Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Czy należy mi się zasiłek??

05 cze 2008, 14:37

Własnie ukonczylam technikum czekam jedynie na egzamin praktyczny...no ale jestem osoba bezrobotna a na dodatek w ciązy w 9 tyg.... w małzenstwie dopiero bede za miesiąc. czy przysluguje mi jakis zasilek macierzynski lub bezrobotny?? chyba tak no bo jakby nie patzec narazie to jestem bez dochodow ...a pracy niestety nie moge podjac....mąz przyszly ma dobra sytuacje finansową ..ale normalnie w papierach ma wpisane tylko 1000 zł ze zarabia.....natomiast niby jakjestem na utrzymaniu rodzicow to dochod calej rodziny 1500 zł i to nie zawsze... pomózcie bo nie wiem czy sie zglaszac do urzedu pracy

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

06 cze 2008, 21:41

A jesli bedziecie mieszkac z rodzicami, to nie wiem jak to wyglada, musisz sie dowiedziec w MOPSie czy ich dochody takze sie wtedy licza.
Nie liczą się. Miałam ten sam problem, bo nie wiedziałam czy nam będzie przysługiwał rodzinny. Pani w MOPSIE powiedziała, że możemy złożyć wniosek o rodzinny bo konkubinaty liczą się jako pełna rodzina (taki manewr żeby nie nadużywać zasiłkow dla samotnych matek).
Składaliśmy zaświadczenia o dochodach, moje zaświadczenie z uczelni, że jestem studentką i wniosek z MOPSU.
Powinniście też dostać dodatek do rodzinnego w wysokości 1000zł.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość