marta20
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:28

hemoroidy

08 wrz 2007, 11:34

hej wszystkim:)



jestem szczesliwa mama od 4 tyg ale niestety dopadły mnie hemoroidy czy ktoras z was ma tez ta dokuczliwa uciazliwosc i doradzi co zazywac zeby one mineły pozdrawiamy wszystkie dzieciaczki wraz z mamusiami:)

ana30
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:18

08 wrz 2007, 21:20

marta20, kup sobie taka maść Procto-Glyvenol,lub homeopatyczną bOIRON Avenoc.Możesz je spokojnie używać-oczywiście wszystko po porodzie musi ci wygoić.

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

08 wrz 2007, 23:08

Niestety nie też to dopadło. Kupiłam procto glivenol, ale tam jest napisane że nie można używać karmiąc piersią...
No i nonono. Nie wiem co robić. A mi lekarka to poleciła. No to kogo słuchać?
Na szczęście samo się poprawiło i na razie luzik, ale i tak jestem ciekawa czy można to stosować.

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

13 wrz 2007, 21:14

ja tez po porodzie miałam.. i tez używałam tej maści, no ale piersia nie karmiłam...

podobno dobry jest wywar z kory dębu .. tzn ta para... uwaga żeby sobie pupci nie spażyć :-D

jarekosm
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2008, 13:47

16 cze 2008, 13:47

hmm... ostatnio znalazłem w necie lek innego typu (leczenie zimnem). Nie wiem o ile to działa w praktyce, ale opinie ludzi sa pozytywne. Podobno pomaga nawet, gdy potrzeba operacji, no ale jak jest naprawdę, to trzeba dopiero sprawdzić. Koszt "leku" to 129 złotych... Nie wiem... może warto spróbować?
Więcej informacji: Link skasowany przez obsługę forum ze względu na reklamę
Ostatnio zmieniony 28 cze 2008, 06:58 przez jarekosm, łącznie zmieniany 1 raz.

nores
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2008, 12:33

Re: hemoroidy

27 cze 2008, 13:27

Przykry kłopot
Żylaki odbytu (hemoroidy) są chorobą żylnych splotów naczyniowych, które - jak poduszka - otaczają odbyt, odpowiadając za uszczelnienie. W splocie mogą wystąpić rozszerzenia podobne do żylaków. Powstaniu hemoroidów sprzyjają niekorzystne nawyki, jak. np. stałe przebywanie w pozycji siedzącej i związane z tym osłabienie tkanki łącznej. Dolegliwości wywołane przez hemoroidy to m.in. zapalenie, krwawienie, ból, pieczenie, świąd.Z

Rozwiązanie problemu
Zmniejszenie masy ciała, regulacja częstości oddawania stolca, a także aktywny tryb życia powstrzymują rozwój schorzenia. Można również zastosować tabletki Paeonia-Heel Polska, nowoczesny lek homeopatyczny, który ułatwia gojenie się hemoroidów, hamuje krwawienia i łagodzi stany zapalne. Bolące miejsce można smarować maścią Hamamelis-Heel S, aby zmniejszyć dolegliwości.

polecam również kontakt z lekarzem.
Link skasowany przez obsługę forum ze względu na reklame
Ostatnio zmieniony 28 cze 2008, 06:59 przez nores, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

25 lut 2009, 16:41

U mnie hemoroidy wylazły 4 miesiące po porodzie. Stosowałam maść Procto-Hemolan. Pomógł mi bardzo szybko. Jest bardzo duży wybór maści i ciężko się zdecydować.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] i 1 gość