Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

25 cze 2008, 16:37

Pozdrawiam gorąco klub bliskich przyjaciół kibelka....bo widzę, że meczycie się Kochane Styczniówki!!! :ico_pocieszyciel:
nooo, mnie dziś rano tak "nosiło", że w pracy z 10 razy przed budynek wychodziłam, bo mi świeże powietrze pomaga na uspokojenie :-)
No nic... pozostaje mi czekać.
to ja juz czekam z Tobą :-D i trzymam kciuki za te 5 ;-)
A co studiowałaś?
filologia polska :-D ze specjalnością nauczycielstwo, niestety zawód uwielbiany przeze mnie a teraz się "kurzy" :-D otwierają u mnie niedaleko prywatną polską szkołę, ale pościągali kadrę "zaprzyjaźnioną" z Polski... chociaż zapewniali w odpowiedzi na moje CV, że "w razie czego" to się odezwą... ale nie wierzę :-)
a Ty co??

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

25 cze 2008, 17:16

Rosjoznawstwo - jak opisuje pomysłodawca kierunku: Nowa interdyscyplinarna dziedzina akademicka obejmująca swym zasięgiem Rosję jako całość. To integralna wiedza o Rosji, której nie daje żadna z dotychczas istniejących dyscyplin.
Zawsze jak czytam wstęp podręcznika to się wzruszam :-D
Od przyszłego roku robię jeszcze specjalizację ukrainoznawczą. Wbrew pozorom to mój wymarzony kierunek :-)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

25 cze 2008, 17:19

Janiolek, to widzę, że realizujesz moje marzenia :-) teraz to chyba bym się nie dogadała nawet :-( chociaż czasami, jak chcę Chłopa mojego zdenerwować to do niego po rosyjsku mówię :-)
miałam tutaj problem z językiem na początku, bo jak chciałam się cosik odezwać to mi najpierw właśnie po rosyjsku przychodziło do głowy, a dopiero potem po angielsku :-D

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

25 cze 2008, 17:35

ananke, ja jak nie wiem co mówić po rosyjsku to mi się angielski włącza. No cóż angielskiego uczyłam się 14 lat, a rosyjskiego teraz będzie 2,5 roku metodą dosyć ciekawą bo jestem w okolicy poziomu B1 - B2. M ówienie mi troszke cienko idzie, nie umiem się przełamać. Teraz cały czas oglądam RTR Planieta coby się troszkę podszkolić.

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

25 cze 2008, 17:52

Teraz cały czas oglądam RTR Planieta coby się troszkę podszkolić.
he, he.. mój ulubiony program w Polsce :-) ja na odwrót - od 4 klasy podstawówki rosyjski, a od dwóch lat angielski :-) wiesz.. ja tam rosyjski na Okudżawie ćwiczyłam i ... :ico_wstydzioch: wpatrywałam się w Putina :-) widzi mi się, że to bardzo przystojny facet, pomimo swojego podejścia do życia i polityki :-D a z tym mówieniem... heh.. to wiesz, trzeba by było ćwiczyć i ćwiczyć :-) nawet do dziecka mów :-) może od razu jej wejdzie w pamięć :-)

Awatar użytkownika
perelka25
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 252
Rejestracja: 08 cze 2008, 18:31

25 cze 2008, 19:20

czesc dziewczyny ale wy produkujecie :-D mnie nie bylo pare dni bo caly cuas lezakowalam brzusio nadal boli nie wiem czy to w pachwinach czy jajniki ale boli i przestaje i tak caly czas ..........dzisiaj bylam u gina ale wszystko jest ok to czego mnie ten brzuch tak daje popalic? moj maluch ma 3 cm :-D :-D :-D

[ Dodano: 2008-06-25, 19:25 ]
ananke, moge spytac gdzie mieszkasz?

a te ktore ucza sie rosyjskiego zapraszam do mnie mieszkam w "Moskwie" :-D tz; w Niemczech ale narod tutaj wyginol i zastepuja go Rosjanie :-D

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

25 cze 2008, 20:04

perelka25, nooo, Kobietko... już chciałam za Tobą też gołębia jakiegos wysyłać :-)
ja Szkocję zasiedlam :-)

ten brzusio tak może boleć, bo to macica się rozszerza, a to inne mięśnie też się przyzwyczajają do ciąży... heh.. widzisz taki urok :ico_ciezarowka: :-)
moj maluch ma 3 cm :-D :-D :-D
no szok :ico_szoking: taki byczy :-D ;-) suprr, że rośnie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ja o swoim się dowiem w następny czwartek w końcu, bo mam pierwsze usg - już się nie mogę doczekać normalnie...

wcześniej mówiłyśmy o imionach, a Ty perelka25, już wybrane masz? popisz troszkę, bo wątek i tak nam troszkę podupada :-)

Awatar użytkownika
perelka25
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 252
Rejestracja: 08 cze 2008, 18:31

25 cze 2008, 21:47

ananke, ja sie bardzo martwie tymi bolami moze sprobuje je opisac; boli mnie w okolicy jajnikow to sa skurcze tak jak @ tylko ze po bokach brzucha .......boje sie strasznie :ico_placzek: dzisiaj mam kiepski humor plakac mi sie chce :ico_placzek:

nie jeszcze nie wybralam ..ale myslalam nad Aleksandrem,Aleksandra,Maja,Mateusz
no szok :ico_szoking: taki byczy :-D
hehe no nie kawal chlopa :-D ja cos czuje ze to chlopczyk ...pewnie mocno sie zdziwie jak bedzie dziewczynka :-D

kurcze zrobilam suwaczka i nie widac go

[ Dodano: 2008-06-25, 21:50 ]
ananke, a jak jest w Szkocji?? dlugo tam jestescie ? w Niemczech jestem z mezem 3 lata ale nie podoba mi sie ciezko jest ..kiedys wroce .... do kraju :-)

[ Dodano: 2008-06-25, 21:55 ]
ananke, a najpiekniejsza chwila byla jak uslyszalam serduszko ...poplakalam sie ze szczescia

[ Dodano: 2008-06-25, 22:14 ]
wlasnie zamowilam sobie pizze ...... jest mi wstyd ze nie odzywiam sie zdrowo :ico_wstydzioch: ale niestety odruchy wymiotne ida wtedy w gore ...a cos jesc musze

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

26 cze 2008, 08:36

perelka25, Twoje obawy możesz rozwiać u położnej - przejdź się z tymi bólami, niech cos poradzą...

podobne bóle tylko ciągnące brzuch w dół miałam w pierwszej ciąży... lekarz wtedy dał mi no-spę i cos na uspokojenie i kazał leżeć :-) i się nie denerwować :-) meliskę popijać, miętkę jak się lubi..

co do jedzonka :-) Kochana, jak mnie naszło po tych wszystkich badylach, sałatach i czereśniach w sobotę to pojechaliśmy do mc'donalda na szejka czekoladowego dużego :-) połowę drugiego dokończyłam po synku :-D a potem pojechaliśmy na pizzę :-) także wiesz... jemy to, na co ochota... a ja już nie wezmę do ust kotleta smażonego... gotowana pierś mi też nie przeszła przedwczoraj :-)
ja dla zdrowotności łykam witaminki dla ciężarnych, a Ty??
ananke, a jak jest w Szkocji?? dlugo tam jestescie ? w Niemczech jestem z mezem 3 lata ale nie podoba mi sie ciezko jest ..kiedys wroce .... do kraju :-)
hmmm... jest cholernie deszczowo :-D prawdziwa kraina deszczowców i tyle :-) podoba nam się bardzo... planujemy w przyszłym roku przed latem kupić swój dom, żeby nie płacić wynajmu... mój Krzysiek jest tutaj półtora roku ponad, ja od grudnia na stałe. Wcześniej to ja tu przylatywałam do znajomych i w sumie to ja pierwsza się zakochałam w tej wiecznej zieleni (jedyny plus tych deszczy) i zamkach :-D
nie jeszcze nie wybralam ..ale myslalam nad Aleksandrem,Aleksandra,Maja,Mateusz
suprrr :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ja mam na drugie Aleksandra :-) a jak urodzę synka to tez na drugie tak dostanie :-) Maja... też bym chciała, ale juz mamy w bliskiej rodzinie Maję :-) Matiego też :-) także ja z tych ładniusich musiałam szukać dalej :-)

oki, zmykam śniadanko zrobić... dziś ostatni raz do pracy :-) mam słodki prezencik do biura i osobny dla Chłopaków, podobno coś szykują :-D bo mi chłop mówił, że się przed nim kryli z czymś :-) kurna :-) milusie to, bo jakos powszechne przekonanie o skąpstwie Szkotów się nie potwierdza w ogóle :-)

a jak tam inne Styczniówki?? żyjecie?? Laski, odzywać się :-)

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

26 cze 2008, 10:16

sa skurcze tak jak @ tylko ze po bokach brzucha .......boje sie strasznie
Ja też takie miałam. Nie martw się, tylko w jednym miejscu przeczytałam, że takie bóle i łupież mogą być objawami ciąży - ja tylko takie miałam. Ten ból jest na skutek rozszerzania się macicy, bolało mnie jakoś w kwietniu czyli w 2 m-cu

[ Dodano: 2008-06-26, 10:17 ]
ananke, mówię czasem do Lenki :-) Putin nie jest zły, Rosjanie nie nadają się do demokracji, oni sami jej nie chcą. Miedwiediew też całkiem fajny :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość