Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

28 maja 2008, 18:32

witajcie


ja ost zaganiana jak sie patrzy,tzn przy maluszku,ktory uwielbia bycie przy cycku non stop :ico_olaboga: ,bywa tak,ze ciezko mi to WC wyjsc a juz nie wspomne o tym by cos zjesc,pokarmu mam jeszcze niezbyt duzo,wiec musze go dokarmiac butelka,by noce byly w miare ,ost chodzilam jak ćma,myslalam,ze padne w dzien a i w dzien trzeba bylo przeciez byc przy maluszku,szok
nie mam jak nawet was doczytac,teraz korzystam z okazji,bo moj M. mial wolne i siedzi z Natankiem
u mnie ok,przez to,ze zero nacinania i pekania to smigam juz od poczatku po porodzie,oby tylko mleczka przybylo i maly sobie pojadal nim,bo nie chce tych butelek :ico_sorki:
do mojej wagi przed ciaza pozostalo mi 4 kg zrzucic,ale niestety patrzac w lustro widac jak cale cialo zwietczalo,lato tuz,tuz,trzeba bedzie popracowac nad tym :ico_haha_01:
rozstepow zero,wiec super sie ciesze
moj jak ost na noc daje mu butle po cycku i doje sobie to spi tak po 3,4 godz i budzi sie na kolejne jedzenie,wiec nie jest tragicznie,choc byly takie 3 noce,ze spalam po 2 godz tylko :ico_olaboga:
bylam juz z nim pare razy na specerku
acha wiecie co,moj Natan chyba nie lubi bardzo sie kąpać,drze sie w nieboglosy,jakby go rozrywali,nie cierpi tez byc nagi,przy przewijaniu jest ten sam cyrk,
nie wiem co zrobic,by polubial to wszystko :ico_noniewiem:
ok bede uciekac,bo maly placze
do nastepnego,wtedy kiedy czas mi na to pozwoli

sciskam was wszystkie mocno

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

29 maja 2008, 08:34

Emalia co do kąpania to żaden niworodek nie lubie tego , polubi ok 3 miesiąca życia , wiec głowa do góry kochana, każdy maluch sie drze jak opętany w pierwszych miesiącach :ico_oczko:
ze spalam po 2 godz tylko
kochana ja spałam po 40 minut bo Fran non stop wisiał nawet w nocy przy cycku :ico_olaboga: a ze mnie bolało jak go karmiłam wiec łzy non stop i karmienie , juz mialam dosyc :ico_olaboga: :ico_olaboga:
ale ciesze sie ze u Ciebie wszystko oki i Nathan jest zdrowy :ico_brawa_01:

u nas rozwolnienie u Frana od 4 dni :ico_olaboga: ale mega rozwolnienie, wiec albo wirus jakiś albo zęby bo innych objawów typu gorączka nie ma :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

29 maja 2008, 18:00

hej
i ja korzystam z chwilki
a wiec maly sobie nadal nie pojada,wczoraj sciagnelam z dwoch piersi 50 ml i wypil to a po godz placz,wiec dostal butle a na niej przespal 3 godz,nie wiem,moze moj pokarm jest jakis nie taki,butli wypil znow jakies 60ml,a pozniej prawie 90 az w szoku bylam
dzis wybralam sie na taki kurs karmienia-czy inaczej szkole
byly tam same irlandki i nadawaly jedna przez druga,nic mi nie pomogli tam,kazali karmic itd,a moj Natanek moze od cycka nie odchodzic a to juz czasami wykancza jak i plecy mi odpadaja
bylam przed chwilka z nim na pierwszym takim dluzszym spacerku godzinnym,cieplo jest wiec milo sie spacerowalo,szkoda,ze brak towarzystwa :(
posluchajcie a bedzieci dopajac maluszki herbatkami??
ja znalazlam w ruskim sklepie herbatke z kopru wloskiego i jakas ziolowa ,ale one sa od 1 miesiaca
moja mama mi wczoraj mowila,zeby go dopajac i ze w ten sposob sie go troszke przetrzyma,nie wiem co o tym myslec,a co do herbatki z kopru wloskiego to pilam nawet2 razy dziennie i tez mi mama odradzila ja tak pic,bo ponoc maluszkowi taka herbatke tez mozna zrobic niezla rewolucje w zoladeczku
nie wiem,kurcze i tak zle i tak zle
sama mam byle jaki dostep do herbtek dla siebie czy dziecka
takich jak plantex czy inna np laktacyjna :ico_zly:
moj spadl na wadze,wazyli go dzisiaj i wazy teraz 2995 g


ide cos przekasic i sie napic,bo Natanek jeszcze lula

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

29 maja 2008, 20:00

Emalia to normalne, ze maluszek traci na wadze po przyjsciu ze szpitala i tak powino być bo kazdy maluch tak ma, po drugie ja bym nie dokarmiala herbatkami bo on jeszcze za mały jest, a po trzecie nie masz pokarmu boo dokarmiasz butlą i w ten sposób dajesz "znać " piersiom, ze nie mają wytwarzac tyle pokarmu, a maluch wierz mi jest najedzony z piersi tylko Tobie sie wydaje ze nie jest, takie maleństwo ( tak mi tłumaczyli w szpitalu i czytałąm w książkach) ze nie potrzebuje tyle pokarmu jako jedzenia tylko taki maluszek musi "zmusić" Twoje piersi do produkcji pokarmu wiec jeśli Ci zależy na karmieniu piersią to dawaj mu jak najczesciej pierś, a jesli nawet pije Ci po 3 min to starcza wierz mi, a jesli chcesz zostac na butli to zostan bo jak go bedziesz czesciej dokarmiac butla topiersi nie beda tyle mleka prosukowac a i Nathanowi lepiej bedzie sie z butli ciągło bo przy butelce dziecko " nie musi sie męczyć" a ssąc pierś musi troche wysiłku w to włożyc
sorry ze sie mądrze, ale nie robie tego złośliwie tylko próbuje Ci pomóc to wszystko zrozumieć :ico_oczko:

martam21
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 20 lis 2007, 14:21

30 maja 2008, 14:28

Hej Dziewczynki!!!
pogoda ostatnio nie taka zla, prawda?Choc cisnienie chyba spada, bo spac mi sie chce nieslychanie.
Mikusia1, czy ty czasami nie jestes z Arklow? Bo takiej burzy wlosow na ulicy nie sposob przegapic!!! :-D
milego dnia i pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

30 maja 2008, 22:37

witajcie
Mikusia1, czy ty czasami nie jestes z Arklow? Bo takiej burzy wlosow na ulicy nie sposob przegapic!!!
tak jestem :-D :-D :-D
a co znasz mnie? a ty tez jestes z Arklow??
:-D :-D :-D

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

30 maja 2008, 23:59

martuchafrost, dziekuje i rozumiem to,walka moja trwa,nie poddam sie tak szybko w koncu maly ma dopiero tydz

uciekam spac

sciskam was wszystkie i przepraszam za brak czasu :ico_sorki:

martam21
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 20 lis 2007, 14:21

31 maja 2008, 00:40

tak jestem :-D :-D :-D
a co znasz mnie? a ty tez jestes z Arklow??
:-D :-D :-D
Nie, nie znam Cie :-)
Ale wlasnie sie przeprowadzamy do Arklow i jechalam samochodem i mignela mi glowka Twojej coreczki!!! :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

31 maja 2008, 21:09

witajcie
ja stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: na moje urodzinki i jeszcze dla tych co moga :ico_zdrowko: :ico_zdrowko: :ico_zdrowko: :ico_zdrowko: :ico_zdrowko: i dla niektorych to bezalkoholowe lub soczek :-D :-D :-D :-D
my dzisiaj caly dzien w biegu rano na tym carbootsie faje rzeczy sa ale kupilam tylko Wiki posciel w kucyki Pony i 6 kucykow i jakis tam may domek Wiki ma frajde hihi a ja tez bo ona sie tym cieszy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
tym sposobem mnie tez sprawia przyjemnosc bo ja tez kiedys chcialam miec takie kucyki :-D :-D
no i bylismy na farmie zwierzat bylo fajowo mam niezly prezent na urodzinki bo kolega stawial hihi
wkleje jutro fotki bo jestem zmeczona
i jeszcze jak wrocilismy to mnie tak mocno glowa rozbolala i wymiotowalam nawet pare razy :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
masakra jeszczes ie troche zle czuje mam nadzieje ze to minie :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
przepraszam ze tylko o sobie :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
a
ale jutro was doczytam :ico_wstydzioch:
mam nadzieje ze wybaczycie
buziaczki kochane :ico_oczko: :ico_oczko:
Nie, nie znam Cie
Ale wlasnie sie przeprowadzamy do Arklow i jechalam samochodem i mignela mi glowka Twojej coreczki!!!
oj jak fajnie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
to sie bedziemy mogly blizej poznac :-D :-D
a kiedy sie przeprowadzacie>???

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

01 cze 2008, 00:52

mikusia1, Obrazek
Kochana odrobinke spoznione ale bardzo szczere zyczonka!Zycze ci mnostwo usmiechu na codzien, zdrowka,pociechy z Wiki i zeby spelnily sie wszystkie twoje najskrytsze marzenia,szczegolnie jedno takie malenkie pod serduszkiem :ico_oczko:

emalia30, przepraszam jesli podwaze autorytet twojej mamy ale co do picia herbat koperkowych to nawet powinnas pic :ico_olaboga: pomoze to Natankowi w trawieniu i w ten sposob byc moze uda wam sie omonac problemy kolkowe :-)
A maluszka narazie nie dopajaj on jest malenki i tak jak pisze Marta przystawiaj jak najczesciej do cycusia bedzie tyle pokarmi ile trzeba ja wiem i rozumiem jakie to moze byc uciazliwe na poczatku ale to jego pierwsze dni ,tygodnie zycia i dopiero wszystko sie normuje.Ja jak urodzilam Olka 29 czerwca to dopiero po 6 tygodniach pediatra mi pozwolila dopajac herbatka rumiankowa pod warunkiem ze bylo bardzo goraco a tak tylko cyc bo podobno nawet jak jest upal to pokarm staje sie rzadszy i nie konieczne jest dopajanie ale odrobinka dla lepszej pracy jelit nie zaszkodzi :-) Polecam herbatki bobovita albo hipp granulowane :-) szybko sie przyzadza i sa pyszne :-) A tam jest Emilka ze od 1 miesiaca zycia czyli od poczatku mozna podawac -nie po 1 miesiacu:-) Ale jesli maluszkowi nic nie dokucza-wstrzymaj sie :-) Aha jeszcze mi sie przypomnialo-polecam tez herbatki dla matek karmiacych wlasnie na bazie kopru i melisy dodatkowo albo ziloa mlekopedne ktore pomagaja zwiekszyc ilosc mleczka i uspokajaja :ico_oczko: Dziala tez ...piwo Karmi od czasu do czasu:ico_szoking: mojej mamy kolezanka mi doradzila i rzeczywiscie przybylo mleczka i na forum juz ktos o tym pisal :ico_haha_01:
Duzo cierpliwosci zycze buziaki dla was :-)

Ja rzadziej teraz zagladam na forum sama nie wiem zapal stracilam czy co :ico_olaboga: obiecuje poprawe pozdrawiam mamuski pa!

[ Dodano: 2008-06-01, 00:56 ]
mikusia1, zdjecia superowe :ico_brawa_01: na pewno wybierzemy sie do Zoo moze nawet jutro bo z okazji Dnia Dziecka jedziemy na wycieczke ze znajomymi tylko oni cos wspominali o Wiosce Piratow :ico_haha_01: rano mamy sie zdecydowac :-)

martam21, ale numer :ico_szoking: masz racje Wiki wlosow na zywo nie sposob nie zauwazyc :ico_haha_01: Ale sie wam fajnie zlozylo ze bedziecie w jednym miescie :ico_haha_01:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość