Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

08 maja 2008, 11:59

może nawet płeć naszej Fasolki
:ico_haha_01: no z tym to chyba jednak bedziesz musiala poczekac jeszcze wieeeele tygodni :ico_oczko: plec dziecka na USG nie jest wykrywalna do 18 tc, pierwsze "miarodajne" wyniki sa ok. 20-21 tc :ico_oczko:
moja rodzinka juz wie, sporo znajomych tez... zreszta, moja mala dowiedziala sie tego samego dnia co my, bo to maly lobuz ktory jest dosyc brutalny, nieraz kopnie czy udezy w brzuszek i bylo trzeba wytlumaczyc, ze jednak teraz musi o wiele baaaaardziej uwazac bo mamusia ma w brzuszku dzidz dla niej, i ze nie bede jej mogla nosic itp itd... No i maly jezyczek swiergocze duuuuzo, a juz "mamusia mi siostsicke psiniesie" jest codziennie :ico_oczko: :ico_haha_01: Wiec chyba lepiej, niech wiedza od nas a nie od trzyletniej pannicy... :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

09 maja 2008, 08:23

Witam :ico_ciezarowka:
dołączam do was z terminem na 17 grudnia
mam nadzieję że miło spędzimy wspólnie ten czas

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

09 maja 2008, 13:40

YUPPIIII!!! nastepna grudniowka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
kasia1983, witamy, witamy :ico_oczko:

jak sie mamuski dzisiaj czujecie? mnie brzuchal i krzyz bola, kiedy to minie??? :ico_zly:

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

09 maja 2008, 14:21

A dzięki dzięki:) Dziś nie jest żle: boli mnie trochę głowa, no i standardowo mdłości (całe szczęście że bez rzyganka póki co), ale przynajmniej z brzuchem mam spokój. No i jem.... nie za dwoje ale za czworo chyba... eh coś mi się zdaje że będę grubasem :ico_oczko:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

09 maja 2008, 14:40

eh coś mi się zdaje że będę grubasem :ico_oczko:
no moze tylko trojaczki bedziesz miec :ico_haha_01:
a objawy mamy podobne, mi apetyt az za bardzo dopisuje :ico_zly: ale mi akurat te kilogramy sie przydadza :ico_haha_01: mam ambitny plan nie przekroczyc +20 kg w tej :ico_ciezarowka: , w poprzedniej na 15 skonczylam i w sumie w pol roku zrzucilam wszystko a pozniej jeszcze spadlo i troche za bardzo, hihii :ico_haha_01:

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

09 maja 2008, 20:49

witam wszystkie grudniówki, no dwie się dołączyły, super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ....u mnie też bóle brzucha i krzyża-tylko czemu właśnie ten krzyż boli? :ico_noniewiem: , w poprzedniej ciąży bolał mnie dopiero jak brzuchol urósł :ico_noniewiem:
ja w 1-szej przytylam około 14 kilosów, ale ja raczej nie nalezę do patyczaków, to zapasów już miałam :ico_oczko: , po porodzie dosć szybko to zgubiłam, nawet nie wiem kiedy, samej wody miałam pod koniec dużo, teraz w styczniu się odchudzałam, schudłam 10 kg, no a teraz chyba to nadrobię :ico_placzek:

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

09 maja 2008, 21:01

Hej!
Melduję, że żyję, choć ledwo... Najpierw Helenka złapała 3-dniówkę, potem ja zaraziłam się od Niej do tego doszlo moje przeziębienie... Ginka kazała brać antybiotyk i w ogóle wszyscy straszą, że choroba i leki na takim etapie ciąży... No ale trzeba być dobrej myśli. Byliśmy na pierwszym usg, słyszeliśmy jak pięknie bije serduszko, termin mamy na 6 grudnia... Jestem teraz bardzo osłabiona, ginka kazała leżeć. Opiekuje się nami mój mąż, który wziął specjalnie w tym celu wolne. Aha, Helenka ząbkuje (dopiero). Wczoraj przebiła się (pierwsza) górna prawa jedynka i następna też chyba już blisko. Także noce zarwane, bo Lenka płacze z bólu i nic Jej nie pomaga :ico_placzek: ; zasypia jak się bardzo zmęczy. Do tego osłabiona po 3-dniówce złapała ode mnie coś i kaszle oraz ma katarek. Pediatra przepisała syropek no i panadol na obniżenie gorączki...

Witam nowe grudnióweczki!

Zmykam leżeć co by męża nie drażnić :-D

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

09 maja 2008, 23:15

Lenka płacze z bólu i nic Jej nie pomaga :ico_placzek:
sprobuj nie smarowac zelem na zabkowanie, bo ponoc tylko utwardza dziasla i utrudnia wyzynanie sie zabkow. Za to mozesz paracetamolem lub ibuprofenem miejscowo posmarowac (zamiast tym zelem) - mojej pomagalo, pediatra tak nam zalecil :ico_sorki:
w poprzedniej ciąży bolał mnie dopiero jak brzuchol urósł :ico_noniewiem:
ile ja sie juz nasluchalam, ze kazda ciaza to inny swiat... tak jak i kazde dziecko :ico_oczko: I za cholere nie moge teraz zrozumiec swojego ciala, niby to znow ciaza a zupelnie co innego :ico_haha_01:

pontoniczek
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:37

11 maja 2008, 18:53

Witam wszystkie przyszłe i już mamy :)
3 tygodnie temu zobaczyłam dwie piekne krechy na tescie ciażowym :):). Wstepny termin 13 grudzień:)
Jestem mamą aniołka Maksymilianka, który urodził się i zmarł 27 czerwca zeszłego roku i teraz taka niespodzianka :)
Miałam być listopadówką 2007 a bedę grudniówką 2008 :)
Pozdrowionka :):) :-D

[ Dodano: 2008-05-11, 18:59 ]
jak narazie wszystko jest w jak najlepszym porządku, dzidzius był w planach owszem ale gdzieś dopiero w przyszłym roku, ale mój synek wymyślił sobie że chce rodzeństwo teraz już :)
Nasza kruszynka ma 9 tygodni i prawie 2,5 cm długości, męczy okrutnie mamę mdłosciami i nudnosciami, ale nasz pan doktor mówi ze to ponoć dobrze świadczy o ciazy.
Ponieważ nie poznaliśmy przyczyn przedwczesnego porodu, od początku chuchamy i dmuchamy na siebie, kontrolujemy sie u lekarza co 2 tygodnie, głównie lezymy i odpoczywamy, i oprócz witaminek bierzemy luteinę dopochwowo.
Oby do przodu :):)

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

11 maja 2008, 19:07

Moje ogromne gratulacje dla pontoniczek i kasia1983 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość