Mama Oliwki
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:22

Żylaczek odbytu

24 maja 2008, 23:07

Witam wszystkie mamy,
Moja Oliwka ma dwa latka i osiem miesięcy.Pół roku temu zauwazyłam na jej odbycie wypukłość,taka gulkę.Pojawiała się jak dłużej posiedziała na nocniku, i po wstaniu z nocniczka znikała.Jakis czas tremu ta gulka zaczeła sie powiększać i poszliśmy z tym do chirurga. Chirurg stwierdził,że to żylaczek odbytu i nic nie da sie zrobic i mam sie nie przejmowac tylko pilnować,zeby zaparć nie było.A ja się martwię bo widzę,że ta gulka jest większa i szybciej sie pojawia niz wcześniej.
Kochane mamy,jeżeli któraś miała podobny problem albo słyszała o czyms podobnym to bardzo prosze o jakas informacje bo naprawdę bardzo sie martwię.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

25 maja 2008, 18:28

Mama Oliwki, mnie sie wydaje ze dziecku chyba musi ten zylak dokuczac ,szczerze mowiac to sie dziwie ze lekarz tak to zostawil,przeciez istnieja srodki na zmniejszenie zylaka......mysle ze skontaktowalabym sie z jeszcze innym pediatra........

Mama Oliwki
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:22

25 maja 2008, 21:20

Lekarz powiedział,że te kremy są dla starszych osób a nie dla małego dziecka,ale ja zgadzam się z Tobą ,chciałabym żeby cokolwiek lekarz zadziałał w kierunku chćby zmniejszenia tego żylaczka. :-|

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 maja 2008, 22:34

Mama Oliwki, na pewno dajesz dziecku soczki do picia ,czy tez jabluszko do zjedzenia ..na prawde nie wiem skad moze byc u maluszka zylak...ja sama dla siebie i innym doroslym polecam pol szklanki mleka i pol szklanki siemienia lnianego(zrobic wywar),to razem wymieszac (temp pokojowa) i tym smarowac zylak za kazdym razem jak sie jest na wc...dziala nie tylko kojaco ale i zmniejsza zylaka.... mi osobiscie bardzo to pomaga....i mysle ze tez bym to zastosowala w stosunku do mojego dziecka ,no chyba ze twoj maluszek jest uczulony na mleko czy siemie....

oczywiscie zawsze mozna zasiegnac opinii lekarza .....

Mama Oliwki
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:22

27 maja 2008, 18:10

Dziękuję, na pewno spróbuję,Oliwka nie jest uczulona na mleko, jeżeli chodzi o diete to ja naprawdę pilnuję,żeby codziennie jadła świeże owoce i zaparcia wystepuja naprawdę rzadko, koleżanki moich dzieci maja kosmiczne zaparcia(nie załatwiaja sie przez kilka dni) i nie maja problemów z żylaczkami.W kazdym razie na pewno skorzystam z Twojej rady,zaszkodzić przecież nie może, a może pomoże.Smarować kilka razy dziennie? A mleko też przegotowane?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

27 maja 2008, 19:50

Mama Oliwki, ja daje zwykle mleczko z kartonika...i tak smarowac za kazdym razem jak zrobi nawet tylko siusiu :ico_oczko:
siemie dziala np kajaco i przeciezapalnie ,mleko zawiera np wapno ktore uszczelnia scianki :ico_oczko: ..zreszta o siemieniu mozna cos znalezc w necie :-)

zycze zdrowka dla dziecka :ico_buziaczki_big:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość