Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

22 cze 2008, 09:57

delfi1, nie na sierpniowkach raczej zadna z :ico_ciezarowka: nie jest z naszego miasta :ico_placzek:
Ale poznalam 2 dziewczyny na Upragnionym malenstwie z Bydgoszczy... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Nawet umowilysmy sie na spotkanie..oczywiscie po moim porodzie.Bo teraz to nigdzie nie mam ochoty wylazic miedzy ludzi,hahhhha.Nie doklualabym sie na umowione miejsce :ico_olaboga:
A wracajac do szpitali i opieki...
Wlasciwie jedyny kontakt z lekarzem to mialam przy drugim porodzie.Lekarz sie zjawil aby przebic pecherz plodowy.W celu szybszego rozwarcia.Przebil i tyle go widzialam.To od poloznych wlasciwie zalezy jak wygladac bedzie porod.MOwie oczywiscie takim porodzie bez komplikacji.Mam tylko nadzieje ,ze nie trafie tym razem na jakies przepraszam za okreslenie "zolzy" :ico_oczko: albo na zly dzien owych pan :ico_olaboga:
Pozdrawiam

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

22 cze 2008, 10:20

oj porody sa ciezkie naprawde,nieda sie ukryc :ico_olaboga: ,ale jesli polozne sa miłe(tak było w moim przypadku),to da sie wytrzymac ten ból.Najlepszy jest moment,kiedy juz zobaczymy maleństwo na swiecie,ja strasznie ryczałam :-D oczywiscie ze szczescia :-D :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

22 cze 2008, 14:14

karina22, Ja tez plakalam...meza przy pierwszym porodzie nie bylo.Portem zalowal i obiecal ze przy drugim bedzie i byl.Pomagal mi bardzo ..poza tym to wkoncu najblizsza mi osoba i nie czulam sie taka samotna jak za pierwszym razem.Maz byl blady jak zobaczyl malenkiego Kubusia z czarna czuprynka :ico_brawa_01: Oparl sie o sciane i zjechal na dol...trzymajac sie za glowe.Na korytarzu czekala moja mama z bratem i bratowa mimo ze byla to godz 22-ga(bratowa jest pielegniarka i jakis czas pracowala w miejskim)Polozne kazaly mezowi isc powiadomic rodzinke,bo on jakby calkiem zapomnial ze oni tam czekaja na wiesci.
Moja bratowa oczywiscie nie wytrzymala i poprosila jakas kolezanke o fartuch i weszla zobaczyc swojego chrzesniaka.Mnie akurat zszywano,ale nie mialam nic przeciwko aby tam byla.
Nic nie placilismy za porod rodzinny...czy moze cos sie w tej kwestii zmienilo??????????

Awatar użytkownika
delfi1
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 551
Rejestracja: 24 lut 2008, 18:56

22 cze 2008, 17:31

jagna 30 wiem ze porody teraz sa nawet wskazane rodzinne, bo polozne twierdza ze to duzo daje rodzacej...:)))), sa darmowe, w "2" imersje wodne sa rowniez darmowe, znieczulenie zewnacz oponowe takze... tylko porod w wodzie chyba 200zl kosztuje
To info od poloznych z "2" ze szkoly rodzenia...
Pozdro

[ Dodano: 2008-06-22, 17:33 ]
a wiecie kiedy sie sklada te dokumenty o tzw. becikowe i ta kasa od prezydenta miasta, dopiero po porodzie czy mozna jakos wczesniej?????????????nie znam sie na tym:P :ico_olaboga: :ico_szoking: zakrecona jestem w tych kwestiach

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

22 cze 2008, 20:24

Wchodze na bydgoski wąteczek i co widze że w końcu sie tu co ruszyło :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

delfi1, Jagna30, witajcie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Co do porodów to ja rodziłam w Bizielu i jestem zadowolona .Powiem wam że skończyli już remont oddziału połozniczo -noworodkowego.

delfi1, ja też mieszkam na wynajętym mieszkanku tyle że na Szwederowie , myśle że nie płace aż tak drogo tyle że ja mieszakam tu już 4 lata i nie robili nam żadych podwyżek

Jagna30, co do porodów rodzinnych w Bizielu to są nieodpłatne przy porodzie może być jedna osoba.Ja akurat miałam poród patoligiczny i nie wpuścili męża ale zawołali go na przeciecie pepowiny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

delfi1, co do becikowego to składa sie po narodzinach dziecka bo najpierw trzeba mieć akt urodzenia dziecka.Z tego co się orientuje to są na złożenie dokumentów o becikowe 3 miesiące.

delfi1, nie słyszałam o tym że znieczulenie ZOP jest darmowy no ale możliwe że cos sie w końcu zmieniło w tej kwestii na lepsze.



karina22, szkoda że dzis nie wyszło nic z naszych planów :ico_placzek: :ico_placzek: ale mam nadzieje że niedługo sie zobaczymy .Już nie moge sie doczekać jak zobacze Jagódke .W szoku jestem jak ona szybko rośnie :-D


delfi1, myśle że Szwederowo jest z jednym z tańszych osiedli ,okolica co prawda nie ciekawa no ale da sie mieszkać.Jak bym cos wiedziała o mieszkaniach do wynajęcia to napisze.

ale sie rozpisałam , mam Ade na kolanach i mi pomaga pisać hihi :-D

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

23 cze 2008, 08:32

wateczek ozył :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Jagna30, za poród rodzinny sie niepłaci,my mielismy pokój do porodu rodzinnego i niepłacilismy.

delfi1, tak jak justyna pisze,dokumenty sie składa po porodzie,jak juz akt urodzenia malucha jest załatwiony,Wy to bedziecie musieli razem jechac do urzedu miasta załatwiac akt urodzenia,bo jeszcze niejestescie małżeństwem,wiec przyszły twój małż bedzie musiał podpisac dokumenty ze uznaje córunie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

justyna25, no szkoda szkoda,że sie niespotkalismy,ale niechciałam zeby mój małż czasem adusie zaraził smarkaniem.A moja córa faktycznie rosnie,wczoraj nawet odkryła że ma nóżki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
delfi1
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 551
Rejestracja: 24 lut 2008, 18:56

23 cze 2008, 10:19

delfi1, tak jak justyna pisze,dokumenty sie składa po porodzie,jak juz akt urodzenia malucha jest załatwiony,Wy to bedziecie musieli razem jechac do urzedu miasta załatwiac akt urodzenia,bo jeszcze niejestescie małżeństwem,wiec przyszły twój małż bedzie musiał podpisac dokumenty ze uznaje córunie
wlasnie, ze ten dokument juz mamy, wiec sie pytalam dlatego czy juz moge skaldac, czy dopiero po urodzeniu, nie znam sie.... :ico_olaboga:
delfi1, nie słyszałam o tym że znieczulenie ZOP jest darmowy no ale możliwe że cos sie w końcu zmieniło w tej kwestii na lepsze.
wiem ze w "2" jest to nie odplatne
delfi1, myśle że Szwederowo jest z jednym z tańszych osiedli ,okolica co prawda nie ciekawa no ale da sie mieszkać.Jak bym cos wiedziała o mieszkaniach do wynajęcia to napisze.
bym byla wdzieczna jak bys cos wiedziala daj znac, dzieki
a ur. juz z lipcowek beata w synka 56 dl, waga jak dobrze pamietam 3200 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

23 cze 2008, 14:10

delfi1, no to juz lipcówki pomału beda sie rozsypywac :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

A ja własie z zakupków wróciliam,zzakupiłam sobie bluzke i spódniczke :ico_brawa_01: ,lato w pełni a janiemiałam w czym chodzic :-D

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

23 cze 2008, 15:10

justyna25, witaj :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Co do Biziela to wiem wlasnie ze jest po remoncie i to napewno daje do myslenia.Jednak zdecydowalam,ze rodzic bede w 2.

delfi1, jezeli to prawda za nie placi sie za zz to jestem w szoku.Bo tak naprawde to slyszalam ze to koszt 300-500zl. :ico_puknij:

karina22, no watek ozyl,milo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Oj zazdroszcze Ci zakupow :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-06-23, 15:41 ]
Mam jeszcze pytanie ........
Chodzi mi o jakies sklepy z wozkami.Bylam jak narazie w tym na fordonskiej i w Akpolu na gdanskiej,czy sa jeszcze jakies sklepy z duzym wyborem wozkow?Bo mam upatrzony wozek firmy tako a oprocz allegro nie wiem gdzie moglabym go na zywca zobaczyc.:-/

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

23 cze 2008, 18:43

Jagna30, polecam hurtownie ABC na fordonskiej,ja tam kupiłam wózek Tako Fast Raider :-)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość