mial skaze,ale ona np nie ograniczala nic,mowila,ze albo organizm sie przyzwyczai i zwalczy to,bo nie zamierza dzieciom odmawiac roznych rzeczy-myslalam,ze to dziwne podejscie,tym bardziej,ze wysypywalo je az do ranek,ale dodam ,ze po jakims czasie faktycznie organizm przystosowal sie do tego co jedli i alergia poszla w zapomnienie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

20 kwie 2008, 18:35

Jasnie Pani :), :ico_szoking: co za debil ten lekarz, jak się nie robi testów, jak moja mała miała 5 miesięcy jak zrobiłam jej testy, a poza tym jak się nic nie robi z alergią, no brak słów normalnie. a tym elocomem niech sobie sam posmaruje najsilniejszy steryd i na dodatek jeszcze na twarz. nie stosuj tego. Ja też podejrzewam, że to jakiś kontaktowy alergen, no ale jak piszesz, że znika to się cieszę :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mikkado1
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 09 kwie 2008, 19:21

08 maja 2008, 20:06

Jaśnie Pani zgadzam sie delicją co do lekarza, moja Julka miala chyba niecałe 3 miesiące jak miała pierwsze testy zrobione, pobrali jej krew glówki i oznaczyli IG E, na wysypkę dostała ELIDEl bardzo dobra maść niesterydowa,leczenie trwa nie co dłużęj niż sterydową ale przynajmniej jest bezpieczna i można ją stosować dlugotrwale, oczywiście musiałam stosować dietę bezbialkową bo karmiłam ją piersią, a potem długi czas była na mleku Isomil

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

08 maja 2008, 23:24

Mojemu Antosiowi wyskoczyły podobne krostki na rączce i lekarz stwierdził ze to egzema, dostał maść po której momentalnie zniknęły kroskti ale za to skórka zaczeła schodzić, ale kupiłam w aptece krem pielegnacyjny dla dzieci i wyleczyło sie do końca.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość