Awatar użytkownika
perelka25
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 252
Rejestracja: 08 cze 2008, 18:31

28 cze 2008, 20:15

Ja mieszkam na stale w Japonii
o mamusiu :ico_szoking: w Japoni? to opowiadaj jak sie dam znalazlas jak tam jest a jezyk jak?

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

28 cze 2008, 21:04

Sandrusia - no ja też mam wrażenie, że podtrzymuję ten wątek od kilku stron :-) ale damy radę się rozkręcić :-)

byłam dziś na zakupach ciuchowych z moimi Panami i nagle dosłownie przykleiłam się do półki z dziecięcymi ciuszkami i o mało co nie kupiłam takiego ślicznego śpiworka do wózka, bo teraz tu są wyprzedaże na zimowe ciuchy... kurczkęta! teraz oczywiście żal mi ściska pewną część ciała, ale mam nadziieję, że dam radę jakoś... Chłop mnie odciągał stamtąd siłą, po prostu siłą :-D noo, ale umówiliśmy się, że zaczniemy kupować za dwa miesiące, tak we wrześniu... to ja chyba do tego czasu to tylko suprrmartety z żarciem mogę odwiedzać :-D

oki, Sandrusia, listę wrzucam :-) jest długaśna, przedługaśna i nie wszystko trzeba mieć od razu, ale się przydaje... podzieliłam to na kilka "kategorii", żeby było łatwiej temat ogarnąć :-D

ubranka (po 2-3 sztuki rozmiaru):
body z krótkim rękawem/62
czapeczka
skarpetki
śpioszki
body z długim rękawem/62
pajacyk/62
czapeczka bawełniana wiązana
kombinezon/śpiworek/68
rękawiczki
spodenki do body
ubranko ciepłe na dwór62-68
bluza/sweterek62-68
piżamka-62-68

higiena: oliwka
puder
płyn do kąpieli
mydełko
patyczki do czyszczenia
chusteczki nawilżone
krem do buzi
krem na odparzenia
proszek do prania
termometr do ucha
termometr do kąpieli-razem z wanienką
pieluszki kolorowe
pieluszki gładkie
pieluszki jednorazowe Pampers
gruszka do nosa
szczotka miękka do włosków/zestaw
nożyczki bezpieczne
płyn do pępka
wkłady do pieluszek
płatki kosmetyczne
pojemniczek do podmywania pupy/razem z wanienką
wkładki laktacyjne dla mamy
pudełko na kosmetyki
spray do nosa z soli morskiej

kąpiel: wanienka
ręczniczek
okrycie frotte
myjka-razem z wanienką


karmienie: butelka mała
butelka średnia
szczotka do mycia butelek
podgrzewacz do butelek
laktator/aventManual
smoczek na butelkę do płynów
smoczek na butelkę do mleka
termoopakowanie na butelkę
smoczek uspokajacz
śliniaczek


sen: łóżeczko
przewijak
materac do łóżeczka
prześcieradło
torba do spania
pościel
osłonka na szczebelki
rożek
kocyk akrylowy
kocyk polarowy
elektroniczna niania
wkład przeciwsiusiowy do łóżeczka

spacer: wózek
fotelik do auta
torba do wózka
folia przeciwdeszczowa

inne: leżaczek
czopki przeciwgorączowe
calpol w syropie
żel na ząbkowanie
gryzaczek
grzechotka
karuzelka na łóżeczko
mała lampka do kontaktu
wyprawka do szpitala
herbatka na kolki
herbatka dla matek karmiących
masa do odciśnięcia rączki i nóżki
kosz na zużyte pampersy + wkłady zapasowe
mata edukacyjna

kosmiczna, prawda... rzućcie okiem i powiedzcie, co wyrzucić a co ewentualnie dopisać :-)

Awatar użytkownika
perelka25
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 252
Rejestracja: 08 cze 2008, 18:31

28 cze 2008, 22:39

ananke, lista jest przecudna :-) ale gdybym ja jeszcze wiedziala jak i do czego niektore rzeczy sa :ico_noniewiem:
to ja chyba do tego czasu to tylko suprrmartety z żarciem mogę odwiedzać :-D
hehehe :-D :-D :-D
ananke, ja tez tak mam z tymi ciuszkami ....teraz pelno tego w sklepach a z tschibo widzialas? o rany normalnie nie moge sie odkleic od niepomacania przynajmniej :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

28 cze 2008, 22:41

ale gdybym ja jeszcze wiedziala jak i do czego niektore rzeczy sa :ico_noniewiem:
Perełka, jakby co to śmiało pytaj :-) ja juz wypytałam bardziej doświadczone dziewczyny i jestem prawie obstukana na cacy :-)
ananke, ja tez tak mam z tymi ciuszkami ...
uff, myślałam, że tylko ja tak szaleję :-)

perelka25, a jak Twoje samopoczucie? poprawiło się? opadło troszkę napięcie i stres?

Awatar użytkownika
perelka25
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 252
Rejestracja: 08 cze 2008, 18:31

29 cze 2008, 10:59

czesc kochaniutkie :-)
ananke, chetnie skorzystam z twoich lekcji :-) jutro zrobie liste czego nie wiem :-)
a jak Twoje samopoczucie? poprawiło się? opadło troszkę napięcie i stres?
rozmawialam o tym z lekarzem twierdzi ze niektore kobiety maja tak w ciazy ......ale mi sie poprawilo niekiedy jak sie zdenerwuje wszystko wraca na pare dni i znowu przechodzi

Zycze milego dzionka :-)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

29 cze 2008, 11:32

perelka25, suprr, że jest lepiej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wiesz.. ja też mam napady lęków, ale właśnie najczęściej szybko mijają :-)

no i najbardziej pomaga gadanie z Wami :-D dzięki temu forum aż tak mocno nie odczuwam, że mi brakuje najbliższych... bratowa żałuje, że się nie może zrewanżować głaskaniem po brzuszku i dbaniem, jak ja o nią dbałam, kiedy była w ciąży... heh.. ale to niestety minus naszej emigracji...

ja dziś plany wypadowe, chyba gdzieś czmychniemy z Chłopcami z domu...

miłej niedzieli Wam wszystkim Styczniowym :ico_ciezarowka: życzę :-D

Awatar użytkownika
perelka25
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 252
Rejestracja: 08 cze 2008, 18:31

29 cze 2008, 11:59

ale właśnie najczęściej szybko mijają :-)

no i najbardziej pomaga gadanie z Wami :-D
Obrazek
dzięki temu forum aż tak mocno nie odczuwam, że mi brakuje najbliższych...
mi tez bardzo brakuje i jedzenia polskiego !!!!!!!!!Obrazek
ananke, w jakim wieku masz chlopca?

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

29 cze 2008, 12:17

perelka25, co do jedzenia polskiego, to wczoraj dorwaliśmy w jednym sklepie dużym śląską kiełbasę i kabanosy.... szok... :-D kabanosy zjedliśmy od razu w aucie :-D , a sląską dzis na śniadanko na ciepło... mniam... :-) mi tu brakuje warzywniaka - nie ma po prostu takich sklepów... mam teraz ochotę na badyle i niesty płacę więcej za np. czereśnie niz mięso ichnie :-) heh..

a synu, Norbert, w październiku będzie miał 8 urodziny :-)

Awatar użytkownika
perelka25
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 252
Rejestracja: 08 cze 2008, 18:31

29 cze 2008, 12:54

wlasnie przeczytalam ze w ciazy nie wolno jesc sledzi i ryb wedzonycha ja caly czas jadlam dzien w dzien sledzie w occie i w smietanie :ico_placzek: do tego nie wolno jesc/pic smietan a ja dzien w dzien jadlam truskawki w smietanie :ico_placzek: martwie sie jak cholera :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
secret25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 06 sie 2007, 17:31

29 cze 2008, 13:14

perelka25, pierwsze słyszę,ze śmietany nie mozna jeść :ico_szoking: A dlaczego?Śledzie raczej też można jeść,tylko z wędzonymi trzeba uważać,to prawda.

Co do rzeczy dla dzieciaczka,to ja sporo mam o starszym synku,tak samo łóżeczko,leżaczek i tonę zabawek:)Największy wydatek to chyba dla mnie będzie wózek.Nie mogę sobie jakiegoś kolosa kupić,bo na trzecim piętrze mieszkam.A te lekkie,aluminiowe wózki do tanich niestety nie należą :ico_puknij:
Dziewczyny a co myslicie o zakupach w ciucholandach?Bo ja kiedyś byłam strasznie uprzedzona,ale jak kiedyś zaczęłam grzebać i znalazłam dla synka firmowe ciuszki w świetnym stanie i za grosze,to się zciucholandami przeprosiłam.Teraz Bartunio ma na przykład takie rzeczy z lumpeksu,ze nikt mi nie wierzy że to wygrzebane :-D :ico_brawa_01:
Dobra idę sie do teściów zbierać na obiadek,przynajmniej dziś mi gotowanie odpadnie :ico_haha_01:
Miłego dzionka :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość