lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

26 lut 2008, 10:55

Cześć Nowa!!! A Ty ciągle pracujesz?
Super wiadomość z tym dofinansowaniem :ico_brawa_01:
Ja nie mogę siedzieć prosto, bo mały się denerwuje - zaczyna mnie boleć podbrzusze, a mały kopie wkurzony. Muszę siedzieć odchylona do tyłu, chociaż brzuszek nie jest jeszcze taki duży :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

26 lut 2008, 10:57

A czemu taka minka, ja lubię teraz chodzić do gina, jak mówi mi że z niunią wszystko ok, to od razu mam lepszy humorek.
Lulu_ to ja poproszę przepis na ten kremik z porów.
A mi gin nic nie wspominał o glukozie, ale we wtorek jak będę i nic nie powie to sama sie upomnę :ico_oczko:
No i powiem, że nie wyjdę jeżeli nie zrobi mi Usg, chce te nereczki zobaczyć i sprawdzić czy siurak nie wyrósł mojej niuni :ico_oczko:

A mój brzuszek już gigant :-D No i mała nie lubi jak siedzę pochylona do przodu, wtedy wierzga. Wiecie ja kopniaczki czuję już bardzo bliziutko żeber, czasami cały brzuch faluje, ale ja to tak lubię :-)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2008, 10:59 przez spinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

26 lut 2008, 10:57

lulu_ pisze:bo dziś idę do gina


To koniecznie daj znać, jak poszło

[ Dodano: 2008-02-26, 10:01 ]
lulu_ pisze:Cześć Nowa!!! A Ty ciągle pracujesz?


Tak chodzę do pracy. Ale prawde mówiąc coraz ciężej wysiedzieć, te 8 h :ico_noniewiem: . W przyszłym tyg. mam wizytę, zobaczę co i jak i wtedy zadecyduję, czy bedę dalej pracować, czy na zwolnienie :-)

lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

26 lut 2008, 11:03

spinka, bo ten gin jest okropny. Straszy mnie i głupoty gada...
O glukozę się nie martw, bo to robi się później - między 24 a 28 tyg. Ja musiałam mieć wcześniej, bo miałam utraty przytomności i złe wyniki badania glukozy.
USG to pewnie, ze bym chciała :-D U mojego gina to tylko serduszka posłucham.
No a może mnie w końcu ktoś zbada?!?! Wiecie, ze pierwsze i ostatnie badanie gin w ciąży miałam 8 listopada :ico_szoking: To w stylu brytyjskim :ico_oczko:
A przepis zaraz podam, oby mój komp jeszcze kilka min wytrzymał :ico_sorki:

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

26 lut 2008, 11:03

Właśnie o wózeczku doczytałam, wcale Ci się nie dziwię, że nie wysiedzisz. Prosimy o zdjęcia :ico_sorki:

Lulu_ zapomniałam o tym Twoim nienormalnym ginie, ale to że Cię nie badają ginekologiczne to normalnie skandal, a co jak zapytasz o kondycję szyjki to co Ci wtedy powie?
Serduszka ja tez posłucham.
A co do tej glukozy to ja pewnie następną wizytę będę miał na początku kwietnia a to już będzie u mnie ok 30 tygodnia, więc teraz powinien mi powiedzieć, no zobaczymy...
Ostatnio zmieniony 26 lut 2008, 11:07 przez spinka, łącznie zmieniany 1 raz.

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

26 lut 2008, 11:05

Cześć :ico_ciezarowka:
ale dziś piękną pogodę mamy. Zaraz się wybieram na spacerek z Córcią :)
spinka pisze:, chce te nereczki zobaczyć

mi gin mówił, że jeżeli z nerkami u Dzidzi jest wszystko dobrze, to na USG ich nie widać....
Wieczorkiem muszę pomalować włosy, bo mam straszne odrosty po moich czerwonych pasemkach... mam nadzieję, że mi wyjdzie :)

lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

26 lut 2008, 11:06

NOWA, ja chodzę na zmianę - do pracy i na zwolnienie, tak już od 2 miesięcy. Ciekawe jak będzie teraz - bo dziś ostatni dzień zwolnienia.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

26 lut 2008, 11:07

mojamaja.corcia, witaj, korzystaj ile wlezie z pieknej pogody, miłego spacerku :-) U mnie za oknem tez cudnie, chyba sama na chwilę wyskoczę :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

26 lut 2008, 11:08

Moja.maja witaj, u nas tez pogoda zapowiada sie super!
A za info o nerkach dziękuję :ico_sorki:
Poprosiłabym o zdjęcie ale zaraz na mnie siądą bo ja już dawno nie wklejałam i będzie ....

lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

26 lut 2008, 11:11

Składniki:
- 3 ładne pory (tylko białe części)
- 2 ziemniaki
- 1 litr bulionu warzywnego
- 250 ml mleka (3.2-proc.)
- 120 ml gęstej śmietany (22-proc.)
- masło do smażenia
- sól
- pieprz
- gałka muszkatołowa
- posiekana natka lub szczypiorek do posypania

Sposób przyrządzania:

Dokładnie oczyść pory, starając się usunąć całą ziemię spomiędzy liści. Opłucz je i pokrój w plasterki. W rondlu rozgrzej masło, wrzuć pory i podduś, uważając, aby się nie przyrumieniły. Po paru minutach dodaj obrane i pokrojone w kostkę ziemniaki, wymieszaj, wlej bulion. Nie sól, bo bulion jest słony. Gotuj na małym ogniu, a gdy ziemniaki będą miękkie, zmiksuj zupę na gładki krem razem z mlekiem. Przypraw do smaku pieprzem, gałką muszkatołową i - jeśli trzeba - szczyptą soli, połącz ze śmietaną, zagotuj, mieszając. Przed podaniem posyp natką albo szczypiorkiem. Podawaj najlepiej z groszkiem ptysiowym

To jest przepis z netu, ale robiłam już kilka razy i wychodzi świetnie. Daje jednak całe pory, a rezygnuję ze śmietany i gałki muszkatołowej.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość