Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

26 maja 2008, 21:06

Lalunia pannica Ci rosnie na cud!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

26 maja 2008, 21:49

Lalunia, tak tak laseczka ze hej.

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

26 maja 2008, 23:33

Dziewczyny pomóżcie:(

Mój synio ma wielki czerwony placek na policzku, nie wiem od czego, ale chyba go boli, bo marudzi strasznie...( nie miał się od czego uczuli, ani nie mógł się opali, ja nie wiem co to:( ) mało tego odpycha pierś :ico_placzek: najpioerw nie jadł 6h a potem nie chciał złpa, normalnie odwracał głowę w drugą stronę :ico_placzek: Czy to możliwe, żeby on już nie chciał jeś cyca??? :ico_placzek: coś chyba mi sie obiło o uszy, że to się zdarza....

Co do tych pieluch Happy, o ja nie polecam!Nie są niby złe, ale dużo mniej chłonne...musze duuuuuuuuuuuużo częsciej przewijac, szybko przesiąkają, więc niby tańsze, ale szybhciej sie konczą, pwnie wychodzi na to samo co pampers.

[ Dodano: 2008-05-26, 23:37 ]
a oto mój skarbek:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

27 maja 2008, 08:27

żona, sliczny bobas :-) naprawde :-)

ja bym poszła do lekarza... bo moze cos mu jest, skoro nie chce cyca? a byl dokarmiany butla??

[ Dodano: 2008-05-27, 08:29 ]
no i jak ten placek wyglada?

[ Dodano: 2008-05-27, 08:58 ]
a nie ma takich plackow na przegubach, w zgieciach, za uszami?

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

27 maja 2008, 09:05

Dziewczynki, wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszego Dnia Matki!! :ico_prezent: Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to pierwszy Dzień Matki w życiu :-D Moja niunia miała dla mnie bobonierkę w kształcie serca, oczywiście tatuś łakomczuch od razu zjadł prawie połowę :-D A jak u Was wyglądał ten dzień?

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

27 maja 2008, 09:06

Ja dostalam od mojego szczęscia Drzewko Szczęścia, taki kwiatek sliczny w doniczce :ico_brawa_01: :-D ...no i ilion buziaczków mokrych sobie wziełam sama :-) :-D

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

27 maja 2008, 10:39

Anuszka pisze:no i ilion buziaczków mokrych sobie wziełam sama

hihihihihihihihihhihihihihihihihi

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

27 maja 2008, 18:20

basia24 pisze:Sylwia.O., a powiedz mi czy to moze sie cofnac zeby ona tego nie miala , ?? czy juz koniec amen jesli ma stwierdzone po wysypce ze to alergia pokarmowa to juz na zawsze????
Basiu nie na zawsze :) U nas było z Kubą troszkę inaczej bo Kubuś dostał alergii dopiero po pokarmach które sam jadł. Moje mleczko mu pasowało mimo, że ja jadłam uczulające go produkty. Likwidacja alergii albo raczej nietolerancji pokarmowej polega na eliminacji z diety dziecka uczulającego go produktu i po jakimś czasie np 2-3 miesiące wprowadzanie go znowu do diety malca i obserwowaniu czy nie ma reakcji alergicznej. U mojego Kuby uczulenie ujawniło się w wieku 6 miesięcy a na dobre skończyło się w wieku 14 miesięcy. Dodam, że uczulony był na bardzo wiele potraw m.in. mleko, jajka, banan, pomidor, czekolada, brzoskwinie i już nie pamiętam na co jeszcze ;) chyba na drożdże bo chlebka tez nie mógł.
Basiu powiem Ci tylko, że jeżeli macie alergię to tak do 10 miesiąca to ostrożnie z nowościami i dobrze obserwuj dzieciaczka bo potemmożna się szybko pogubić co było dobre a co uczulało :)
Anuszka pisze:a nie ma w zagieciach nog, rak, w pachwinkach, za uszami? ponoc najpierw tam szukaja alergii pokarmowej? nie?
Niekoniecznie. W tych miejscach to jest AZS (to tez alergia ale w postaci szorstkich czerwonych plam) a niektóre dzieci mają np tylko krosteczki. Mój Kubuś miał tylko na zgięciach kolan a moją Julkę jak wysypalo to po całości najmniej miała na buźce i nóżkach. Także każdy dzieciak chyba indywidualnie to przerabia.
Ja to już normalnie jestem spec od alergii hihihihihihih :ico_oczko:

Lalunia. Super panna Ci rośnie. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Żona a ten policzek to najlepiej pokaż lekarzowi. Może ma jakąś zmianę bakteryjną a może uczulenie. Bo dziecko tez może się uczulić z czasem. Np może dostać skazę jeżeli jadłaś sporo nabiału. Nie musi jej mieć od poczatku. Takie wredne te uczulenia są.

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

27 maja 2008, 19:00

Sylwia.O. pisze:Niekoniecznie.
oczywiscie, ze niekoniecznie ;-) tak tylko zapytalam, bo skaza tez sie moze tak zaczynac. Choc nie musi :-) Tak jak mowisz, to indywidualne.

[ Dodano: 2008-05-27, 19:02 ]
lalunia, zagladaj czesciej do nas :-)

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

27 maja 2008, 21:42

Sylwia.O. pisze:to tez alergia ale w postaci szorstkich czerwonych plam
dokładnie zuzka takie miala szorstkie i czerwone, pediatra mi powiedziala ze jak zuzka skonczy 3 miesiace to mam zjesc wlasne jogurt lub wypic mleko i zobaczymy dokladnie tak jak piszesz,
Sylwia.O. pisze:Ja to już normalnie jestem spec od alergii hihihihihihih
dokładnie :ico_brawa_01:
żona pisze:mało tego odpycha pierś najpioerw nie jadł 6h a potem nie chciał złpa, normalnie odwracał głowę w drugą stronę Czy to możliwe, żeby on już nie chciał jeś cyca??? coś chyba mi sie obiło o uszy, że to się zdarza....
moja zuzia tez mi tak robila to trwa 2 dni i przechodzi lekarka mi mowila ze dzieci tak robia zaraz po urodzeniu i okolo 2-3 miesiace, jesli karmisz piersia a dziecko dopajasz nap, herbatka z butelki czego nie trzeba robic podobno do 6 miesiaca to dziecko bardzo szybko moze polubic butelke i smoczek z butelki bo tam leci samo hahah a tutaj przy cycusiu trzeba sie jednak nameczyc i musze sie teraz juz lepiej starac i dlatego tak mi to wytłumaczono...

[ Dodano: 2008-05-27, 21:43 ]
Sylwia.O. pisze:Basiu nie na zawsze
to dobrze bo jak sobie pomysle ze zuzia mogla by przez cale zycie nie zjesc nap jogutra lub zjesc czekolady to mi sie ryczec chce :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-05-27, 21:46 ]
Sylwia.O. pisze: i po jakimś czasie np 2-3 miesiące wprowadzanie go znowu do diety malca i obserwowaniu czy nie ma reakcji alergicznej.
dokladnie to samo usłyszałam :ico_brawa_01: :-) dzieki jestes kochana dzieki za odpowiedz :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-05-27, 21:48 ]
AniaZaba pisze:A jak u Was wyglądał ten dzień?
u nas hmmm dostalam od zuzi róze, i tez sama sobie zabrałam buziaczki hahah ,acha i doddam ze zuzia wczoraj byla wyjatkowo grzeczna :ico_szoking:

[ Dodano: 2008-05-27, 21:49 ]
żona, sliczy mały bąbelek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość