Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

ssanie kciuka

18 cze 2008, 09:02

Czesc dziewczyny
Mam do Was pytanie spotkalyscie sie keidys z przypadkiem ze dziecko ssalo palca??? moj Macius ssie i wlasnie doszlam do wniosku ze musze go teg oduczyc tzn on ssie jak zasypia tylko i w nocy jak spi generalnie ejst do zasypiania ale tak sie zastanawiam jak to zrobi myslalam zeby pomalowac mu palca takim fioletowym plynem to sie nazywa chyba gencjana ale jak bedzie spal i wezmie to nie zauwazy i dalej bedzie ssal pieprzem sie troche boje i myslalam zeby zabandazowac mu raczke bo generalnie cos mu sie zrobilo na tym paluszku wiec chcialabym zeby zaprzestal go ssania macie jakies pomysly bede wdzeiczna za pomoc :)

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

18 cze 2008, 12:35

jest tzw gorzki lakier - to dla obgryzających paznokcie ale mi pani doktor polacała jeśli moja młodsza by nie przestała (na szczęscie jej przeszło) - może to?

NICOLA_1985

18 cze 2008, 13:12

moja Karolina nie ssie palca, bo ma smoczek :ico_oczko:

Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

18 cze 2008, 16:18

ruda, dzieki narazie zabandazowalam i powiedzialam mu ze tam jest rana uwazam ze jest zbyt maly zeby mu tlumaczyc obawiam sie ze nie zrozumie
narazie zabandazowalam i zasnal przytulil misia tylko co ebdzie w nocy :( ale dzieki

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

21 cze 2008, 07:22

Karolina ja słyszałam , ze wytarczy dziecku paluszki posmarować solą parę razy. a wiesz jak to z solą jest - dzieci jej nie lubią. Spróbuj może akurat sie uda!!!

dr_martenslive
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2008, 11:26

22 cze 2008, 17:42

Możesz przed snem dawać mu picie z butelki przez smoczek.
To samo robić w nocy, kiedy będzie chciał ssać kciuka.
Takie objawy świadczą iż dziecko się samo uspokaja w taki sposób.
Jeżli picie z butelki przez smoczek okaże się nie pomocne sugeruję dać Viburcol na sen.
Po dwóch 3 dniach powinno być lepiej. Chłopiec będzie spał spokojniej.
Jeżeli nadal problem będzie istniał sugeruję odwiedzić dziecięcego psychologa.

Pozdrawiam,

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość