fela
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 612
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:33

10 cze 2008, 22:18

witam po dlugiej nieobecnosci
wlasnie dzis wrocilismy z pl
padam na nos ze zmeczenia po podrozy.
konrad szalal u babci na maksa....
eve jesli ty siedzisz z dzieckiem w domu to najlepiej jakby child benefit wplywal na ciebie bo wtedy do emeryturki lata i skladki ci sie licza.i chyba zeby byl na ciebie ch b to musisz miec NIN.tak mi sie wydaje..... oczywiscie mozecie pobierac na meza ale to wtedy tobie nic na emaryture nie bedzie.

mroweczka no super wiadomosc,gratulacje :ico_brawa_01: .a to planowane czy wpadeczka :ico_oczko:

maarta fajny brzusio :ico_brawa_01:
martucha fajne fotki,slicznie wygladacie :ico_brawa_01:

beatka a co sie stalo,domyslam sie ze to po operacj juz.jak wszystko wyszlo????teraz bedziemy czekaly na twoje ponowne utracenie dziewictwa :ico_haha_01: :-D konieczni musisz zdac relacje :-D

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

11 cze 2008, 09:51

martuchafrost pisze:jak bedzie czekał na tel z agencji to sie napewno nie doczeka :ico_olaboga:


tylko jemu ciezko tak szukac nie znajac jezyka :ico_noniewiem:

fela pisze:eve jesli ty siedzisz z dzieckiem w domu to najlepiej jakby child benefit wplywal na ciebie bo wtedy do emeryturki


wole zalatwiac na niego bo ja jestem na urlopie wychowawczym w PL, wiec nie chce zeby jakies komplikacje pozniej byly.

dzisiaj wysle o ten child benefit, a o jakie inne benefity mozemy sie starac???
chyba jest jeszcze tax credits ale to wtedy jak M bedzie mial IN i Home Office???

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

11 cze 2008, 11:20

eve81 pisze: Home Office???
to do niczego nie jest potrzebna :ico_brawa_01: a jestem tu juz prawie 4 lata i nie potrzebowalam do niczego -tak samo jak moj maz :ico_nienie: strata kasy :ico_noniewiem:
eve81 pisze: child benefit
pewnie ze tak ,poza tym Cjild tax credit-roczny dochod nie moze przekraczac 58000F rocznie.
Working tax credit-jak Twoj maz dostanie prace-trzeba pracowac 30 h tygodniowo i miec ukonczone 25lat
Child Mintenance Bonus-dodotkowy bonus na utrzymanie dziecka
Child Mintenance Premium-dodatkowa premia na utrzymanie dziecka
Worm Front Scheme-zapomoga na ogrzanie mieszkania
Free milk,Formula and vitamins-darmowe mleko i witaminy dla dziecka
Housing Benefit and Councill Tax Benefit-przydatny bardzo dodatek na mieszkanie i zmniejszenie oplat za councill tax :-D ...
to to co ja wiem :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

11 cze 2008, 11:48

mmarta81, home office jest potrzebne do taxów. Ty jestes self employed, wiec go nie ptrzebujesz, ale reszta normalnych pracownikow nie dostanie taxow bez home office.

eve81, zdajesz sobie sprawe, ze jako, ze dziecko rodziłas w PL bedziesz czekac na Child Benefit ponad 16 tyg? Takie procedury - sprawdzaja czy w PL nie pobierasz na dziecko jakis zasiłkow.

To ze w PL jestes na wychowawczym to nie ma znaczenia (zakładajac , ze jest to wychowawczy bezplatny) i lepiej byłoby dla Ciebie, gdybys zrobila jak ci Fela radziła

Mróweczka GRATULACJE!!!!

Awatar użytkownika
Emilka_M
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:34

11 cze 2008, 12:03

eve81, podpisuje sie pod tym co Jasnie pani napisala :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

11 cze 2008, 12:43

Jasnie Pani :), to do child benefit tez musi byc Home office???

[ Dodano: 2008-06-11, 13:00 ]
dziewczyny kupilam przez neta insurance na samochod i niby na ostatniej stronie pisalo ze dziekuje za platnosc, ale mialo przyjsc potwierdzenie e-mailem a tu nic nie przyszlo :ico_noniewiem: i teraz nie wiem czy zaplacone czy nie//hmmm
mam nowa karte, ktora dzisiaj mi przyszla ale chyba jest aktywna bo jak pytalam siostry to mowila ze karta od razu jest aktywna i mozna nia placic\???

Awatar użytkownika
Emilka_M
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:34

11 cze 2008, 14:42

eve81, ja odpowiem z wlasnego doswiadczenia ze do child benefit home officie jest niepotrzebne bynajmniej odemnie go nie chcieli ale potrzebny jest NIN

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

11 cze 2008, 15:06

eve81, ja odpowiem z wlasnego doswiadczenia ze do child benefit home officie jest niepotrzebne bynajmniej odemnie go nie chcieli ale potrzebny jest NIN

dokladnie tak, bo child benefit nie jest taxem (czyli jakby takim zwrotem podatkowym), tylko czyms w rodzaju polskiego zasilku rodzinnego, nalezacego sie kazdemu dziecku w UK

A odnosnie karty to powinni ci razem z nia przyslac instrukcje jak ja aktywowac

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

11 cze 2008, 16:10

Jasnie Pani :) pisze:A odnosnie karty to powinni ci razem z nia przyslac instrukcje jak ja aktywowac
to chyba zalezy od banku bo np.ja swojej nie aktywowalam nigdy-no chyba ze kredytowke.A co do ubezpieczenia na samochod to pewnie jednak nie dokonalas tego zakupu :ico_nienie: bo powinny juz przyjsc ci papiery-wiec uwazajcie bo moj znajomy tak samo zrobil-jezdzil bezwiednie bez ubezpieczenia i policja go zatrzymala-dodatkowo mandat musial zaplacic :ico_noniewiem: no i poprawnie wykupic ubezpieczenie.Wiec warto to sprawdzic

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

11 cze 2008, 18:36

Eve dlatego wole zawsze telefonicznie kupić ubezpieczenie przez tel bo mam pewność ze napewno autko jest ubezpieczone
co do karty to ja tez nie musiałam nic aktywować :ico_olaboga:
a my na spacerku popołudniowym byliśmy i chociaż padało to jest ciepło :ico_olaboga:
Madziorka :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:
sto lat dla Leosia na 11 miesięcy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a gdzie Ty jesteś????????????????????????????
a Lucy juz nie bedzie z nami pisać ????

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości