NICOLA_1985

4 ząbki????

03 cze 2008, 15:29

słuchajcie dziewczyny... czy jest możliwe żeby rosły 4 zęby na raz??? moja Karolina ma 8 miesiecy do tąd nie miała zębów.. od jakiegos tygodnia może troche dłużej zmieniło sie jej zachowanie jest bardziej nerwowa płaczliwa wsadza ręce i nogi do buzi a ja w buzi wypatrzyłam 4 wypukłości 2 to dolne jedynki a nastepne 2 to chyba dolne dwujki... nie wiem.. takie dość wypukłe to jest i karolina tak jakby bardziej uskarza sie na te drugie ząbki... wyglada na to ze te dwujki chyba nawet wyjdą prędzej.. ale nie wiem czy to wogole jest mozliwe... z tego co wiem najpierw wychodza dolne jedynki potem górne i tak na zmiane pozniej dolne dwujki potem górne itd no chyba ze ja cos nie doczytałam..

lilo

03 cze 2008, 15:36

Kolejność wychodzenia zębów często nie jest książkowa. Kilka zębów na raz też się zdarza.
Wychowywanie dziecka to jedna wielka przygoda, bez względu na to ile książek pomocniczych się przeczyta :ico_oczko:

NICOLA_1985

03 cze 2008, 15:44

no to będzie chyba masakra.. bo Karola nawet gorączki mi dostała dzisiaj od tych zębów :ico_szoking: i płakała

NICOLA_1985

03 cze 2008, 17:42

no to dobrze to mnie uspokoiłyście bo myślałam już, że coś jest nie tak...

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

03 cze 2008, 18:08

NICOLA_22, ale jak przezyjesz bedziesz miala 4 z glowy :-D Mi po jedynkach wyszly gorne dwójki np.

NICOLA_1985

04 cze 2008, 09:42

a jeszcze takie pytanie... czego używałyście do uśmierzania bólu przy ząbkowaniu? ja na razie używam żelu Calgel, być może na jedynki będzie wystarczający ale na reszte zębów zwłaszcza trzonowych chyba trzeba będzie używać czegoś mocniejszego.. a te kły co Karolce wychodza to chyba ja bardzo bolą bo aż płacze mi z bólu.. serce sie kraje ale co zrobić??? mi juz czasem ręce opadają

[ Dodano: 2008-06-04, 10:13 ]
i jeszcze jedno pytanko.. może wyda sie dziwne ale zapytam :-) ile mniej więcej czasu zajmuje zębom wyrznięcie się z dziąsła. ile czasu zajęło to u waszych maluchów od momentu gdy zauwazyłyście, ze na dziąsłach pojawiły się "twarde wypukłości" - i widac było ze to sprawia dziecku ból..

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

04 cze 2008, 10:25

NICOLA_22, Alicja ma dopiero dwa ząbki (dwie dolne jedynki) i idzie jej dolna dwójka. Każde dziecko idaczej się rozwija. Syn koleżanki zaczął ząbkowanie od trzonowych..........
Jeśli chodzi o ból to najpierw staram się złagodzić go sposobami naturalnymi, napoczątku był zimny gryzak, posmarowanie dziąsełek lodem, teraz daję jej schłodzone jabłko albo marchewkę. Daję jej też do picia herbatkę z melisą z bobovity albo zaparzam słabą meliskę (to stosuję na noc) Kiedy to nie pomaga nakładam żel (ja mam bobodent), kiedy już naprawdę jest marudna, daję czopek, a w skrajnych wypadkach aplikuję Nurofen dla dzieci.

NICOLA_1985

04 cze 2008, 10:30

no to dużo ciekawych sposobów :-) dzięki musze coś wypróbować. a jak długo wyrzynają się zeby? to tez bywa róznie?

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

05 cze 2008, 11:31

nicola z tym czasem wyżynania się sąbków to różnie bywa. jadze np. dolne jedynki wyszły praktycznie w dwa dni :ico_noniewiem: za to górne najpierw sie pojawiły a jak dziasełka sie rozpulchniły to sie schowały i w efekcie gdzies 2 tyg to trwało :-) Na szczęście Jaga ani nie marudziła za bardzo ani tym bardziej nie cierpiała podczas wychodzenia ząbków. Polecam jednak zamiast zeli na dziąsła (daja bardzo krtokowaly, praktycznie kilkuminutowy efekt) czopki Viburcol. Są roślinne, homeopatyczne i lekko uspokajają - dostepne w aptece bez recepty. My je testowałysmy podczas ząbkowania raz, ale są równie dobre gdy dziecko bywa niespokojne lub rozdrażnione z innych powodów, przez któr ma np. problemy ze snem (np. alergia skórna).
Wypróbuj.

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

05 cze 2008, 13:27

nicola pewnie że cztery sztuki na raz to możliwe, u nas ostatnio wyszły razem trzy perełki.
Moja córcia ząbkowanie coraz to lepiej znosi choć na początku była masakra - marudzenie, nieprzespane noce, nikły apetyt.. :ico_placzek: W naszym przypadku żele na dziąsła niewiele pomogły ze względu na to że działały tylko doraźnie.. :ico_noniewiem:
Gdy mała bardzo cierpiała przed snem podałam jej kaszkę z meliską - na gęsto lub z butli + Panadol dla dzieci i wstawała radosna i wypoczęta :ico_haha_02: Gryzaczki nie zdały u nas egzaminu ale sucharki czy ogórek kwaszony (wcześniej umyty w wodzie; jecho chropowate kuleczki przynosiły ulgę w ciągu dnia) owszem!
Cierpliwości i powodzenia :ico_haha_02: :ico_brawa_01: :ico_haha_02:

[ Dodano: 2008-06-05, 13:29 ]
Co do czasu wyżynania się ząbka - z obserwacji własnej wynika że około tygodnia :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość