Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

06 cze 2008, 10:49

Ale mnie dawno nie było :ico_olaboga: ale już wszystkie zaległości przeczytałam i się przyłączam.. Zuzia mimo że lutówka a nie marcówka też nie za bardzo chwyta, jak już złapie grzechotkę i ją obślini to za chwilę rzuca tak że leci przez pół pokoju. Wczoraj dopiero zauważyłam że śmielej wyciąga prawą rączkę po zabawki, a lewa w tym czasie jej goni jak u noworodka. Lekarz mówi żeby się nie przejmować, bo z dobrym chwytaniem ma czas do 5 miesiąca.. Przeczytałam że Wasze dzieciaczki na nogi stają :ico_szoking: moja siada na pupę i wtedy ma najwięcej do powiedzenia :ico_brawa_01: całkiem inaczej gaworzy niż miesiąc temu, teraz wydaje odgłosy skrzypiących drzwi i robi brum brum (oczywiście po swojemu) cała wtedy jest upluta :-D W ubiegłym tygodniu wprowadziłam truskawki i nic jej nie jest :ico_brawa_01:
Do spacerówki chcę ją przesadzić do miesiąca czasu (zobaczymy) nie chcę jeszcze obciążać jej kręgosłupa, ale leżenie plackiem też nie zawsze jej się uśmiecha, dobrze że mam taki wózek w którym można jej podnieść oparcie, to czasem jej podnoszę, tylko wtedy nie mogę jechać bo nie ma pasów.
Chcę kupić jakąś fajną i koniecznie lekką spacerówkę do 400 zł. Możecie coś polecić?

Acha i jeszcze jedno.. strasznie duże te wasze dzieciaczki moja w środę była u lekarza i ma 5900. (waga urodzeniowa 3320 ale straciła powyżej 10% do 2900) przybiera dobrze, od soboty zacznę jej podawać herbatkę. Do tej pory piła wodę mineralna przegotowaną albo wodę z probiotykiem na te sraczki. A inne jedzenie zacznę wprowadzać jak skończy 5 miesięcy. A za kilka dni zacznę jej dawać soczek z marcheweczki :ico_brawa_01:
Trzymam kciuki za wszystkie bolesne odparzenia, bo przy tych upałach to pewnie będą się zdarzać częściej. Z dnia na dzień będzie lepiej!! Boże! za 10 dni kończy mi się macierzyński, jak to zleciało!! :ico_olaboga: No to zajrzę jutro :ico_papa:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

06 cze 2008, 10:55

zirafka, czemu zniknelas z przysłów? cos rzadko jestes

a bo teraz to tak nie za bardzo mam czas bo mąż ma 2 zmianę i dopołudnia nie za bardzo jak sie jest dopchać do kompa a popołudniu jestem a spacerze i tak jakos Was niestety zaniedbuję :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: ale sie poprawie. Obiecuję!!!
Widzę, że zmieniłas zdjęcie musze i ja to zrobić. Super Olinek wyszedł!!!!

[ Dodano: 2008-06-06, 10:55 ]
A doszedł juz do Ciebie ten leżaczek???

[ Dodano: 2008-06-06, 11:11 ]
zirafka, jadlas cos nowego?

no cóż zjadłam truskawki ale były to z mojej działki niepryskane ... może za duzo na raz ???

[ Dodano: 2008-06-06, 11:14 ]
od soboty zacznę jej podawać herbatkę.
ja Kubusiowi juz od dawna podaję herbatkę z koperku.
Boże! za 10 dni kończy mi się macierzyński, jak to zleciało!!

no faktycznie zleciałao. Nim się obejrze i mi zleci :ico_szoking: :ico_szoking:
I co zamierzasz robić???

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

06 cze 2008, 16:23

no i zobaczcie co mi sie narobiło :ico_placzek:

Obrazek

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

06 cze 2008, 16:57

O kurde.... Wygląda strasznie!!! U nas na szczęście nie mamy tego problemu. Lalunia ratuj biedna dupcię. Słyszałam, że alantan jet dobry.

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

06 cze 2008, 17:04

to jej wyskoczyło błyskawicznie :ico_noniewiem: w ciągu jednej nocy, wczoraj przed snem jeszcze tego nie miała :ico_noniewiem:

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

06 cze 2008, 20:18

lalunia, bidulo, tak ja tez jestem za alantanem chociaz nam pomaga sudocrem, ale jak Wam nie pomaga sprobuj czyms innym.

basia24, kochana a nam lekarka mowila ze nic co z mlekiem nie moge jesc i pic, czyli nawet drozdzowek, ciastek cukierkow, jedyne dopuszczalne to te owocowe, lody zabronioine..generalnie mam zabronione wszystko co z mlekiem, nawet sladowe ilosci moga zaszkodzic i mojemu chyba szkodza, zaraz na buzi wyskakuje, nawet po 1 czekoladowym cukierku malego wyrzucilo. ale jak Twojemu maluszkkowi po drozdzowce nic nie bylo to nie pekaj.. mi lekarka powiedziala ze za jakies 14 dni mam sprobowac zjesc wypic mleko by sprawdzic czy nadal jest uczulenie, jak tak to na 4 miesiace odstawic no i potem znowu proba. moze jak jesz drozdzowke i nic nie wyskakuje to znaczy ze juz mozesz mleko.. :-D sprawdz, wypij szklanke mleka albo kakao i zobacz czy malucha wyrzuci..

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

06 cze 2008, 20:43

Cytat:
Boże! za 10 dni kończy mi się macierzyński, jak to zleciało!!

no faktycznie zleciałao. Nim się obejrze i mi zleci
I co zamierzasz robić???
Na razie będę siedzieć za darmo w domu, bo nie zostawię dziecka nikomu!! A jak skończy 6 miesięcy myślałam żeby wrócić do pracy, Już jestem po rozmowie z bosem i na 4-5 godzin mnie weźmie z powrotem póki Zuzia nie skończy roku. Zostawiłabym ją z ojcem moim na te kilka godzin ale się strasznie boję.. On ma swoją teorię szczególnie jesli chodzi o dietę dziecka.. już by chciał dać Zuzi rosołu i kiełbasy :ico_zly: a wiem co jej da jak nikt nie bedzie widział???
lalunia, nam też pomaga sudocrem, ale czegoś takiego to nie miała. Ja bym z tym poszła do lekarza bo to może być uczulenie na pieluchę. Mojej koleżanki córka dostała krostki po całej dupce po Hugisach i teraz tylko Pampersów może używać.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

06 cze 2008, 21:06

Na razie będę siedzieć za darmo w domu, bo nie zostawię dziecka nikomu!!

ja zamierzam zrobić to samo. Myślę posiedziec do końca tego roku a później to się zobaczy. Mam jeszcze zaległy urlop i tegoroczny więc do końca sierpnia jakos to mi zejdzie. W styczniu Kubuś juz będzie miał 10 miesięcy więc już łatwiej będzie się zajmowac mojej mamie - jak oczywiście pójdzie na emeryturę :ico_noniewiem:

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

06 cze 2008, 21:25

ja planuję wziąc rok wychowawczego, tylko nie wiem, jak to bedzie wtedy z kasą :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

06 cze 2008, 21:56

tylko nie wiem, jak to bedzie wtedy z kasą

właśnie i tu jest problem!!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość