Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

21 maja 2008, 15:50

hej mamuski :ico_haha_02: witam was wszystkie baaaaardzo goraco!!!
wiem wiem...dawno mnie tu nie bylo, tak jakos wyszlo, najpierw brak netu, potem chyba jakas deprecha poporodowa, bo Hanula troszke chorowala, ostatnio tez brak czasu, ale teraz obiecuje sie poprawic :-D

sliczne te wasze dzieciaczki :ico_brawa_01:
tagar, twoja Hanusia to duza babka juz :ico_brawa_01:
karinko, gratuluje slubu, super :ico_brawa_01: fajowa data, a to slub koscielny czy cywilny?

moja Hania ma 3 miesiace i 18 dni, wazyla tydzien temu u lekarza 5.400, ma 65 cm dl. Jest strasznie drobna w realu, na fotach wychodzi pulchniutka, ale to tylko na fotach.
Do tego okropny niejadek, latalam po lekarzach, bo bywalo dosc czesto, ze prawie nic nie chciala jesc, odpukac narazie cos skubie. Karmie ja Humana z MCT, taka na przytycie :-D ale wcale po niej nie tyje :-D do tego wprowadzilam kaszke ryzowa Sinlak. Po skonczonym 4 m-cu zaczne probowac wprowadzac inne jedzonko, ale juz wiem, ze bedzie niezla jazda z wypluwaniem :-D
Ja po porodzie wrocilam do wagi sprzed porodu,a teraz znow tyje :ico_szoking:
Mialam tez niezlego stracha, ze znow jestem w ciazy :ico_sorki:

dziewczynki, co planujecie po skonczonym macierzynskim? mi sie konczy juz 7 czerwca, biore wychowawczy do konca roku.

co do szczepien, to bede mala szczepic tylko na te obowiazkowe, bo po pierwszej dawce na pneumokoki miala okropna poszczepienna reakcje.

Moja Hania jest wesola, bardzo gadatliwa dziewczynka, siedziec jeszcze nie probuje, ale za to w nocy ja znajduje na drugim koncu lozeczka albo w poprzek, tak sie przekreca. Jest rehabilitowana metoda Bobotha.

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

21 maja 2008, 15:52

coffe, juz sie o ciebie martwilam!

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

21 maja 2008, 15:55

hej kochana anuszko :-)

[ Dodano: 2008-05-21, 15:57 ]
napiszcie mamusie, jak leczyc plesniawki? malej wyszly i cos sie nie mozemy ich pozbyc, smarowalam aftinem i nystatyna, ale czy jak mam je scierac czy tylko smarowac delikatnie?

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

21 maja 2008, 16:34

Witaj coffe.
Moja mała też drobniutka jest ale i mój Kubuś tz taki był. Pamiętam, że zawsze na szczepieniach się doczepiali ze jest za chudy. Jadł sporo a i tak nie tył. Widocznie taka już jego uroda była i coś czuję że u julki będzie to samo.
Jak są pleśniawki to pędzluje się usta. ponoć aphin odradzają bo zawiera kwas borowy a dla dzeici jest on niedobry.
Wasze dzieciaczki już się zorientowały, że mają rączki. Bo moja jest na etapie przyglądania się nim i próbuje pukac w wiszące zabawki :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

21 maja 2008, 16:39

oj, moja Hanusia dobrze wie, do czego sluza lapki :-D ponad miesiac temu kupilam jej palak z zabawkami do lozeczka i codziennie bawi sie nimi, sciaga je z wieszaczkow, gada do nich, a jak jest zla, to tak je wali, ze lataja po lozeczku :-D
od dwoch tygodni wklada tez cale piesci do buzki, gryzie lapki, a slina leci i leci, chyba niebawem sie zabki beda wyrzynac.
na rehabilitacji babka uczy mala, ze sa tez nozki, lapie wiec raczkami kolanka, ale jeszcze sie nie kapnela, ze mozna stopki brac do buzki :-D

Awatar użytkownika
evka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 25 lut 2008, 17:27

21 maja 2008, 21:26

coffe, co prawda nie wiem jak leczyć pleśniawki, bo na szczęście moja mała ich nie ma, ale czytałam, że dziecko jak się rodzi to ma jałową buzię, znaczy w buzi. :ico_noniewiem: I nie dopuszczalne jest "oczyszczanie" smoczka wkładaniem go najpierw sobie do ust :ico_nienie: (jak to niektóre babcie, a co gorsza mamy) robią. Zawsze trzeba go umyć. To samo dotyczy ciumania w rączki, szczególnie przez obcych. Bo takie łapczuszki maleńkie często lądują w buźce no i pleśniawki gotowe. :ico_olaboga: Nie wiem jaka jest przyczyna pleśniawek u twojej dzidzi, bo być może są jeszcze inne przyczyny ich powstawania, ale jak już uda ci się ich pozbyć, to spróbuj (a może nawet juz to robisz) zastosować się do tego, do czego i ja się stosuję, to może nie wrócą :ico_brawa_01:

A co do wagi, to nie ma reguły. Moja Michasia 2 czerwca skończy 3 miesiące, a dzisiaj ważylismy ją i waży 5035 w ciuszkach oczywiście. Jak byliśmy w 2 tygodniu u naszej rodzinnej doktorki, to zaczęła jęczeć, że mało dziecko przybywa (urodzeniowa 3320, przy wyjściu ze szpitala 2980) i że trzeba je dokarmiać :ico_zly: . Kupiliśmy bebiko, ale po 2 tyg. niewiele jej przybyło, bo tylko 80 g. Może dlatego, że kupy miała bardzo wodniste i w każdym pampersie. Zmieniła nam więc bebiko na Bebilon pepti. no i po nim zaczęła troszkę przybierać na wadze a kupy są odrobinkę gęstsze no i co 2-3 dni. Ale takie, że po same uszy... :ico_wstydzioch: A pierdziuszkuje od urodzenia tak smierdząco, że mi nos więdnie.. Nawet Shrek by wymiękł... :ico_szoking:
Też jest szczupła, ale za to długaaaaa, że w wózek mi się niedługo nie zmieści... hihihi :ico_brawa_01: No i silna jest niesamowicie, bo główkę sama podnosi, a jak się ją chwyci za ręce, to podniesie się sama do siadu. :ico_haha_02:
Ale nie martw się, jedne dzieciaczki podnoszą się wcześniej, inne troszkę później... Ale jak są uśmiechnięte i gaworza, to znaczy że nic im nie jest :)))

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

22 maja 2008, 09:32

coffe, witaj :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: juz sie martwiłam na smsy nieodpowiadałaś ani nic :ico_placzek: ,dobrze ze u ciebie wszystko ok.a twoja hanulka przesliczna :ico_brawa_01:

My biezemy koscielny,cywilny mielismy prawie 2 lata temu :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

22 maja 2008, 12:14

dzieki karinko, kazde nasze malenstwo jest najpiekniejsze dla mamusi :-)

niedlugo dzien matki :-D

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

22 maja 2008, 12:33

coffe pisze:niedlugo dzien matki :-D
pierwsze takie nasze swieto :-) mowie oczywiscie o mamach swiezo upieczonych :-)

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

22 maja 2008, 12:59

Hej :-)
Luknęłam sobie tu do WAS :ico_haha_01:
Jeszcze niedawno podziwiałam Wasze brzuszki, a tymczasem Wasze dziecinki sa juz takie duze :ico_szoking:
pozdrawiam :-) :-) :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość