Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

10 cze 2008, 16:20

lulu_, najlepszy by był brak nacięcia i pekniecia ale na to jakos nie licze.... moja kuzynka nie dośc że ja nacięli to jeszcze pekła i szyli ją kupe czasu potem. no ale nawet szybko jej sie wszystko pogoiło.
kurcze, najgorsze jest to nieznane, nie wiemy tak naprawde co nas czeka, tzn. ogólnie wiemy- poród, ale juz poza tym wszystko jest niespodzianką. :ico_olaboga:

lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

10 cze 2008, 16:21

dziwnie tak bez skurczy, bez bolu plecow i w ogole.
janoszka, mnie jeszcze nic nie bolało :-D Obrzęków też prawie nie mam. Zastanawiam się czy moje dziecko nie zapomniało, że to już pora szykować się do wyjścia :ico_oczko: Wczoraj na KTG udowodnił, że leniuszek z niego. Większość dnia przesypia i mam problem nawet z liczeniem ruchów, bo tak rzadko się przebudza :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-06-10, 16:24 ]
najlepszy by był brak nacięcia i pekniecia
Przy pierwszym porodzie i z nie najmniejszą dzidzią to naprawdę mało prawdopodobne, no ale może komuś się uda :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-06-10, 16:27 ]
Ja to już się nie łudzę....
Miałam nadzieję, że jeśli dużo nie przytyję i będę natłuszczać skórę, to chociaż rozstępów uniknę. No i niecałe 8 kg + (chociaż przed porodem nie byłam chudzinka, to nadwagi też nie miałam), wydałam sporo kasy na kremy i do 37 tyg było idealnie. A teraz z każdą godziną ( nie dniem) coraz więcej tego paskudztwa i piecze, ciągnie aż czasem łzy się cisną do oczu jak mały jeszcze się pod nimi przeciągnie :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-06-10, 16:30 ]
Marta26, damy radę :-D Jak czytam nasze rozdwojone mamusie, to się pocieszam, że niezależnie od tego co przejdziemy, szybko zapomnimy o bólu i będziemy rozkoszować się każdą chwilą spędzoną z bąbelkiem :-D

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

10 cze 2008, 16:50

u mnie też pojawiły sie rozstepy tylko na szczescie nie sa centralnie na brzuchu a raczej z boku, na biodrach. tam miałam juz z okresu dojrzewania wiec pare więcej mnie nie dobije, byleby na brzuchu nie było :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
lulu_, ale Ty malutko przytyłaś, zazdroszcze :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

10 cze 2008, 17:08

Hej

Ja jeszcze przed ściaganiem szwów, troche sie boję, bo coraz bardziej boli, a raczej piecze, ale mam nadzieje, ze po bedzie lepiej :ico_oczko:

Co do nacięcia to ja wiedziałam ( i widziałam) kiedy byłam nacinana, czułam, ale w ogóle nie bolało (przy parciu to pikuś), a rozerwania to w ogóle nie poczułam :ico_noniewiem: , za to naciks lekarza na brzuch oj tak :ico_olaboga: , ale i wielka ulgę jak malutka juz była na zewnątrz. w ogóle te skurcze pod koniec, jak mała wpychała sie w kanał rodny były dla mnie gorsze niz te parte, normalnie czułam jakbym kupę chciała zrobic, jakos inaczej to sobie wyobrazałam, dlatego też uważam, że nie ma co sie bronic przed lewatywą, mi zrobili, ale mnie juz rano w domu przeczyściło tak konkretnie, ze właściwie nie była mi potrzebna.

Co do pieluszek to ja już druga pakę kupiłam od 2-5 kg (pampers) i tak wydaje mi się, że sa duże (a Pola przeciez nie taka mała), i czsami kupa i siku potrafi sie wylac :ico_haha_01: Właśnie sie zastanawiałam, nad jakimis innymi, ale nie wiem, czy są jakies lepsze.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

10 cze 2008, 17:19

ja już zmykam powoli, zaraz jedziemy do rodziców, jutro po poludniu postaram sie zameldowac :-D

lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

10 cze 2008, 18:09

NOWA, dzięki za odpowiedź :ico_sorki:
Wrzucić jeszcze jakieś fotki Poli. Tak fajnie jest oglądać Wasze słodkie maleństwa :-D

Jak się sprawuje wózeczek na spacerkach?

Awatar użytkownika
Tuska
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1041
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:06

10 cze 2008, 19:23

otworzyłam paczke pieluch (3-6 kg) żeby pare dac do torby póki co i wiecie co o mało sie nie poryczałam jak zobaczyłam jakie one malutkie :ico_szoking: to ja juz nie chce widzieć tych 2-5 :ico_olaboga:
my uzywamy tych 2-5 i i tak trzeba je wywijac, bo pepek sie trzyma. na razie poszlo 1,5 paczki i idzie coraz szybciej :ico_haha_01: dzis poszly 3 w 10 minut, przebralam kupe i jak ubralam pampka to poszla nastepna :ico_oczko: jak przebralam to nie zdazylam jeszcze go zapiac i bylo siku :ico_olaboga: i przebieranie od nowa :ico_haha_01:

kurde lewa piers mam wieksza niz prawa i caly czas twarda.. nie chce byc niesymetryczna, nie wiem co z tym robic, jak bede odciagac to bedzie jeszcze wiecej chyba pokarmu :ico_olaboga: a jak tylko dotkne pierci to mi sie z nich leje :ico_szoking: i ja sie balam ze pokarmu nie mam, bo przez pierwsze 2 doby to nawet mialam mniej niz w ciazy :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-06-10, 19:24 ]
siunia Natan sliczny! i niesamowicie podobny do Milana :ico_brawa_01: podziwiam za szybki powrot do formy :ico_brawa_01: jestes chyba rekordzistka!

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

10 cze 2008, 20:21

cześć dziewczynki!
wróciłyśmy dopiero dzisiaj do domu bo mała miała żółtaczkę.
pokażę wam ją:
to moje słonko:

ObrazekObrazek
buziaki dla wszystkich i dzięki za gratulacje

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

10 cze 2008, 21:00

kasiulinka, kochana coreczka jest sliczna, fajniutka, jeszcze raz gratuluje :ico_brawa_01: :ico_prezent: :ico_prezent:

Awatar użytkownika
Tuska
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1041
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:06

10 cze 2008, 21:05

kasiulinka, super ze juz jestescie w domu :-D wszedzie dobrze ale w domu najlepiej :-D :-D

ja tez wrzucam kilka fotek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość